nieco z dnesnych majstrovstiev slovenska a česka

Prílohy:

Fotografia0496.jpg
Fotografia0496.jpg 276.95 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia0497.jpg
Fotografia0497.jpg 219.54 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia0500.jpg
Fotografia0500.jpg 308.66 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia0501.jpg
Fotografia0501.jpg 327.36 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia0505.jpg
Fotografia0505.jpg 310.95 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia0506.jpg
Fotografia0506.jpg 282.22 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia0507.jpg
Fotografia0507.jpg 243.64 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia0508.jpg
Fotografia0508.jpg 332.18 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia0509.jpg
Fotografia0509.jpg 332.56 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia0510.jpg
Fotografia0510.jpg 307.89 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2013 - 21:42:48
00
tiez zopar fotiek pre tych, ktori sa neprisli pozriet. U23+elite

Prílohy:

velits.jpg
velits.jpg 1016.07 KiB thumb_up0thumb_down

velits2.jpg
velits2.jpg 1.2 MiB thumb_up0thumb_down

P6210771.jpg
P6210771.jpg 863.22 KiB thumb_up0thumb_down

Schránka01.jpg
Schránka01.jpg 962.59 KiB thumb_up0thumb_down

Schránka02.jpg
Schránka02.jpg 722.9 KiB thumb_up0thumb_down

Schránka03.jpg
Schránka03.jpg 895.09 KiB thumb_up0thumb_down

Schránka04.jpg
Schránka04.jpg 920.9 KiB thumb_up0thumb_down

Schránka06.jpg
Schránka06.jpg 759.71 KiB thumb_up0thumb_down

Schránka07.jpg
Schránka07.jpg 1.06 MiB thumb_up0thumb_down

Schránka08.jpg
Schránka08.jpg 1.03 MiB thumb_up0thumb_down

Schránka09.jpg
Schránka09.jpg 1.67 MiB thumb_up0thumb_down

Schránka11.jpg
Schránka11.jpg 1.66 MiB thumb_up1thumb_down

Schránka16.jpg
Schránka16.jpg 1.02 MiB thumb_up0thumb_down

Schránka112.jpg
Schránka112.jpg 1.39 MiB thumb_up0thumb_down

Schránka134.jpg
Schránka134.jpg 1.04 MiB thumb_up0thumb_down

Schránka145.jpg
Schránka145.jpg 968.7 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2013 - 22:14:41
00
Moderátori, zakážte publikovať fotky expertom, čo ich nevedia otočiť o 90 stupňov!!!!
22.06.2013 - 13:22:07
00
A k výsledkom - jednonohý Jirko Ježek dosiahol čas 56:20, na majstrovstvách Slovenska by skončil na 6. mieste... Tých, čo porazil, sa nemôžu uraziť, keď ich nazvem cykloturistami.
22.06.2013 - 13:30:32
00
Patrik Tybor mal Specialized vari z pozicovne? Marosov Kovacov stroj tiez polepeny ciernou paskou ako na pohreb.
22.06.2013 - 14:53:11
00
ten jezek to je iný pán. tí čo skončili za ním sú naozaj cykloturisti :) inak on bude na tour predjazdec v časovke
22.06.2013 - 15:03:32
00
o Karolovi by som chlapci pomlcal,a uz nikdy v zivote by som ho nenazval cykloturistom :tmi:
22.06.2013 - 16:19:05
00
pokiaľ mal ten Karol horší čas ako Jezek tak v tom kontexte je cykloturista.
22.06.2013 - 16:21:10
00
MSR a ČR 2013: Kadlecová majsterkou SR, Dubeň získal juniorký titul

Tohtoročný šampionát mali ako prvé za sebou ženy aj juniorky. Obe kategórie absolvovali takmer 89 kilometrov počas šiestich okruhov na trase Hrabovka - Skalka nad Váhom - Zamarovce - Hrabovka. Suverénnym spôsobom si počínala Martina Sábliková, ktorá finišovala na Hrabovke osamotená. Z našich sa najviac darilo Monike Kadlecovej z CK EPIC Dohňany, ktorá si vlaňajšie striebro dnes pretavila na zlato. Druhé miesto obsadila Lívia Hanesová (CK Banská Bystrica) a bronz si vybojovala Andrea Juhásová z CK Svätý Jur. Juniorky ovládla Tereza Medveďová, ktorá ako prvý slovenský pretekár na tomto šampionáte porazila aj českú konkurenciu vo svojej kategórii. Prvé zo šiestich kôl absolvoval ženský pelotón spoločne, v druhom kole atakovala Martina Sábliková (Nowis Team) spolu s Pavlínou Šulcovou (Bauknecht - Author). Pelotón, ktorý sa neustále zmenšoval, túto dvojicu do cieľa nedostihol. V záverečnom stúpaní na Hrabovku Sábliková nastúpila a sama si prišla po víťazstvo. O tretie miesto sa špurtovalo. Pod záverečný kopec prišla asi 25-členná skupina, ktorá sa však potrhala a iba šesť žien prišlo do cieľa spoločne. Tretie miesto si vyšpurtovala Pavla Havlíková. Prvá Slovenka Monika Kadlecová finišovala na piatom mieste, tesne za ňou Lívia Hanesová. V tejto skupine prišla do cieľa jediná juniorka, naša Tereza Medveďová. 17-ročnej pretekárke ŽP Šport a.s. špurt nevyšiel, takže skončila celkovo ôsma. Napriek tomu je to vynikajúci výsledok! Až v ďalšej skupine prišla do cieľa bronzová žena Andrea Juhásová.

Monika Kadlecová, majsterka SR: "Vlani som skončila druhá, takže som dúfala, že sa mi dnes podarí vyhrať. Odložila som si aj štátnice na august, aby som sa mohla dobre pripraviť, takže neostávalo nič iné, len dať do toho všetko a bojovať. Po prvom kole to vyzeralo veľmi zle. V kopci ma skoro utrhli, až v zjazde som si došla čelo veľkej skupiny. Potom sa mi akoby nohy uvoľnili a už to bolo lepšie. Keďže ušli dve veľmi silné české pretekárky, réžia pretekov bola v rukách Češiek. My sme trošku vyčkávali čo bude. Na Hrabovke sa to väčšinou delilo, ale v zjazde vždy spájalo. Rozhodol až ten záverečný dojazd na kopci. Sústredila som sa na Líviu a som rada, že sa mi ju podarilo veľmi tesne zdolať. Bol to pekný súboj. Ja som samozrejme spokojná a myslím, že aj náš tréner p. Velits."

Tereza Medveďová, juniorská majsterka SR: "Šlo sa mi celkom dobre. V takejto konkurencii a na 89 km som ešte preteky nikdy nešla. Vôbec prvýkrát som bola v takom veľkom ženskom pelotóne a keď sa na to teraz po skončení pozerám, neboli to až také ťažké preteky ako som predpokladala. Je to asi tým, že mi to dnes sadlo. Chcela som sa držať čo najdlhšie žien a nakoniec som sa aj udržala. To celkové ôsme miesto nie je zlé. Počasie bolo pekné. Bála som sa, aby nebolo príliš horúco, ale nebolo to nič strašné. Sem-tam pofukoval vietor, bolo potrebné veľa piť. Som spokojná. Hádam ma reprezentácia vezme aj na Majstrovstvá Európy do Čiech. Bola by som veľmi šťastná. Zmerať si sily s európskou špičkou by bol zážitok a veľmi dobrá skúsenosť."

Juniori si zmerali sily, podobne ako nežnejšie pohlavie, na okruhu so štartom aj cieľom na Hrabovke. Absolvovali ho osemkrát, teda preteky mali 118,4 km. Vpredu sa usídlila skupina s Denisom Baškom (CK EPIC Dohňany), ktorú sa podarilo dostihnúť v šiestom okruhu a posledné desiatky kilometrov už boli veľmi rýchle, aby sa nové úniky nevytvárali. Výnimkou bola pasáž v zjazde zo Skalky v poslenom kole, kedy atakoval Luděk Helis z Prostejova, ktorý nepatril medzi favoritov. Zaskočení chlapci sa na seba iba pozerali a nikto nechcel začať stíhať. Odvážny únik napokon Helis dotiahol do konca a špurtovalo sa už iba o druhé miesto. V prvej väčšej skupine finišovali aj štyria Slováci, ktorí si rozdelili cenné kovy. Zlato si odniesol Martin Dubeň (CyS Žilina), ktorý síce nebýva lepší ako Harag s Bellanom v kopcoch, ale vie dobre zašpurtovať. Keďže si ho spomínaná dvojica dotiahla až na pásku, o titul juniorského majstra SR ich pripravil. Striebro získal Juraj Bellan (CK Žiar nad Hronom), bronz Tomáš Harag (CyS Žilina).

Martin Dubeň, juniorský majster SR: "Dnešok hodnotím veľmi pozitívne. Preteky sa mi páčili po všetkých stránkach, organizátori to zvládli dobre, a čo sa týka trate, tiež si myslím, že bola veľmi zaujímavá jednak pre divákov a aj pre cyklistov. Minulý týždeň som si ju bol prejsť a povedal som si, že ak dôjdem v pelotóne, budem rád. Zdala sa mi veľmi ťažká, aby som osemkrát vyšiel Hrabovku s najlepšími. Dnešný deň bol pre mňa veľmi dôležitý, nechcel som sklamať kvantum ľudí, ktorí mi verili a podporovali ma v cyklistike. Ráno som jednoducho vstal s tým, že idem vyhrať a cítil som sa veľmi dobre. Vedel som, že keď dôjde na špurt, mám z našich najväčšiu šancu zvíťaziť a tak sa aj stalo. Sám som trochu prekvapený, že som zvládol Hrabovku. Som veľmi šťastný."

Milan Novosad, reprezentačný tréner juniorov: "Preteky sa vyvíjali podľa predpokladov. Z našich chlapcov sa vpredu ukazovali reprezentanti. Nikto ma výraznejšie nesklamal, skôr naopak. Musím vyzdvihnúť výkony Simona Mičudu po zranení, Denisa Bašku za jeho aktivitu v úniku a držal sa aj Šimon Vozár. Škoda, že kopce robia problém Milanovi Holomekovi, časovka je dobrá. Trojica Harag, Bellan, Dubeň ukázala to, čo sme od nej očakávali. Teším sa z víťazstva Martina Dubeňa, keďže je to môj zverenec, ale najmä preto, že už dlhšie sa mu nepodaril väčší úspech, tak verím, že ho dnešný deň namotivoval a bude na sebe ďalej pracovať. Chlapci nemajú medzi sebou žiadnu hviezdu, ale všetci sú dobrí kamaráti, tak verím, že sa nám z nich podarí vychovať pretekárov, ktorí sa uplatnia aj medzi mužmi. Čaká nás ešte nejaký svetový pohár a potom hlavne júlové ME v Česku. Verím, že sa chlapcom podarí uspieť. Budeme brať sedem juniorov a, samozrejme, Terezku Medveďovú. V prípade ďalších dvoch junioriek sa ešte uvidí."


Prípad David Zverko:
Juniorský cyklista a dvojnásobný držiteľ ocenenia talent roka David Zverko (CK Žiar nad Hronom) začal na cyklistiku postupne zanevierať už pred štartom tejto sezóny. Na prvých medzinárodných pretekoch tohto roka v Rakúsku spadol. Neutrpel žiadne vážnejšie zranenie a o pár dní mohol bez problémov trénovať. Do tréningového tempa sa však už naplno nevrátil a trénoval sporadicky. V ďalších pretekoch sa mu nedarilo a začal výkonnostne zaostávať. Kvôli ďalším problémom psychologického charakteru (problémy v rodine, priatelia) stratil motiváciu a chuť na cyklistiku. Momentálne netrénuje a zákonite sa nebude ani zúčastňovať žiadnych pretekov. Odpoveď na otázku, či sa k cyklistike ešte niekedy vráti, bude ako prvý poznať on sám. Viac informácií k tejto téme nebudeme zverejňovať, aby to nikoho žiadnym spôsobom nezasahovalo.

http://www.cycling-info.sk/slovensko-a-slovaci-clanky/1348

VÝSLEDKY PRETEKOV ŽIEN AJ JUNIORIEK

http://www.videocom.sk/vysledky/20130622dubnica.data/20130622hrabovka_zeny_celkom.pdf

VÝSLEDKY PRETEKOV JUNIOROV

http://www.videocom.sk/vysledky/20130622dubnica.data/20130622hrabovka_juniori_celkom.pdf
22.06.2013 - 21:42:24
00
tá sablikova nerobí cyklistiku ako doplnkovy šport k rychlostnemu korčuľovaniu?
22.06.2013 - 22:26:06
00
ten mini kopček čo je v tom druhom okruhu je kde? oplatí sa tam postaviť?
22.06.2013 - 22:27:07
00
ten mini kopcek neni zas tak mini a je na medziceste od skalky do zamaroviec :-) na par kol moze byt fajn podivana ;-)
22.06.2013 - 23:35:26
00
nenazval by som ich cykloturistami, proste jezek je taky dobry, ved mu chyba len jedno lytko, obe stehna ma.
je to takmer plnohodnotny cyklista
23.06.2013 - 00:15:13
00
james9, mňa ale zaujíma ten druhý okruh pred cieľom, čo ide cez N.D., Kolačín..tam to je len taký brdok...

http://www.msrcrcyklistika2013.sk/images/files/mapa%20profil%20Elite%20a%20U.pdf
23.06.2013 - 08:11:03
00
v dubnici nad vahom pojdu do malickeho kopceka, budu musiet prehadzovat.. z jemneho klesania ostra lava, potom hned znova dolava a kratke stupanie. tu sa tiez postavim a budem fotit. cerveny usek je ten kopcek

Prílohy:

kopcek.JPG
kopcek.JPG 112.81 KiB thumb_up0thumb_down

23.06.2013 - 09:29:55
00
keyboard_arrow_up