tie 0 podporujú vo mne tvorbu testosteronu normalne
29.01.2013 - 19:55:36
00
Patoo 13tky asi riesis sam neries sprostosti uz som pisal ze mam na laptope pokazene tlacidlo oooooo.Asi to nechapes tak este raz pre Teba!Kazdy tomu rozumie a ako vidim aj Ty to vies precitat.Inac moj syn ma 13 tak ak si pedofil Ty nechaj si to pre seba!!!!Je to nechutne.

ved si to daj do podpisu, niekto tam ma "mudrosti", niekto tam kludne moze dat informaciu o klavese, nemusis to potom vysvetlovat ;)
29.01.2013 - 20:06:24
00
bedo aha, doktor Fuentes podaval krvne transfuzie presne podla tvojej teorie :)
http://www.cyclingnews.com/news/fuentes-we-gave-transfusions-for-health-reasons

ale to ze EPO mal pre choru dceru a ine sterace pre clenov rodiny... no comment....
29.01.2013 - 22:57:31
00
Inac moj syn ma 13 tak ak si pedofil Ty nechaj si to pre seba!!!!Je to nechutne.


:rofl: taky ako ty mi dokaze vylepsit den
29.01.2013 - 23:34:36
00
ice29: no a k tomu by ma teraz zaujímalo vyjadrenie druhej strany, špeciálne Dr. Ashendena, nech sa diskutuje na odbornej úrovni.
30.01.2013 - 07:33:00
00
books

Prílohy:

20983.jpg
20983.jpg 44.22 KiB thumb_up0thumb_down

30.01.2013 - 08:03:16
00
ice29: no a k tomu by ma teraz zaujímalo vyjadrenie druhej strany, špeciálne Dr. Ashendena, nech sa diskutuje na odbornej úrovni.


Sorry ale s ludmi ako Ferrari, Fuentes nemozes diskutovat na odbornej urovni na sude, kde ide o ich prachy (a mozno aj zivot vo Fuentesovom pripade, kedze jeho vykecanie by malo za nasledok mozno kolaps Spanielskeho sportu vseobecne) :) Ved ti ludia proste klamu aby si zachranili co sa da, fakt iba idiot moze verit ze znamy dopingovy lekar ma doma kopu steracov pre svoju rodinu ked jeho klienti su top sportovci (a usvedceni doping hriesnici)
Okrem toho niet o cofum diskutovat, sportovci maju krvne transfuzie pocas aktivneho sutazenia zakazane :) (znova je to o tom ze ***** si zdravie tak aby ste potom potrebovali krvnu transfuziu, teda doping) Dokonca tusim dnes uz maju zakazane akekolvek pouzivanie ihiel, teda ani vitamin C im uz nemozu podavat injekciami :) (ceski atleti mali tusim problem na nakych majstrovstvach/olympiade za to ze podavali injekcne glukozu, ktora sama o sebe neni zakazana)

Edit: Inak to co Fuentes teraz tvrdi - ze to robil kvoli zdraviu pacientov - ma svoj dovod. Podla toho co som cital nie je sudeny (v civilnom sude) za podavanie dopingu, co v spanielsku nie je zakazane, ale za nicenie zdravia svojich "pacientov". Preto zvolil taktiku obhajovania transfuzii a popierania podavania steroidov.
30.01.2013 - 09:58:05
00
vieš čo ma na tejto diskusii desí najviac? Že ľudia suverénne vynášajú "rozsudky" bez toho, aby sa nad vecou hlbšie zamysleli. Na akej inej ako odbornej úrovni by sa malo diskutovať? Rovno urobiť to, čo práve požaduje dav? Alebo zaviesť nejakú obdobu islamského práva Šaríja? Povedzme za krádež odsekávať končatiny? Aj také názory som už počul. Zaujímavé na tom ale je, že nikto sa do krajín, kde sú zavedené podobné systémy veľmi nehrnie...

Aby som sa vrátil od politiky k téme - neviem, čo si mám myslieť o tomto: Dr Michael Ashenden accused the anti-doping movement of fostering a culture of "omerta" - a term describing the pact of silence in the mafia.

Osobne považujem Dr. Ashendena (na základe rozhovorov na webe) za seriózneho odborníka, ktorý sa netvári, že vie všetko a ktorého zistenia o LA sa dali považovať za jediný priamy dôkaz o jeho dopingu predtým, než sa LA priznal. Očakával by som, že WADA si bude takého odborníka vážiť, ak to s tým bojom proti dopingu myslí vážne.
30.01.2013 - 10:33:48
00
Podľa môjho názoru Fuentes a Ferrari sú špička vo svojom odbore. To, že sú do toho zamiešané iné druhy športov napr. futbal je už silné kafe napr. v takom Španielsku. Takí CR7 a LM vo futbale znamenajú momentálne to, čo LA znamenal v cyklistike. Samozrejme neobviňujem nikoho, ale dôsledky si vie každý predstaviť ak budú vypovedať pravdivo, čo samozrejme nebudú. PS: Ten Fuentes musí mať "namakanú" rodinu.
30.01.2013 - 10:45:08
00
vieš čo ma na tejto diskusii desí najviac? Že ľudia suverénne vynášajú "rozsudky" bez toho, aby sa nad vecou hlbšie zamysleli. Na akej inej ako odbornej úrovni by sa malo diskutovať? Rovno urobiť to, čo práve požaduje dav? Alebo zaviesť nejakú obdobu islamského práva Šaríja? Povedzme za krádež odsekávať končatiny? Aj také názory som už počul. Zaujímavé na tom ale je, že nikto sa do krajín, kde sú zavedené podobné systémy veľmi nehrnie...

Aby som sa vrátil od politiky k téme - neviem, čo si mám myslieť o tomto: Dr Michael Ashenden accused the anti-doping movement of fostering a culture of "omerta" - a term describing the pact of silence in the mafia.

Osobne považujem Dr. Ashendena (na základe rozhovorov na webe) za seriózneho odborníka, ktorý sa netvári, že vie všetko a ktorého zistenia o LA sa dali považovať za jediný priamy dôkaz o jeho dopingu predtým, než sa LA priznal. Očakával by som, že WADA si bude takého odborníka vážiť, ak to s tým bojom proti dopingu myslí vážne.


Bedo my sa tu predsa nebavíme na odbornej úrovni, lebo na to nemáme vzdelanie. Ja som síce diplomovaný doktor, ale nie humánny. Táto diskusia sa tu celý čas nesie v morálnej rovine - o morálnom zlyhaní človeka ako takého. O forme podvodu. O filozofii čistoty športu. O dlhoročnom sebaklame a klamstve rodine, okoliu, spoločnosti. O nezdravej túžbe víťaziť za každú cenu a agresívnom ničení existencie ľudí, ktorí chceli prasknúť túto bublinu klamstiev a poukázať na pravdu. A k tomu dopingu: prípad LA má z medecínskeho hľadiska množstvo špecifík. Po chemoterapii mal telo na dlhé roky zamorené jedovatými látkami a kovmi. Prišiel o semenník, čiže bol v tele narušený hormonálny proces a tvorba testosterónu. Doping bol tak sofistikovaný a načasovaný, že namerané hodnoty boli na hranici únosnosti a napadnuteľnosti. K EPU ešte pridám tento starší článok.
30.01.2013 - 11:24:12
00
http://www.sportujeme.sk/fitness/epo-erythropoietin
30.01.2013 - 11:26:05
00
Fuentes a Ferrari (Conconi, Leinders atd.) samozrejme odbornici su, o com svedci aj ich klientela (aj ked teda Fuentes je tusim gynekolog :D ), ale silne pochybujem ze budu niekedy naozaj pravdivo na odbornej urovni diskutovat o tom co robia :) To by potom totiz ako odbornici skoncili, kedze napomahaju podvodom v sporte. Takze vsetky ich vyjadrenia bude vzdy nutne brat s rezervou, kedze pravdivym diskutovanim by prisli o prachy.
30.01.2013 - 11:47:12
00
http://sport.idnes.cz/az-promluvim-spanelsti-fotbaliste-by-se-meli-bat-varuje-dopingovy-mag-fuentes-1hb-/sporty.aspx?c=A101214_154134_cyklistika_fil
31.01.2013 - 11:34:13
00
ale ved o tomto sa vie uz roky ze cyklisti boli len zlomok Fuentesovej klientely. najviac sa vsak budem opat bavit nad prispevkami roznych diskuterov ktori budu obhajovat futbalistov tym ze tam im doping nepomoze, tam treba talent :D ...ach jaj, najsmutnejsie na tom je, ze ti isti mudrci smahom ruky ihned dokazu odsudit akehokolvek cyklistu ako dopera aj za to ze sa mu podari nieco vyhrat. ved aj taky Lubko Visnovsky vyviazol len s napomenutim a aka to je "modla" :)
31.01.2013 - 11:43:34
00
ani Chara by tak nevyrastol bez rastaku :D
31.01.2013 - 11:53:46
00
keyboard_arrow_up