https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1000022363434544&id=140862472683875
Fair play na provincny sposob :fubar:
27.06.2017 - 13:28:13
00
A je OK ak si niekto specificky natrenuje napr. aj to, ze na takejto trase nepotrebuje zastavovat na bufete alebo si vlecie viac bidonov a niekto iny nie tak to podla mna s nesportovym ci nefer spravanim nema moc spolocne. Ak mi nieco z pointy unika tak budem uprimne rad ak ma dostanete do obrazu.
Ja som potom tiez neferovy ked sa na prdkavych maratonoch niekedy nezastavim na obcerstvovacke a niekedy si tam este dupnem aby som vyuzil toho, ze nemam taku spotrebu ako ini alebo si veziem 2 x 7.5 dcl bidon a ini napr. iba 1 x 5 dcl bidon.
27.06.2017 - 13:37:36
01
Nuz ja nevychadzam z vlastnych skusenosti, ale z nepisaneho pravidla v profipelotone. Presne o tomto hovoril minule cesky komentator na ES. Je to v prvom rade kvoli bezpecnosti. A nemiesaj to z mtb, tie sa nejdu v baliku.
27.06.2017 - 13:54:38
00
jj ani v kopci by sa nemalo utocit, bud pred kopcom po rovine alebo vobec, je to nefer ked slapbsi potom v kopci koli nastupom odpadnu
27.06.2017 - 13:58:15
02
Ja sa zamyslam skor nad dovodom pravidla. Lahsie sa s nim potom stotoznim ak ho pochopim a nie iba pocujem od niekoho. Co sa tyka MTB tak aj tam sa da hakovat a nemusis byt ani v elite - o tom by si mohol vediet kedze asi na kazdom MTB maratone v okoli Bratislavy je dost moznosti na hakovanie.
Co sa tyka bezpecnosti tak tuna podla popisu bola mala skupina cize neviem ako mohol byt nastup zvysku skupinky nejak objektivne nebezpecny.
27.06.2017 - 14:00:01
00
mimi napísal:
Bikejoring tak ti len želám, ba yi našiel tú správnu motiváciu. Ak sa už rozhodneš akokoľvek, je dôležité aby ťa závodenie napĺňalo, teda závodiť pre radosť.


ďakujem :) to je presne hlavný dôvod prečo sa chcem pohnúť niekam inam, lebo na tejto úrovni a s mojim už neperspektívnym vekom neexistuje iný dôvod prečo to robiť.. len pre čistú radosť... bohužiaľ pre veľa ľudí je to nejaká forma liečby komplexu a mastenia si ega... čo bolo v bývalom klube prevaha, dalo by sa povedať že nepísané motto klubu bolo "j€bať na to ako skončím v poradí, dôležité aby som bol lepší ako tímový kolega" :D potom sa k tomu pridalo ešte pár virtuálnych peňazí v hre a mohla sa začať tá pravá vojna a hejty na slovenský spôsob, výsledok je taký, že z jedného klubu sú po roku tri plus ďalší čo odišli inam bez potreby si spraviť niečo vlastné.. a to v podstate o nič nešlo.. ale na slovensku klasika aj na vyšších úrovniach, povedal by som že v každom športe, kde sa nám darí sú nejaké hejterské skupinky čo hádžu polené pod nohy, tým čo majú úspech, viď lyžovanie atď...

k tomu neútočeniu na bufete, to je niečo ako neútočiť na žlťáka, keď má technické problémy, skrátka nepísané gentlemanské pravidlo.. samotný akt brania vody alebo musetky v rýchlosti je dosť nebezpečný a už bolo skrz toho x pádov... plus sa pretekár na to prebranie maximálne koncetruje, lebo napr. keď je teplo tak na tej vode je závislí jeho úpech / neúspech no a keď v tom čase niekto nastúpi, tak sa na to oveľa horšie reaguje... pretože to jednak neskoro zbadá a ešte má aj plné ruky práce s tým prebratým občerstvením...
27.06.2017 - 14:33:22
03
Nejak mi unika pointa preco ona zastavovala a ostatne nie? Stale to totiz beriem pre tu moznost ako som spominal, ze niekto sice zautoci ale tym sposobom, ze riskuje, ze mu dojde voda a vykape na hladak a pod. To by mi prislo fair. Popripade ak mali svojich ludi pri trati mimo bufety a ti im dali veci podla potreby.
27.06.2017 - 14:44:01
00
kde sa píše o zastavovaní? ešte som nezažil seriózny cestný pretek, kde by sa zastavovalo na bufete... nemýľ si to s maratónmi s bufetmi stánkového typu... stacionárny bufet je o tom, že tam niekto stojí s bidonom a keď ideš okolo tak ti ho za jazdy podá... ale určite si pri tom nestihneš ešte strážiť nástupy, alebo ich chytať... borky čo útočili si vodu brali možno kolo pred tým... každý má inú spotrebu vody a určite keď seriózne pretekáš nejdeš na štart s dvoma litrovkami v košíkoch, ako keď ideme maratón bez podpory.. celé je to o tom, že mohli útočiť na zvyšných km okruhu, nie zrovna na tých 500m kde bol bufet.
27.06.2017 - 15:01:56
00
Hosť napísal:
ďakujem :) to je presne hlavný dôvod prečo sa chcem pohnúť niekam inam, lebo na tejto úrovni a s mojim už neperspektívnym vekom neexistuje iný dôvod prečo to robiť.. len pre čistú radosť... bohužiaľ pre veľa ľudí je to nejaká forma liečby komplexu a mastenia si ega... čo bolo v bývalom klube prevaha, dalo by sa povedať že nepísané motto klubu bolo "j€bať na to ako skončím v poradí, dôležité aby som bol lepší ako tímový kolega" :D potom sa k tomu pridalo ešte pár virtuálnych peňazí v hre a mohla sa začať tá pravá vojna a hejty na slovenský spôsob, výsledok je taký, že z jedného klubu sú po roku tri plus ďalší čo odišli inam bez potreby si spraviť niečo vlastné.. a to v podstate o nič nešlo.. ale na slovensku klasika aj na vyšších úrovniach, povedal by som že v každom športe, kde sa nám darí sú nejaké hejterské skupinky čo hádžu polené pod nohy, tým čo majú úspech, viď lyžovanie atď...

k tomu neútočeniu na bufete, to je niečo ako neútočiť na žlťáka, keď má technické problémy, skrátka nepísané gentlemanské pravidlo.. samotný akt brania vody alebo musetky v rýchlosti je dosť nebezpečný a už bolo skrz toho x pádov... plus sa pretekár na to prebranie maximálne koncetruje, lebo napr. keď je teplo tak na tej vode je závislí jeho úpech / neúspech no a keď v tom čase niekto nastúpi, tak sa na to oveľa horšie reaguje... pretože to jednak neskoro zbadá a ešte má aj plné ruky práce s tým prebratým občerstvením...


Fuha... a to na mna ten pecobikes team posobil tak uvolnene, ako keby slo v prvom rade o zabavu... aj ked poniektori posobili ako majstri svetla :D
27.06.2017 - 15:02:11
00
OK, tak aj ked nezastala tak je to situacia ako som popisoval vyssie - niekto si mozno vystaci s mensim mnozstvom (ci uz od prirody alebo sa na to do urcitej miery aj pripravi), niekto si to takto naplanuje, ze na posledne kolo ide s bidonom a nemusi brat a cukne za to ak ostatni beru. Kedze to bola mala skupinka tak mi bezpecnostny faktor pride zanedbatelny. Je mi jasne, ze to tazko bola nahoda, ze zautocili zrovna v bufetovej zone. Ale ide mi o to, ze za podmienok ako som napr. naznacil je to podla mna bez ujmy na etickej hodnote.
27.06.2017 - 15:19:20
00
Eticky uhol pohladu zalezi od toho ci utocis alebo beries zasoby z bufetu :-)
27.06.2017 - 15:23:46
02
orvaq - chapes pojmom ako "nepisane pravidlo" , alebo "gentlemanska dohoda" ? Sleduj TdF - tam ti vysvetlia neutocenie na bufetoch. :hai:


Naposledy upravil hellwings dňa 27.06.2017 - 17:36:48, celkovo upravené 1 krát.

27.06.2017 - 16:06:28
01
Tiež to beriem ako škaredé, keď sa útočí na takomto úseku. Je to neférová hra, pretože pretekár nezvíťazí na základe výkonu, ale "prefíkanosti". Skupina favoritov si to má rozdať na čistý výkon, nie sa ***** na občerstvovačkách, keď idú pokope...

orvaq tu vôbec nejde o to, ako si naplánuješ pitie, ale o to, že nastúpiš niekomu naschvál v tom momente ako si berie vodu... Chceš povedať, že to je fér hra?
27.06.2017 - 16:10:06
01
no proti pravidlam to nie je, a na ostatne sa historia nepyta :)
27.06.2017 - 16:17:48
07
Podla mna to nie je eticke. Ak si takticky naplanujes utok na cas, ked vies, ze budu mat superi hendikep a ze bezne sa v tej situacii prave preto neutoci, tak ziskas vyhodu nie vdaka tomu ze si lepsi, ale vdaka tomu, ze si vychcanec.

EDIT: Inak aj Petovi raz na TdF niekto nastupil ked prave jedol po zjazde (nebolo to v bufet zone) a tym padom nestihol zareagovat. Tiez to nebolo uplne fer. Ale to bolo ine v tom, ze tam ten super velmi zariskoval a isiel vabank sam za seba a nikto mu nepomahal. A dalsi dvaja plus Peto ho mohli spolupracou zist a on uz by nemal energiu na suboj. Ale vyslo mu to a vyhral.
27.06.2017 - 16:18:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up