Okolo Malohontu

14.09.2014
Cestný maratón
Rimavská Sobota (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Výsledky
Čo do bidonov na bufet?

Anketa bola ukončená dňa 24.08.2014 - 21:59:35

Čistá voda 67% [ 10 ]
Ionťák 33% [ 5 ]
Celkový počet hlasov : 15
Srdečne pozývame všetkých cyklistov na 1. ročník cestných cyklistických pretekov Teatro Okolo Malohontu v Rimavskej Sobote.
Propozície a všetky informácie nájdete na webstránke pretekov http://www.okolomalohontu.sk
Novinky nájdete aj na FB stránke https://www.facebook.com/pages/Teatro-Okolo-Malohontu/239031812933409?ref=hl

Zabezpečenie trate je priorita, neutrálne mechanické vozidlá, doprovod polície a tiež riadenie križovatiek je samozrejmosť. Meranie času čipmi. Tiež očakávame divákov hlavne na štarte a v cieli pretekov, ale ja popri trati.

Na každého v cieli počkáme. Po pretekoch obed, slušná porcia kuraciny s ryžou.

Trať síce profilovo vyzerá veľmi náročne, ale kopce nie sú strmé a dĺžka pretekov je tiež primeraná, takže si môže každý do sýtosti zapretekať.

Na trati bude 6km zaujímavý úsek po úzkej lesnej ceste s novým asfaltom s uzavretou cestnou premávkou, tiež na bufete chystáme ako prvý cestný pretek na Slovensku bidony s vodou, aby pretekári nemuseli stáť. Odporúčam zobrať si staré bidony ktoré vám nebude ľúto zahodiť.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Prílohy:

Profil2.jpg
Profil2.jpg 130.71 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil morelon dňa 05.07.2014 - 22:00:06, celkovo upravené 2 krát.

20.06.2014 - 14:25:35
02
Keďže chceme na bufete podávať plné bidony, naskytá sa otázka čo do nich?

Jonťák alebo čistú vodu? Budem rád ak sa vyjadríte.
05.07.2014 - 21:54:12
00
Na mnohých akciách sa rozpráva o voľnom štarte, ale zatiaľ som to ešte nezažil a mám pocit, že sa vždy dupalo od začiatku. Ako bude prebiehať ten ceremoniálny začiatok po meste? Bude regulovaná rýchlosť?
13.08.2014 - 19:08:39
00
V meste sa pôjde maximálne 30km/h čo v balíku po rovine nie je problém, ak sa terén zdvihne spomalí sa. V meste sa nám balík nesmie potrhať takže sa určite rýchlo nepôjde. Pred balíkom pôjde rozhodcovské auto, ktoré sa predbehnúť nesmie.
Mimochodom limit na dokončenie pretekov nie je, kvôli tej krásnej prírode sa oplatí prísť. Kto ešte v Malohonte nebol bude dúfam príjemne prekvapený.
13.08.2014 - 20:24:27
01
potrenujem a o rok som tam..;)..je aj nejaky limit po urcitom useku? vdaka
13.08.2014 - 22:12:42
00
Ako hovorím v predchádzajúcom príspevku limit nie je. Žiadny. Treba využiť príležitosť tento rok, čo bude o rok nikto nevie.
13.08.2014 - 22:29:06
00
Predstavujem plagát pretekov. Príďte nás podporiť nech naša snaha nevyjde na zmar. Nezabudnite sa prihlásiť a ušetríte na štartovnom. Nemusíte platiť zvýhodnené štartovné dopredu, ale všetci platia na mieste.

Prílohy:

plagat.png
plagat.png 2.02 MiB thumb_up0thumb_down

15.08.2014 - 11:34:40
02
Promo video

youtube.com/watch?v=SGERhvuUKJ0&t=0

25.08.2014 - 18:39:49
06
Dnes som tu trasu presiel, vyzera to na peknu akciu a samozrejme aj pretek. Vsetky tie kopce poznám a takto naraz som ich isiel prvy krat. uz si len priat dobre pocasie
29.08.2014 - 20:01:19
00
To moze byt pekna akcia v mojom rodnom kraji. V Kokave som byval do svojich 6-tich rokov. Kopce su tam vsade na okolo. Z Kokavy na Klenovec je to vyzivny kopcek.
29.08.2014 - 21:04:16
01
vyzera to fakt pekne. Vela ludi, co som sa s mimi bavil nepride koli dlzke trate. mozno 60-70km alternativa by sa hodila...
02.09.2014 - 13:30:15
00
Na zabezpečení trasy sa budú podieľať 3 desiatky dobrovoľníkov a rovnaké množstvo policajtov. Dve sprievodné autá policajtov, dve policajné motorky. Ak sa chcete cítiť ako na Tour de France neváhajte a príďte. Križovatky budú zabezpečené pre všetkých, aj úplne posledného pretekára. Chceme aby naše preteky boli zážitok pre každého, nie len pre prvých pretekárov. Taktiež sme zabezpečili opravu výtlkov v zjazde z druhej horskej prémie. Cestu budeme všade kde to bude potrebné a hlavne na nebezpečných zákrutách v zjazdoch deň pred pretekmi zametať!

Keď som volil trasu zdala sa mi krátka. Momentálne si myslím, že je to taká primeraná dĺžka pre amatérov, ktorý sem tam absolvujú nejaké preteky, alebo jazdia pravidelne. Nie je prehnane dlhá ani extrémne kopcovitá, aj keď niekomu tak pripadať môže. Iným sa zdá zase krátka. Vyhovieť sa všetkým nedá, treba brať čo je. Robíme to najlepšie ako sa len dá, aby boli preteky zaujímavé pre každého. Aby sa každý vracal domov spokojný nezávisle od toho na akom mieste skončí.
02.09.2014 - 15:41:57
02
Mozem potvrdit ze trasa je naozaj akurat svojou dlzkou. Jak som ju prechadzal minuly tyzden na biku dost strku bolo na krizovatke za H.Zahoranmi smer na R.Banu a na trase za Potokom do Hrusova.Drzim palce pri organizacii nech sa to podari.A vsetkym co vahaju, pridite, neobanujete
02.09.2014 - 21:34:28
00
a ako to vidite pojdu sa bomby uz na prvom kopci, ci sa bude dat dostat s pelotonom aspon na kopec k prvej premii, troska ma odradza, ze nie je ani kusok rovinky po ostrom starte a zacina sa hned 12% stupanim, co moze dopadnut vseliako?
05.09.2014 - 15:08:36
00
To záleží len na pretekároch. Žiaľ keby sme chceli zaradiť rovinu na začiatok, museli by sme ísť 20km po ceste I. triedy. Už aj bez toho sme to mali skutočne veľmi zložité vybaviť všetky povolenia. Prvý kopec je strmí len na začiatku asi 100m, potom sa vyrovná. Povedal by som že tento kopec je ľahší ako kopec, ktorý sa ide po štarte Martinského maratónu. Treba to brať aj z tej stránky, že hore kopcom sa nezvykne padať a aspoň sa to výkonnostne rozdelí na skupiny. Ak je na začiatku rovina, často to padá. A preda nikto si nechce ublížiť, ani zničiť techniku.
05.09.2014 - 15:57:17
01
keyboard_arrow_up