S nezanedbateľnosťou účinku teda nesúhlasím. Tiež mám alergiu a prejavom ,sporadicky býva aj ťažké dýchanie, čo vedie k tomu, že sa v takom stave nedá ani zaspať. Po aplikácii spreju to ustane a naopak pľúca sú ako nové. Takže pri takom maximálnom vyčerpaní ako absolvujú na pretekoch, môže práve skutočnosť, že za pomoci zakázanej látky je človek schopný zaspať o polhodinu skôr, byť rozhodujúca (to by zodpovedalo vyššie uvedenému názoru, o zlepšení regenerácie). Je iné, ak užívam látku s cieľom dorovnať zdravotný stav na úroveň ostatných súperov, ako ju užívať s cieľom získať aj nepatrnú výhodu ako môže byť obrazne povedané, napr. tá polhodina kvalitného spánku denne.
V ideálnej situácii by mal byť pre rozhodnutie o ne/dopingu úmysel jazdca, teda či danú látku užil kvôli tomu, lebo ho alergia naozaj ničila a potreboval sa zbaviť iba príznakov, alebo si danú látku fukol, lebo bol vyčerpaný z preteku (vrátane pľúc) a chcel si takto pomôcť. V druhom prípade sa snažil získať výhodu oproti ostatným jazdcom. To, že v podstate sa uplatňuje prezumpcia viny je aj výsledkom Armstrongovej éry.
Nesedí mi však, že by taký profesionál ako Froome a tak premakaný tím ako Sky pripustili takéto obrovské zakopnutie pri probléme, ktorý by vzhľadom na dlhoročnú skúsenosť s astmou, mal byť riešiteľný bez porušenia pravidiel. Preto mi žiaľ príde reálna aj možnosť, že sa stala nejaká chyba v precízne fungujúcom systéme podávania rôznych a žiaľ aj zakázaných látok, resp. v zakázaných množstvách.
Každopádne akékoľvek riešenie tejto kauzy, bude veľmi zlé pre cyklistiku, ktorá už pomaly dostávala opäť pozitívny obraz.
13.12.2017 - 17:43:42
00
Ešte by to mohlo byť dehydratáciou, že mu ukázalo vyššiu konc.: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26044066 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24166762 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24518370
Niekde som myslím čítal, že Froome používa Ventolin (Salbutamol), mám ho tiež. Jeden vstrek je 100 mikrogramov, povolené je 1600 mikrogramov / 24 hod. Mne osobne pomáha už jeden - dva streky, takže 16 je už relatívne dosť. Zas na Salbutamol sa robí návyk, tak on už asi musí dávať viacej.
13.12.2017 - 18:12:45
00
Kreuzigerovi nič nenašli. Tóthovi nič nenašli. Len im niečo nesedelo v biopase a už ich stopli. Tento vyhrá Vueltu aj s abnormálnymi hodnotami dopingu a ešte ho budeme aj ľutovať. :-) To som fakt zvedavý, koľko fásne. Ak vôbec.
13.12.2017 - 18:32:49
01
Nefásne nič podľa mňa. Jednak je to taký kontroverzný liek, ťažko dokázať či to vôbec pomáha resp. pomáha tým čo astmu nemajú atd. A bol by to riadny klinec do rakvy reputácie cyklistiky...
13.12.2017 - 18:37:53
00
alebo spastický problém počas etapy - nechce sa mi hľadať ako stanovili hornú hranicu, ale podľa SPC je max. 1razová dávka 200 ug (býva 100 ug na 1 vdych inhalátora) a "mala by vydržať" 4-6 h... no a nevydržala a sa "doplnil" skôr (asi lepšie ako nedokončiť)
môže pokojne odbúravať salbutamol pomalšie ako average Joe podľa kt. boli stanovené limity
Miso12 problém tvojho jednoduchého usudzovania je, že porovnávaš korekciu svojho patologického stavu do normálu s tým, čo sa stane, keď si dá salbutamol normálny človek - predpokladáš, že príde k rovnakému "pokroku". Teda že ak si dá zdravý Average Joe dejcha, tak sa mu zlepší ventilácia presne tak, ako polozadusenému Mišovi12 do normy. Lenže k ničomu takému nepríde. A toto je mimochodom experiment prístupný KAŽDÉMU - vezmite si Ventolin a choďte bicyklovať. Užíva ho strašná kopa ľudí, je to bežne dostupný liek. Od pása predpokladám že tak 10 % z vás bude cítiť triašku, nepokoj, búšenie srdca a to fakt dosť rušivo. Asi taký je to doping.
13.12.2017 - 18:43:40
01
Pred cyklistikou som robil silový trojboj, jeden z najnečistejších športov čo sa týka AAS a videl som strašne vela krát ako chalani išli salbu v pct aj 30-40mg čo znamená 30 000- 40 000 mikrogramov aby dosiahli vôbec vedlajšie účinky v podobe aktivácie tzv enzýmu senzitívnej lipázy, ten enzým rozkladá tuk na volné mastné kyseliny ktoré opúšťajú tukovú bunku a slúžia ako zdroj energie v iných tkanivách, účinok dosť podobný clenbe s menším rizikom, ale čo som tým chcel povedať je že aj tých Froomovich 2000mikrogramov je dobrých akurát tak na liečenie astmy a nie na samotné zneužitie daného lieku, prípad podobný Contadorovmu clenu, takisto blbosť ako mraky
13.12.2017 - 18:56:28
04
Ak zľahčujete využitie Salbutamolu ako dopingu a ak to na zdravého aj astmatika má zanedbateľný vplyv, prečo je to na zozname zakázaných látok?
13.12.2017 - 19:11:39
00
Lenze tu nejde v konecnom dosledku o ucinok , ale o to ze boli jasne porusene pravidla. A niektorych za toto iste diskli a suspendovali. Pritom v cyklistike sa nejako casto stava, ze jednemu pardon a druhemu nie, co ku kreditu teda vobec neprida. Teda ide o princip. Rovnako mi je divne, ze podla cyklonovinky.cz boli zainteresovane strany upovedomene o dopingu o par dni, ale verejnost sa to dozvie o 2 mesiace. To tiez pri inych pripadoch nebolo tak. Logicky sa pytam preco...
13.12.2017 - 19:22:23
02
Hosť napísal:
Kreuzigerovi nič nenašli. Tóthovi nič nenašli.

Kreuzigerovi aj Tóthovi našli nezrovnalosti v biopase, čo môže znamenať, že si niečo dávajú. Kreuziger sa za pomoci právnikov z trestu vyvliekol. Avšak bolo to pre neho upozornenie, že bude omnoho viac sledovaný... A tak si dáva ešte väčší pozor ako predtým. A tie športové výsledky od roku 2015 nemá také ako v rokoch 2011-12 a predtým... No a u Tótha ešte uvidíme, aké budú jeho ďalšie športové výsledky.
13.12.2017 - 19:26:55
00
Hosť napísal:
Ak zľahčujete využitie Salbutamolu ako dopingu a ak to na zdravého aj astmatika má zanedbateľný vplyv, prečo je to na zozname zakázaných látok?


Niekde som čítal že na zozname nie je, len je stanovená horná hranica.
13.12.2017 - 19:35:40
00
Pridavam sa k nazoru, ze ide o princip. Ak jeden strek pomaha na astmu, tak 16 je prilis bez ohladu na to, ci to ma objektivny efekt.
Trochu koksu tiez nemusi pomoct, ale bolo by blbe tahat si lajny. Sky to fajne posrali, ale nic neocakavane.
13.12.2017 - 19:47:20
01
scontent-dft4-1.cdninstagram.com
13.12.2017 - 19:56:09
00
kava napísal:
Niekde som čítal že na zozname nie je, len je stanovená horná hranica.

http://www.antidoping.sk/images/data/zakazane_latky/2017/Zoznam_2017__Monitorovac%C3%AD_program.pdf
S3. BETA-2 AGONISTY
Píše sa tam, že hladina viac ako 1000 ng/ml sa už nepovažuje za terapeutickú ale ako nepriaznivý nález. Dá sa to chápať aj ako zakrývanie iného, skutočného dopingu?
13.12.2017 - 20:00:35
00
b0b0 písal som to tu opakovane: https://www.mtbiker.sk/forum/post1317575.html#p1317575
určité skupiny látok "by možno mohli" niečo ovplyvniť, a tak ich WADA bez dôkazu vopred zakáže
napr. tieto beta2-agonisty (spomínané antiastmatiká) nemajú nijako doložený anabolický efekt na ľuďoch a aproximovaná účinná dávka pre toto "nasadenie" silne prevyšuje terapeutickú dávku pre použitie ako bronchodilatans, a to nie že 2x, ale 10 ak nie 100x a zasahuje už do pásma, nazvime to veľmi mierne, neblahých následkov. A to okamžitých, nie že "raz možno". Pravdu povediac ani neviem, ako vôbec k predpokladu možného dopingového nasadenia došli, keď ani len rozumný mechanizmus anabolického účinku nie je doteraz navrhnutý a aj na myšičkách to dokázali až tak akosi post factum.
A že niečo funguje na myšiach, neznamená, že to bude fungovať na ľuďoch. 90 % vecí, ktoré nám fungujú na animal models, vypadnú pri skúšaní na ľuďoch. Napr. keby si ibuprofen alebo salicyláty skúšal iba na psoch, nikdy by do človeka nedorazili pretože pes má dosť rozdielnu reguláciu zrážania krvi. Naopak, človek sa môže celkom bezpečne nafutrovať takou dávkou kumarínov, ktoré by potkaníka alebo psa hravo odrovnali.
Takisto vlastne všetci ľudia na svete majú v porovnaní s ostatnými ľudoopmi (a drvivou väčšinou ostatných zvierat) myopatiu, zníženú silu kontrakcie. Síce to umožnilo rozvoj mozgovej časti lebky, ale aj 20kilový šimpanz nás porazí v pretláčaní. Takže porovnávať anabolizáciu na normálnych zvieratách a na genetických žebrákoch Homo sapiens je nie celkom korektné.
A k tomu poslednému výžbleptu: nie, nedá sa to tak chápať. Toto sa mi tak páči, keď sa commoners, čo vedia hovno o analytickej chémii, lebo sa už na základke rozhodli, "že nejakú vedu predsa nebudú v živote potrebovať", vyjadrujú k niečomu, o čom nemajú ani duncta.
13.12.2017 - 20:05:59
05
Froome nesype :lol: ...tak tie sky tréningové "inovácie" netrvali až tak dlho.Myslel som si,že tak 10 rokov počkáme kým sa to rozsype.
13.12.2017 - 20:23:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up