Co ide na TdF? Ty mas pocit, ze Froomie na TdF startovat nebude? To sa este uvidi. Kazdopadne rozdiel bude v organizatorovi. ASO ma zrejme vacsie gule, a veri si, ze si rozhodnutie obrania pred Froomiho pravnikmi.
25.04.2018 - 15:04:30
00
Lebo ASO má inu vyjednavaciu silu ako RSC Sport.
25.04.2018 - 15:07:31
00
No ak si dobre pamatam, tak organizator TdF povedal ze ak to nebude vyriesenie do startu, tak Frooma na TdF nepustia. Mozno sa nieco zmenilo. Moja otazka bola, preco takuto vec nepovedia organizatori Gira ? Nemaju take gule ? :-0
25.04.2018 - 15:10:09
00
tulen ale ved nebud taky, ja som bol tiez vzdy fanusikom Frooma, ale ked si ten trest zasluzi, tak nech ho aj ma a cim skor, a nie ze je tu nejaky dvojaky meter len preto ze je top hviezda. Teraz bude na tom Gire co? Jeho fandovia mu asi budu aj nadalej fandit, ale vobec nebudu vediet ci to ma zmysel a ci mu pripadne vitazstvo nevezmu.
25.04.2018 - 17:09:57
00
Ale veď to nie je žiadny dvojaký meter, takéto veci vedia trvať dlho. Taký Matej Tóth alebo Roman Kreuziger by vedeli rozprávať a to nie sú žiadne hviezdy.
25.04.2018 - 18:03:52
01
Mne je naopak Chris v podstate u riti, mňa sere celá táto na legendistike a bad science založená honba na bosorky.
Pričom reálne fungujúcich dopingových preparátov nie je viac, ako prstov na rukách, aj tie s pár výraznými "ale" a salbuťák to nie je.
Divadielko pre masy.

A druhá vec, že tak 1 % ľuďov tu ovláda aktuálne znenie pravidiel. Ktoré sú, pravda, vygoogliteľné, len to chce pár h štúdia niekoľkých dokumentov, nerátajúc do toho problém, keď sa de facto kontinentálny (teda na rímskom práve založený) dokument prekladá do jazyka, ktorý je natívny pre anglosaské zvykové právo. Tí sú až na počiatočné (napr. moje alebo Kristínine) poznámky ticho. Najviac kdákajú tí, čo si len namýšľajú, ako asi by pravidlá podľa nich mohli vyzerať. Navyše argumentujú prípadmi, ktoré boli buď pred zmenami či pravidiel, alebo "zoznamov zlôho", ktoré sa neobťažujú sledovať, alebo kde team nad rámec pravidiel jazdca suspendoval.
To bude v budúcnosti tiež zaujímavé, lebo UCI zvažuje pravidlá pre finančnú kompenzáciu "neoprávnene suspendovaných" jazdcov, teda v prípade, že by boli nad rámec pravidiel suspendovaní a následne zbavení obvinenia.


Naposledy upravil tulenik dňa 26.04.2018 - 14:21:39, celkovo upravené 1 krát.

25.04.2018 - 18:13:20
04
Vsak toto - ide sa podla platnych reguli a ludom sa to nemusi pacit ale je to legitimne. Ale ak ma pamat neklame tak je to nie tak davna historia timu Sky kedy sa ohanali svojimi striktnymi antidoping pravidlami. A poslednou dobou svoje striktne zasady ohybaju do opacneho spektra - vid. Shane Sutton a vyhlasenie k maximalnemu moznemu vyuzivaniu TUE a aktualne rieseny Froome. Toto v mojim ponimani nie je role model anti-doping timu =]
26.04.2018 - 13:05:17
00
Mimochodom, odporúčam si pozrieť aj reálne počty vydaných TUEčiek. Tiež ďaleko od predstáv niektorých žvatlalov:
http://www.uci.ch/clean-sport/therapeutic-use-exemptions/
plus si treba uvedomiť, že TUE treba na viacmenej akékoľvek injekčné podanie čohokoľvek. Napr. ak vás počas preteku drbne osa a musí vám byť podaný adrenalín na zastavenie anafylaktickej reakcie, treba spätne žiadať TUE.
26.04.2018 - 14:19:39
00
Kde je ale potom problém? Froome nebol pozitívne testovaný na doping a všetko je podľa pravidiel. Na čo konkrétne čaká vedenie TdF, že sa do štartu vyrieši a prečo niektorí diskutujúci pristupujú k Froomovi, akoby užil PED? Reálne Froomvi hrozí anulácia výsledku na Vuelte? ď.
27.04.2018 - 08:17:47
00
Inak vcera dalsi z paradnych momentov Tomasa DeGenta. Toho chlapa obdivujem, neskutocny motor.
27.04.2018 - 08:26:52
00
Volodja Vsetko nie je podla pravidiel - jeho vzorka vykazovala 2 nasobne mnozstvo povolenej latky.
Vedenie TdF asi caka na to ako bude vyriesene toto prekrocenie mnozstva povolenej latky.
PED - jedno z vysvetleni ako sa v jeho vzorke nachadzalo spominane mnozstvo Salbutamolu je, ze ho uzil napr. oralne - co je zakazane lebo tam uz je teoreticky PE ucinok.
Anulacia vysledku z Vuelty je podla pravidiel jednou z realnych moznosti ako skonci tato kauza.
27.04.2018 - 08:36:44
01
V minulosti boli cyklisti potrestany za mensie mnozstva salbutamolu, napr. Diego Ulissi alebo Alexandro Petacchi. Takisto ini sportovci. Takze sanca ze dostane Froome ban a zoberu mu titul z Vuelty je dost vysoka. V oboch spominanych pripadoch to trvalo skoro rok kym sa rozhodlo. Myslim si ze je trosku nestastny pristup Frooma k tomu celemu, keby ho tim suspendoval hned na zaciatku tak by asi dostal skrateny trest ratajuci sa spatne a mohol by na Giro normalne startovat. Takto je velmi pravdepodobne, ze mu zoberu aj vysledok ktory tam pripadne zajazdi.
27.04.2018 - 10:48:34
00
Zemo Petacchi bol ešte PRED zmenou pravidiel a určitou "deklasifikáciou" salbutamolu, to je presne to, o čom hovorím, že tu väčšina nesledujete novelizácie predpisov
Ulissi je porovnateľný, to bolo 2014, teda už za +/- dnešných podmienok. A pravda je naozaj taká, že aj keby ste mali pravdu, dali si bacha (v rámci dosť skromných možností) a aj tak sa "prestrelili" (napr. vďaka dehydratácii), tak šanca "dokázať" nevinu pri farmakokinetickom pokuse tak, ako stojí, je asi rovnaká, ako ujsť inkvizícii - už z toho dôvodu, že máte prakticky nulovú šancu robiť ten pokus v rovnakom fyzickom stave, ako n-tú etapu pretekov X.
27.04.2018 - 11:21:45
01
Westra sa priznal k dopingu
29.04.2018 - 18:13:42
00
Ja už len čakám, kedy sa niekto prizná ku klepaniu ibuprofenu (a to nehovorím zo srandy, a ani nie náhodou v kontexte s kortikoidmi, len to 99.999 % negetne :D).
29.04.2018 - 18:35:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up