ale JoKo, len si dobre precitaj moj prispevok znova. Ta odpoved tam je, a ak ju nevidis, tak potom povedz svojmu egu, nech ti nebrani vy vyhlade ;)
19.07.2009 - 23:10:03
00
a si si istý, že by ten výsledok bol rovnaký aj v prípade, že by Peter včera bol v tej čelnej skupine? to sú čisto hypotézy, čo keby a prečo...jednoducho to tak bolo a nič s tým neurobíš...to isté by mohol napísať každý ku tomu svojmu favoritovi...prečo nebol vtedy tam a mohol byť a podobne...tí cyklisti nie sú hlúpi a ver tomu, že sa snažia využiť svoj potenciál na maximum :!:

Nikto netvrdí že sú hlúpy, ja len hovorím o nevyužitých rezervách, ktoré pelotón ponúka. V 14. etape tieto rezervy využili Le Mevel a Hincapie. Ja by som uvažoval rovnako ako oni.
20.07.2009 - 00:28:49
00
Nuž, keď si bol v SVŠ, tak toho asi vieš viacej ako ja. Mne sa do strediska nepodarilo dostať. Asi preto, že vtedy ešte neexistovali... No, aby som pravdu napísal, ani by ma nezobrali, tie moje výsledky boli slabé.

Po Slovensku sa šíri zvesť, že ťa na budúci rok budú voziť Velitsovci v mechaničáku a budeš im operatívne stanovovať taktiku. Ešte to však nie je isté, najprv musia podpísať zmluvy a ich budúci team-manager musí s takouto klauzulou v zmuve súhlasiť...


Tá zvesť je skreslená. Nemá to byť z mechaničáku, ale prostredníctvom satelitu!!!
20.07.2009 - 00:34:13
00
V rovinatých etapách sa často stáva, že peloton oddychuje. Robert Bakalář tomu hovorí, že sú na vyjížďke. Takéto vyjížďkové etapy sú ideálne na to, nazbierať si zopár minút k dobru. Často sa stáva, že sú práve pred ťažkou etapou, kde je cieľ do kopca, alebo tesne po ťažkom kopci, na ktorú sa favoriti šetria, a tak nechajú uprchlíkov na pokoji, pokiaľ im výrazne nesiahajú po čase, či žltom tričku. Toto si cyklisti ako Le Mevel, či Hincapie uvedomujú, preto sa rozhodli zúčastniť sa úniku. Dobre si uvedomili, že leadri sa budú šetriť a že pôjdu vyjížďkovým tempom. Tí chlapci veľmi dobre vedeli čo robia, a že sa môžu posunúť o pár miest bez toho, že by stratili príliš veľa energie pred náročnou etapou. Videli ste tváre uprchlíkov krátko pred cieľom? Nebolo v nich vidieť žiadnu únavu.
20.07.2009 - 00:55:28
00
No tak po dnešnej (včerajšej) etape som spokojný.Jasne sa ukázalo kto na čo má a nie len reči.
Lance má jediné štastie,že zas bola zaradená tento rok ttt lebo inak by tak vysoko nikdy nebol a dnešok to jasne ukázal.Albertovi to prajem a jeho radosť bol úprimná pretože podopru v tíme doteraz nemal jasnú.
Velits sa nestratil čo je tiež dobré.
btw:brú noc.
20.07.2009 - 02:01:20
00
V rovinatých etapách sa často stáva, že peloton oddychuje. Robert Bakalář tomu hovorí, že sú na vyjížďke. Takéto vyjížďkové etapy sú ideálne na to, nazbierať si zopár minút k dobru. Často sa stáva, že sú práve pred ťažkou etapou, kde je cieľ do kopca, alebo tesne po ťažkom kopci, na ktorú sa favoriti šetria, a tak nechajú uprchlíkov na pokoji, pokiaľ im výrazne nesiahajú po čase, či žltom tričku. Toto si cyklisti ako Le Mevel, či Hincapie uvedomujú, preto sa rozhodli zúčastniť sa úniku. Dobre si uvedomili, že leadri sa budú šetriť a že pôjdu vyjížďkovým tempom. Tí chlapci veľmi dobre vedeli čo robia, a že sa môžu posunúť o pár miest bez toho, že by stratili príliš veľa energie pred náročnou etapou. Videli ste tváre uprchlíkov krátko pred cieľom? Nebolo v nich vidieť žiadnu únavu.


to že to Robert nazve vyjížďka v podstate nič neznamená...priemerka v etape bola 43 km/h, Ivanov v cieli ledva stál na nohách, zvyšok uprchlíkov za ním prišiel so stratou 16 sekúnd, čiže ani oni sa neflákali, predsa len vyhrať etapu na Tour je obrovský úspech a preto dáš do toho v závere všetko...to že tam boli títo dvaja v podstate nič neznamená, mohol tam byť ktokoľvek a o osude takýchto únikov rozhoduje vždy pelotón...cyklistika nie je len o jednej premennej - aha dnes sa budú lídri šetriť, skúsim to...vždy je do kombinácia množstva faktorov...pripomenulo mi to Tour z 2006-teho, prečo nebol ten a onen na mieste Oscara Pereira v tom veľkom úniku, ktorý mu v konečnom dôsledku priniesol celkové víťazstvo...a ešte jeden postreh, netreba vždy veriť tomu, čo sa napíše v novinách... :wink:
20.07.2009 - 08:26:58
00
Takže čo z toho vychádza? Treba vždy hľadať akúkoľvek možnú skulinku na to, aby sa podarilo nahnať nejaké sekundy. Pod pojmom skulinka som nemyslel sekundy ná úkor dlhodobej perspektívy v poradí, ale práve pre túto perspektívu. Z mojej strany je táto téma uzavretá. Kto ju chcel pochopiť ju pochopil, a kto nie, ten ju nepochopí, ani keby bola zreteľná ako mrakodrap.
20.07.2009 - 12:19:54
00
Netreba zabúdať aj na to, že cyklistika je tímový šport a keďže záujmy tímu sú prvoradé, je treba tie osobné niekedy obetovať...
20.07.2009 - 12:25:13
00
Peter má viac rozumu...
Možno by sa síce dalo pokúsiť aj o nejaký únik, ale asi radšej pôjdem na celkové umiestnenie a vyskúšam si ešte vylepšiť svoje postavenie v poradí. Nebudem plytvať silami v únikoch. Tento rok preto skúsim asi niečo iné ako vlani. Uvidím, ako sa so snahou o čo najlepší výsledok vyrovnám a ako to celé dopadne. Nechcem však zbytočne riskovať stratu síl. Po ďalších etapách budem múdrejší...
Celá správa SITA - http://www.mtbiker.sk/index.php?modul=bleskovky&id=2632
20.07.2009 - 22:08:42
00
Dnes som sa vrátil z exkurzie na tour z Francúzka a Švajčiarska a musím povedať, že je to neskutočné divadlo. V telke vidíte len suché prejazdy krajinou, dáky komentár a to je tak všetko. Tam to žije. Všetci sú tam úplne šialení, neskutočne dobre naladení, pripravení povzbudzovať svojho obľúbeného jazdca, ak nie modlu :mrgreen: , aj nad rámec racionálnych možností. V štartovom/cieľovom meste oficiálny sprievodný program trvá tak možno celý jeden etapový deň, neoficiáne sa oslavuje v podstate tri dni, deň pred dojazdom, počas a po. Každý večer neskutočná masová nadrbávačka, neopísateľná atmosféra, proste neopakovateľný zážitok.
Bol som v podstate na dojazde 13. etapy do Colmaru, na štarte 14. z neho a na dojazde 15. do Verbieru. Na dojazde 13ky strašne lialo, prechladol som, komplet bike som mal od vody odmastený a hlavne fotky stáli tiež za hovno. Na štarte 14ky sme sa povyprávali s Peťom, videli podpisakciu a grandiózny štart. V princípe tá alpská etapa bola zo všetkých najzaujímavejšia, prišlo najviac ľudí (odhad 7-10 tisíc cudzokrajných divákov), konali sa najväčšie oslavy, odjazdil som si konečne časť trate po stopách tour a samozrejme vypilo sa najviac alkoholu.
Pred prejazdom jazdcov prechádza po trati obrovské množstvo alegorických vozov, proste ako kedysi prvý máj len možno desať krát väčší.
Ale celkovo musím akciu hodnotiť výborne, odporúčam, veď je to hádam najsledovanejší a najväčší cyklistický pretek v histórii, kto tam príde určite neoľutuje a získa na tour úplne iný pohľad.

Nejaké foto - popisy a pod pridám neskôr :D
http://picasaweb.google.com/kubiko123/Letour#
http://picasaweb.google.com/kubiko123/Letour02#

edit:// OK, upravené... :P


Naposledy upravil Kubi dňa 21.07.2009 - 11:14:02, celkovo upravené 1 krát.

21.07.2009 - 00:24:21
00
Kubi, ja som bol tohto roku na Gire, a tam to bolo viac menej podobne... ale mam pocit ze medzi fanusikmi viac priatelskejsie (podla toho co ty pises). Stari aj mladi taliani sa pristavovali pri nas, pytali sa odkial to sme (potom sme uz aj vlajku vytiahli nech vedia), ochotne si s nami vypili nase domace, a ochotne nam tam nechali zopar flias ich talianskeho vina... cize ja na domacich z Gira nemozem povedat kriveho slova... s tymi co nevedeli po anglicky, tak sme sa dohovorili rukami, nohami pri pohari vina aj bez znalosti jazyka... ale dohovorili sme sa :)
21.07.2009 - 08:04:30
00
Dnes som sa vrátil z exkurzie na tour z Francúzka a Švajčiarska a musím povedať, že je to neskutočné divadlo. Kto má husté reči, že čo a ako sa má jazdiť na tour a pozerá na ňu iba z gauča pred telkou, je riadny vypatlanec, tour treba zažiť! V telke vidíte len suché prejazdy krajinou, dáky komentár a to je tak všetko. Tam to žije. Všetci sú tam úplne šialení, neskutočne dobre naladení, pripravení povzbudzovať svojho obľúbeného jazdca, ak nie modlu :mrgreen: , aj nad rámec racionálnych možností. V štartovom/cieľovom meste oficiálny sprievodný program trvá tak možno celý jeden etapový deň, neoficiáne sa oslavuje v podstate tri dni, deň pred dojazdom, počas a po. Každý večer neskutočná masová nadrbávačka, neopísateľná atmosféra, proste neopakovateľný zážitok.
Bol som v podstate na dojazde 13. etapy do Colmaru, na štarte 14. z neho a na dojazde 15. do Verbieru. Na dojazde 13ky strašne lialo, prechladol som, komplet bike som mal od vody odmastený a hlavne fotky stáli tiež za hovno. Na štarte 14ky sme sa povyprávali s Peťom, videli podpisakciu a grandiózny štart. V princípe tá alpská etapa bola zo všetkých najzaujímavejšia, prišlo najviac ľudí (odhad 7-10 tisíc cudzokrajných divákov), konali sa najväčšie oslavy, odjazdil som si konečne časť trate po stopách tour a samozrejme vypilo sa najviac alkoholu.
Pred prejazdom jazdcov prechádza po trati obrovské množstvo alegorických vozov, proste ako kedysi prvý máj len možno desať krát väčší. Z áut vyhadzujú reklamné predmety a ľudia ich chytajú, kradnú si ich navzájom a bijú sa o ne. Malé deti, ale aj dospelí, či dôchodci. Celkovo sú tam možno ľudia osobnostne otvorenejší ale s príchodom debilov-divákov je tam jasne vidieť rasizmus, intoleráciu čo sa týka fajčenia a ochrany život. prostredia a úplne to zabili tí vypatlaní občania maďarskej národnosti, ktorí pri pohľade na našu vlajku (5x3m) začali ziapať svoje mongoloidné propagandistické heslá. Škoda reči - dostal by som tu ban alebo by mi premazali príspevok, keby som nahlas povedal, čo si o tých retardoch s malými koňmi myslím. :evil:
Inak mladí francúzi sú strašne divní, vôbec z nich nechápem, vo vnútrozemí úplne serú na angličtinu, nedohovoril som sa tam ani anglicky, ani španielsky. Naproti tomu v CH mladí bez problémov ovládajú 3-4 svetové jazyky, dokonca sú viac priateľskí a ústretovejší, čo som čakal skôr od francúzov. Kto vie po fašisticky zrejme v princípe nemá nikde v západnej európe problém. :roll:
Ale celkovo musím akciu hodnotiť výborne, odporúčam, veď je to hádam najsledovanejší a najväčší cyklistický pretek v histórii, kto tam príde určite neoľutuje a získa na tour úplne iný pohľad.

Nejaké foto - popisy a pod pridám neskôr :D
http://picasaweb.google.com/kubiko123/Letour#
http://picasaweb.google.com/kubiko123/Letour02#



mohol by si nam povedat este aki si Cesi , Rakusania, Nemci atd? ked uz vieme aki su Madari,mladi Francuzi,mladi Svajciari atd.
generalizujes - sorry ale mne cast tvojho prispevku pride dost vypatlana.
Myslim ze si porusil aj pravidla fora ked si napisal " Co si o tych retardoch s malymi konmi myslim.
Teraz som zvedavi ci to moderatori zmazu ????? Albo to na fore plati dvojaky meter????
21.07.2009 - 08:10:10
00
Za fasisticky jazyk potom mozne kludne oznacit aj Slovencinu. Asi mi pomaly zapina, ci nemyslel si taliancinu?Aj tak je to nefer oznacovat takto jazyky, oni za to nemozu a delia sa podla inych parametrov.
Co ked vas ty Madari len zdravili ze aha tak daleko vidime nasich susedov :)
Nehlede na to ze bezny madar je v podstate slovak prinajmensom slovan.
Francuzi na vidieku su znami svojim vacsim nacionalizmom urcite viac ako svajciari, alzirsky a marocki pristahovalci davaju Lepenovi a podobnym zivnu podu aj ked ich na tom vidieku nikdo nikdy nevidel. Nepripomina vam to nieco?
Este by si mohol napisat aki su mladi nedozerci-brezanci.

Pokial sa vam zda ze rypem, este som dnes nic nejedol :mrgreen:

Aby som bol k veci nevite kde sa da sledovat zaznam na nete najlepsie z eurosportu, bud mam stadial omezeny pristup ale zda sa mi ze starsie etapy na stranke nemaju. Vzdy len aktualna.
21.07.2009 - 08:50:50
00
súhlasím s reakciami na Kubiho príspevok...takže Kubi, klikaj na upraviť a pekne si to uprav...inak to upravím ja... :wink:
21.07.2009 - 09:03:44
00
Moj nazor je taky ze vsade sa najdu nejaki blbci.

Ani ja nemusim Madarov,Francuzov,Nemocov ktori znevazuju vsetko o je nie ich ale fakt je ze nie vsetci su Madari alebo aj ine narody su taki.
Ja len nemam rad ked niekto zovseobecnuje.

Dnes ide 16 etapa TDF a ja sa tesim ako spolocne budeme fandit Petrovi Velitsovi a aj Romanovi Kreuzigerovi.
21.07.2009 - 09:10:21
00
keyboard_arrow_up