Tour de Volcano

01.07.2012
Cestný maratón
Banská Bystrica (Slovensko)

Propozície, Výsledky
Bikejoring, chod si zajazdit nejaky cestny maraton napr do Francuzska a skus tam vyhodit za jazdy obal od gelu alebo nieco podobne...potom poreferuj co ti na to povedali spolubojovnici a ako si dopadol ;)
03.07.2017 - 21:51:48
01
dôležité je hlavne všetko robiť ako v TV a ani nevedieť prečo :D, veľmi jednoduchý lifehack na naše hobby pomery: ak sa dá hodím to niekomu pred bránu ku košu, hádam ma pochopí
03.07.2017 - 22:28:00
00
Nedalo mi nezapojiť sa do debaty. Dnes som bol autom v Lome nad Rimavicou (to je dedinka za prvou občerstvovačkou) a toľko bordelu pri ceste čo tam je som dávno nevidel... Na zaplakanie. Keď sa tu spomínajú zahraničné preteky, tak tam sú na to určené zóny a za vyhadzovanie odpadu mimo nich dostaneš diskvalifikáciu. A čím ďalej tým viac to bude ešte prísnejšie.
Ja jazdím hlavne mtb maratóny a končím na popredných miestach (nechválim sa, len aby ste boli v obraze) a za tie roky, čo jazdím môžem zodpovedne povedať, že mimo občerstvovačku som na trati nevyhodil ani jeden obal od gélu. Použitý obal vždy zasuniem pod gate na stehne a odveziem na občerstvovačku, alebo do koša v cieli. Ak tu niekto píše o zašpinení oblečenia, tak to nieje pravda a len výhovorka. Všetko je len o ľuďoch.
Btw ak si niekto všimol, tak aj ja som vyhodil odpad na TDV. Bidon pred Hriňovou, ktorý som si bol po preteku zobrať :-P
03.07.2017 - 22:32:07
05
Trosku odbocim od temy. Rad by som sa aj takto podakoval dvom ludom z auta, tusim CK Rim. Sobota za pomoc pri vymene duse tesne pod 1.HP. Usetrilo mi to nejaky cas. :y:
03.07.2017 - 22:40:25
00
Inak este taka otazka do plena. Neviete preco sa zacinalo tak neskoro? Nemam skusenosti, ale o 11 mi to prislo dost pozde, hlavne ked je to v nedelu, a niektori (ako napriklad ja) se mali pred sebou este dlhu cestu autom. Takisto mi bolo celkom luto typkov, ktori dosli do ciela neskor a nestihli tombolu. Ja som prisiel asi 5 minut pred nou, ale predsalen aj oni su ucastnici, ktori by mali mat dostojny finis, obzvlast ked je to zavod pre vsetkych. Pre mnohych z nas je tombola jedina "kategoria" v ktorej mame sancu :D . A len tak, aby som si neprotirecil, skorsi start by mohol nechat vacsi priestor pre maximalny cas jazdy. :)
03.07.2017 - 22:44:23
00
JoKo napísal:
Nie je to celkom tak... Bidony sa odhadzujú pri divákoch - zbierajú ich na pamiatku, prípadne aj používajú. Za stacionárnymi bufetami je vyznačená zóna na odhadzovanie odpadkov - to organizátori vyčistia. Na Okolo Švajčiarska, aj na teraz prebiehajúcom Okolo Rakúska je za odhodenie odpadu mimo vyznačenú zónu tvrdá pokuta, pri opakovaní diskvalifikácia. Možno aj na iných pretekoch. Len na Slovensku to tak nie je...


najviac bidonov som našiel po okolo slovenska na rovine medzi dedinami v priekope a ani jeden nebol od slovenského tímu, bufet v tom úseku tiež samozrejme nebol

zvláštne že sa tu randy spýtal či je to na cyklistike zakázané a teraz som tu za najväčšieho bordelára, len preto že som mu povedal, že to zakázané nie je, až na výnimky. ale tu to všetci čítajú ako by som ja bol najväčší bordelár na svete :D lebo som to videl v TV, tak si pod dres beriem na preteky ešte aj odpadky z domu a rozhadzujem ich kade tade po trati aby som bol viac pro, lebo ja som presne ten kktko čo má potrebu sa hrať na profíka :D :D

taktiež je zvláštne, že slovenský organizátor za drahšie štartovné ako v česku nevie upratať trať o polovičnej dĺžke ako čechách, kde napríklad na krušnotone bola po pretekoch prepravka s bidonmi pozbieranými okolo trate a každý si tam mohol nájsť práve ten svoj..

edit: ešte ma napadol príklad vlani z krušnoton, keď už sa odkazuje na ten západ, nemec čo to vyhral a bol s nami v skupinke mal doprovodné auto, vždy nás obehli a potom mu veci podávali staticky vybehnutí z auta, podali mu plnú hrsť rôznych traťoviek, on si to prebral, vybral si jednu a zvyšné hodil ani nie kraj cesty ale rovno pod seba...
03.07.2017 - 22:53:52
01
Ked niekomu je bidon tazky, tak nech ho po niekom hodi - ten sa mozno niekomu hodi. Obaly z gelov v okoli obcerstvovaciech, pri zastavkach, alebo kde je vela ludi este ako tak pochopim, no ludia hadzali bordel daleko od cesty alebo do potoka.
A ze zostanem zaepeny od gelu? :D Ved dres je aj tak hnysny prepoteny, tak nejaky gel na nom je nepodstatny :)

Bikejoring Snad doprovodne vozidlo to aj pozbieralo, ale zas keby to vysypali niekde v Detve, tak by to zmizlo hned :DD

Dakedy davno som videl dokument britskej armady z Afghanistanu a tam tiez ked po niekom palili, tak nabojnice zostali tam a tiez prazdne PET flase. Bordelari hnusni... :)
04.07.2017 - 11:09:40
00
Vies si predstavit ako doprovodne vozidlo ide 30 km/h aby si stihlo vsimnut kazdy gel v trave plus ze brzdi kazdych par sto metrov v premavke a vyskakuju z neho "zberaci" pod kolesa aut? Ja teda nie... Btw. je to aj zlyhanie organizatora ak to nema jasne osetrene v pravidlach a nespravi poucenie pred startom. A samozrejme zlyhanie jednotlivcov, ktori ten bordel odhadzuju.
04.07.2017 - 11:51:03
00
bidony, nebidony...

nejake fotky?
06.07.2017 - 10:46:29
00
Bikejoring Len tak pre uplnost :) Aj ked ten druhy bod sa vylucuje s prvym :D
Správanie pretekárov
Pretekári majú zakázané, bez obozretnosti, odhadzovať jedlo, tašky na jedlo, fľaše, oblečenie atď., nech to je na akomkoľvek mieste.
Pretekári nesmú nič odhadzovať ani na cestu, ale musia ísť na kraj cesty a tam predmet bezpečne odhodiť.
Ak organizátor zriadi zónu na odhadzovanie odpadu, pretekár musí odhodiť svoje odpadky bezpečne a výhradne v tejto zóne na kraji cesty.

src: Pravidla SZC Cesta, 2.2.025
06.07.2017 - 10:55:07
00
čo keby ste na tento Spam založili vlastné vlákno? :-)

Ostatní by sme sa mohli vrátiť k Tour de Volcano, napríklad k hodnoteniu pretekov alebo fotkám, ktoré ak niekto má tak nech sa neváha s nimi podeliť. :-)
06.07.2017 - 11:46:18
00
Nevylučujú sa.
Prvý hovorí, aby boli obozretní ak niečo odhadzujú, druhý hovorí, že to treba odhodiť na okraj cesty.
06.07.2017 - 11:47:37
00
fotiek asi moc nebude, ja som žiadneho fotografa nepostrehol... niečo málo je tu: http://www.priekopnik.sk/foto-tour-de-volcano-prve-vitazstvo-medzi-muzmi-na-medzinarodnom-podujati-ziskal-bellan/
06.07.2017 - 12:20:04
01
Este na FB stranke maju zverejnene fotky ale to predpokladam ze si uz nasiel: https://www.facebook.com/pg/Tourdevolcano/photos/?tab=album&album_id=1692466700782863

Tiez som sa na ziadnej nenasiel, takze googlim kazdy den ci nieco nove nevyslo. :)
06.07.2017 - 12:31:39
01
fotky nikde, ale nejake videa su. napr
Tour de Volcano 2017 thumb_up0thumb_down
Tour de Volcano 2017, last 3km uncut thumb_up0thumb_down
(edit: vyhodene video z jarnej ceny :) )


Naposledy upravil randy dňa 06.07.2017 - 17:03:28, celkovo upravené 1 krát.

06.07.2017 - 13:54:16
00
keyboard_arrow_up