capulo napísal:
staci porovnat co spravil peto a demare, v petovom pripade je to diskutabilne, v demarovom ocividne, skoro dal dole bouhaniho, ten nepochopitelne neprotestoval...
a verdikt, peto dsq, demare vitaz

Ked ty aj tvoj kamos pojdete v obci nezavisle od seba autom 80km/h, a ty zrazis dieta na prechode, a tvoj kamos nie. Ty pojdes do vazenia a tvoj kamarat ostane na slobode. Napriek tomu, ze obaja ste spravili to iste. Hovori sa tomu Moral Luck (https://plato.stanford.edu/entries/moral-luck/). Trestaju sa dosledky a funguje to tak prakticky od nepamati, a to, ze vobec podobne argumenty tu padaju na obhajobu Sagana hovori opat vela o tom, ako sa tato diskusia ubera zlym smeroma argumenty su viac instiktivne a pudove nez racionalne.
Podobne ako sa tu stale riesi, co robil Cav v minulosti, napriek tomu, ze je to absolutne nepodstatne a nesuvisiace s tymto incidentom.

A opat, disclaimer: Ja nesuhlasim so Saganovou DSQ.
06.07.2017 - 08:38:25
01
Nemal by ten druhy, co nezrazil dieta dostat aspon pokutu, ked uz ho maju policajti natoceneho? :-)
06.07.2017 - 08:48:06
02
Wladix napísal:
Mna by zaujimala jedna vec, ktoru som tu od obhajcov toho, ze Peter je na vine este necital. To co spravil je podla Vas take vynimocne, ze si za to zasluzil taky trest?

Samotny trest povazujem za neprimerany a ako kazdy spravny Slovak som pacikoval aj prispevok o politickom pozadi trestu
post1260963.html#p1260963

Peter mal podla mna 3x smolu v tom, ze pri manevri, ktory je sice proti pravidlam, ale bezne sa stava a ked nikto nepadne, tak sa ani netresta (vid . Demare vs. cerveny) sa stalo:
1. spadol a zranil sa jeho velky super
2. vyzeralo to ako jeho agresivny umysel
3. rozhodcovia boli neprimerane prisni a zmena trestu je tiez zvlastna (penalizacia podla mna bola dostatocny trest)
06.07.2017 - 08:49:38
04
Wladix napísal:
Nemal by ten druhy, co nezrazil dieta dostat aspon pokutu, ked uz ho maju policajti natoceneho? :-)

Predpokladame teda, ze ho nenatocili, ale je to detail. Nic to nemeni na tom, ze ste boli diametralne inak trestani, jeden ma zivot v ruinach, druhy vytasil 140 eur (podla sadzbonika 2016:)))
06.07.2017 - 08:51:48
00
Podla mna rozhodcovia pozreli len nieco taketo - https://www.youtube.com/watch?v=rXwZczGqWls , kde to vyzera, ze ho strelil ramenom, posudili to ako nesportove spravanie a vyhodili ho.
Ja z toho vyvodzujem to, ze to bola banda neschopakov (hold pod tlakom, ale tak asi neberu 5korun za to) a lenivcov, co sa tomu odmietla venovat podrobnejsie. To, ze sa k tomu vytvaraju konspiracie, to uz je prirodzene.
06.07.2017 - 08:53:22
03
Rachela napísal:
Predpokladame teda, ze ho nenatocili, ale je to detail. Nic to nemeni na tom, ze ste boli diametralne inak trestani, jeden ma zivot v ruinach, druhy vytasil 140 eur (podla sadzbonika 2016:)))

Podla mna ten priklad s rychlostou je neadekvatny, ale to uz je hranie sa so slovickami. Podstatu som napisal vyssie.
06.07.2017 - 08:56:34
01
Rachela napísal:
Ked ty aj tvoj kamos pojdete v obci nezavisle od seba autom 80km/h, a ty zrazis dieta na prechode, a tvoj kamos nie. Ty pojdes do vazenia a tvoj kamarat ostane na slobode. Napriek tomu, ze obaja ste spravili to iste. Hovori sa tomu Moral Luck (https://plato.stanford.edu/entries/moral-luck/). Trestaju sa dosledky a funguje to tak prakticky od nepamati, a to, ze vobec podobne argumenty tu padaju na obhajobu Sagana hovori opat vela o tom, ako sa tato diskusia ubera zlym smeroma argumenty su viac instiktivne a pudove nez racionalne.
Podobne ako sa tu stale riesi, co robil Cav v minulosti, napriek tomu, ze je to absolutne nepodstatne a nesuvisiace s tymto incidentom.

A opat, disclaimer: Ja nesuhlasim so Saganovou DSQ.

prepáč ale myslím že tvoj príklad je absolútne neadekvátny.....ked niekto na pešo alebo na bicykli nabehne do auta kdesi na prechode a dokaličí sa....alebo ked niekto chce nastúpiť do rozbiehajúceho sa vlaku a padne podeň je to vina toho auta/vlaku?? (pretože to je keď už adekvátnejší príklad aj keď je to tiež úplne iné)
06.07.2017 - 08:57:25
01
JozefCR1 napísal:
prepáč ale myslím že tvoj príklad je absolútne neadekvátny.....ked niekto na pešo alebo na bicykli nabehne do auta kdesi na prechode a dokaličí sa....alebo ked niekto chce nastúpiť do rozbiehajúceho sa vlaku a padne podeň je to vina toho auta/vlaku?? (pretože to je keď už adekvátnejší príklad aj keď je to tiež úplne iné)

Myslel som, ze riesime: "Preco Sagana trestame sa nedrzanie stopy a Demareho nie".
06.07.2017 - 09:00:41
00
Máme už aj vyjadrenie Tinkova :)
https://sport24.aktualne.atlas.sk/cyklo/tour-de-france-2017/clanky/burlivak-tinkov-prehovoril-svojom-milacikovi-vylucenie-sagana-bol-marketingovy-tah.html
06.07.2017 - 09:03:36
00
Rachela napísal:
Myslel som, ze riesime: "Preco Sagana trestame sa nedrzanie stopy a Demareho nie".

no ak je trestaný len za to že sa od neho odrazil a spadol britský midget, zatiaľ čo Bouhani to po Demarovom manévri ustál, tak je trest totálne neadekvátny......rozhodnutie je v tom prípade neobjektívne


Naposledy upravil JozefCR1 dňa 06.07.2017 - 09:57:34, celkovo upravené 1 krát.

06.07.2017 - 09:10:28
00
Palo TT napísal:
Samotny trest povazujem za neprimerany a ako kazdy spravny Slovak som pacikoval aj prispevok o politickom pozadi trestu
post1260963.html#p1260963

Peter mal podla mna 3x smolu v tom, ze pri manevri, ktory je sice proti pravidlam, ale bezne sa stava a ked nikto nepadne, tak sa ani netresta (vid . Demare vs. cerveny) sa stalo:
1. spadol a zranil sa jeho velky super
2. vyzeralo to ako jeho agresivny umysel
3. rozhodcovia boli neprimerane prisni a zmena trestu je tiez zvlastna (penalizacia podla mna bola dostatocny trest)


Esteze tak, lebo som si už myslel podla tvojich vyjadrení v posledných dnoch , že si 100% na strane cavendisha a organizatorov tour:)
06.07.2017 - 09:11:22
00
btw, co Demare predviedol (zhodou okolnosti tiez Bouhannimu) na tohtorocnych majstrovstvach Fra bola tiez chutovka:

https://youtu.be/ZL2j63oybf4?t=1m28s
06.07.2017 - 09:26:45
02
Rachela napísal:
Predpokladame teda, ze ho nenatocili, ale je to detail. Nic to nemeni na tom, ze ste boli diametralne inak trestani, jeden ma zivot v ruinach, druhy vytasil 140 eur (podla sadzbonika 2016:)))

Lenže tvoje porovnanie je mimo pretože v tomto prípade natočili a aj nafotili z mnohých uhlov. Takže dôkazy existujú. Problém je v interpretácii. Zatiaľ čo Peter si držal svoju líniu popri mantineloch a vybočil max 30-40cm tak Demare prešiel od mantinelov až do stredu cesty, t.j. viac ako meter. Demare však nemohol dostať peňažný trest pretože by tak jury priznala, že frantík porušil pravidlá a to dokonca viac ako Peter. A to by znamenalo, že by frantík prišiel o víťazstvo a taktiež zelený dres.
Obávam sa, že pokušenie obliecť domáceho Francúza do zeleného po viac ako 80 rokoch bolo veľmi silné, aby sa mu dalo odolať.
06.07.2017 - 09:28:17
010
nieje ale jury medzinarodna? "Domaci" v tom pripade nedava zmysel.
06.07.2017 - 09:49:22
01
Este k tomu argumentu, ze Demare nikoho nezhodil. Starsia zalezitost - https://www.youtube.com/watch?v=GJsPAIhuVls
Asi nemusim pisat, ze ziaden trest nebol.
06.07.2017 - 09:53:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up