si ho videl - ako si to dáva ?
04.07.2018 - 10:11:38
02
jasné je to tak a koniec debaty :D
04.07.2018 - 10:16:58
00
Jezus aj v tom článku je niekoľko urodzených blbostí.
Hlavne však Froome nemal to, čomu anglosaské právo hovorí "due process", pretože si niekto (a to je inak Guardian môj no. 1 zahraničný plátok) osoboval právo vykričať to, že "je v procese", do sveta, na rozdiel od zo 10 ďalších, ktorí neopľúvaní si "v pokoji" čakajú na rozhodnutie. A najväčší šermiari morálkou nie sú kritici toho, že nebol "procesovaný" fair, ale opľúvači. To jsou ty paradoxy. Bavím sa :D
04.07.2018 - 11:05:23
00
To, ze nemal utajene spracovanie svojho pripadu je dosledok toho ako funguje UCI, WADA atd. Kolko bolo doteraz pochybnych vysledkov a ututlavani z ich strany? Kredibilita im pada uz velmi dlhu dobu a tymto pripadom iba pokracuju v negativnom trende. Cele utajovane skumanie by vobec nemuselo byt - naco? Iba dava podu na spekulacie, bulvar a veci suvisiace.
04.07.2018 - 11:10:05
00
Nie. Je to dôsledkom svojvôle nemenovaných redaktorov Guardianu, ktorí sa dostali ku dôverným, opakujem dôverným, tzn. takým, s ktorými sa nemá ísť na verejnosť, informáciám. Za normálnych okolností je a má byť vyšetrovanie podobných prípadov vedené, nazvime to, decentne, pretože ak sa meno zverejní, tak pre samosudcov tvojho kalibru je dotyčný aj tak vinný už tým, že sa narodil. A "pôdu na špekulácie, bulvár a veci súvisiace" dalo až zverejnenie. Máš trochu ***** kauzálny reťazec :D (teda, vymenené príčiny a následky, keby ťa zabilo cudzie slovo :D) V princípe sa Guardian správal zrovna ako ten bulvoš.
S akceptáciou poznania, že prakticky neexistuje dopingový prostriedok s dokázanou účinnosťou, sa rozhodne existuje lepšie - proste si sleduješ preteky a celé toto divadlo pre masy zinscenované podľa vzoru honby na bosorky máš v ťažkej paži. No len si vytesnený z kmeňa, lebo sa nezúčastňuješ kmaňových rituálov, napríklad lynču :D

Mne sa celkom páči, že sa ľady začínajú hýbať, fakt, že zo všetkých zázračných lektvarov drvivá väčšina funguje len v rečičkách "dopingových mágov" a mokrej viere pár ďalších "veriacich" sa začína dostávať na stránky patričných časopisov. Vrátane hysterického gagotu trafených husí (service scientistov WADA labs, bafuňárov antidopingových komisií a - "dopingových mágov", ako aj pisálkov žlčovitých komentárov na športové stránky). Pritom, "as a scientist" by som povedal, že by sme boli radi, keby sa na pár vecí našli reálne fungujúce dopingové prípravky. Že napr. po pol roku na ISS by si po pristátí sami kozmonauti otvorili dekel, krepko vyskákali z návratového modulu, vyložili ho a prilietavajúce helikopotvory by sledovali, ako tancujú v kazašskej stepi odzemok namiesto toho, aby boli extrakčným tímom vynesení. Čo je drobná ilustrácia toho, že ľudstvo a veda "doping" potrebuje, ale nemá. Namiesto toho sú na ISS stovky kg "telocviční" s limitovanou účinnosťou namiesto užitočnejšieho užitočného nákladu (podotýkam: každé kilo hore stojí asi 1000 bucks aby si ho tam iba dostal, o vývoji a výrobe nehovoriac).
04.07.2018 - 11:17:18
03
tulenik Osobne veci si nechaj na inu diskusiu - samosudcu a moj nazor si si vytvoril sam a hlavne mylne. Ja som nikde neuviedol, ze Froome dopoval alebo dopuje. A tvoje trapne pokusy o zosmiesnovanie kazdeho kto nema akademicky titul - vsak ako chces, niektorych to bavi a niektorych nie. Podla mna si sice vzdelany ale socialny kripel co ma nutkavu potrebu si honkat na kazdom kto nema aspon jeho uroven vzdelania. Minimalne sa tak opakovane prejavujes. Mna tym neurazis ani sa kvoli tomu necitim menejcenny.

No a k teme - uchadza ti moja pointa - preco ma byt taketo vysetrovanie utajene? Cim sa odlisuje od inych vysetrovani? Netvori utajovanie iba priestor pre spekulacie? Uskodili nejak preukazatelne samosudcovia tomuto konkretnemu procesu?
[EDIT] preklep
04.07.2018 - 11:30:58
014
Jezus napísal:
No lenze miesam, lebo okrem inych bol spomenuty aj on. A sme v teme WorldTour, nie v teme "preteky okolo hnoja". Lokalni luzri ma zaozaj nezaujimaju, nech si pichaju aj DDT ak chcu. :)


nie lúzeri ale lucky lúzeri
04.07.2018 - 11:34:01
00
@tulenik teraz ta trochu chytim za slovo: "prakticky neexistuje dopingový prostriedok s dokázanou účinnosťou"
Ako si to mam vysvetlit? Nejako mi to nejde do hlavy napriklad aj s tymi info od doktora Vojtechovskeho co som daval vyssie na kpo.cz.
http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie09-2.htm

Mam tomu rozumiet tak, ze Vojtechovsky pise bludy ?
04.07.2018 - 11:42:20
01
toto som si dnes priniesol od lekara... uz sa tesim na tie KOMy! :lol:
edit: ani trenovat uz urcite netreba :-)

Prílohy:

ventolin.jpg
ventolin.jpg 68.92 KiB thumb_up1thumb_down

04.07.2018 - 12:53:25
014
orvaq napísal:
No a k teme - uchadza ti moja pointa - preco ma byt taketo vysetrovanie utajene? Cim sa odlisuje od inych vysetrovani? Netvori utajovanie iba priestor pre spekulacie? Uskodili nejak preukazatelne samosudcovia tomuto konkretnemu procesu?
[EDIT] preklep

No napr. vidim jeden dovod, a to su media ktore casto informuju prehnane, neuplne, skomolene alebo aj klamlivo (aby mali citatelnost, kolko krat titulok aby prilakal ludi a v texte sa dozvies uplne nieco ine) a tebe staci aby si sa isiel prihlasit do emailu a tam zbadas titulku froom dopoval a uz ti to zacne srotovat v hlave.
04.07.2018 - 13:03:07
04
Robio Potom by nemali byt k dispozicii ani info ak napr. zistia uzite EPO, nepritomnost na mieste, ktore ma nahlasene pre pripadnu kontrolu do biologickeho pasu atd. Ci je nejaky zasadny rozdiel medzi AAF a tymito menovamymi?
04.07.2018 - 13:07:19
00
ja to takto dopodrobna nechcem riesit, len som povedal jeden dovod preco si myslim ze mozno nieje uplne najidealnejsie ked je vysetrovanie verejne.
04.07.2018 - 13:11:16
00
V pohode - iba sa pokusam argumentovat kedze si na to reagoval a tym padom som usudzoval, ze to chces dalej riesit. Ja v tom ako pisem nevidim nejak zasadny rozdiel.
04.07.2018 - 13:16:08
00
Chris Froome: Team Sky's unprecedented release of data reveals how British rider won Giro d'Italia
https://www.bbc.com/sport/cycling/44694122
04.07.2018 - 13:22:32
00
kimlo napísal:
toto som si dnes priniesol od lekara... uz sa tesim na tie KOMy! :lol:
edit: ani trenovat uz urcite netreba :-)

Tak sa pozrime na tu krabicku: 100 mikrogramov SB v jednej davke. Froome mal nameranych 1600 mikrogramov.
Takze z tejto krabicky by to bolo 16 davok.
Tak si skus dat tych 16 davok a potom nam sem napis svoje pocity :). A nie ze budes nas...(nasrdeny) !
04.07.2018 - 13:45:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up