Co takto sa chvilku venovat aj marcelkovi, jeho upadok vysledkov si tiez zasluzi hlbsiu analyzu 😁https://sport.pravda.sk/cyklistika/clanok/509469-vela-piva-a-este-viac-vina-kariera-saganovho-rivala-ide-ku-dnu/
20.04.2019 - 09:14:55
00
Tak dnes ma meniny. Mozes mu poslat gratulaciu 😀
20.04.2019 - 10:05:40
00
Hosť napísal:
no skôr to bolo tak, že Lami nemal o 20% bodov viac ako Haring, ktorého komisia nominovala a ten sa vzdal v prospech Sagana... :) aspoň tak si na to spomínam ja...ale to nie je podstatné...

https://sportky.zoznam.sk/c/148251/cyklisticky-svet-tomu-nemoze-uverit-sagan-vymenil-miestenku-na-olympiadu

Nie nie, toto si pamätám celkom presne.
Ak by postupovalo podľa tých vopred zverejnených nominačných kritérií, mal ísť bez akejkoľvek debaty Michal Lami.

Na uci.org/mountain-bike/rankings sa dajú dohľadať UCI body zo sezóny 2016. K 31.5.2019 mal najlepší Slovák, Michal Lami, vyjazdených 738 UCI bodov, pričom druhý Slovák v poradí, Martin Haring, mal na konte 369 UCI bodov.

V tých nominačných kritériách bolo aj presne vysvetlené, ako sa to malo počítať. Ale či už by to bolo počítané zvrchu alebo zospodu, aj keby mal byť ten "rozhodujúci náskok" 40%, aj tak mal ísť bez akejkoľvek debaty Michal Lami.
20.04.2019 - 10:43:11
02
Najväčšie svinstvo. Meniť pravidlá počas hry.

Ešte k najlepšiemu umiestneniu slováka v XC na olympiádach.
milsu. To bolo myslené trocha s nadsázkou. Samozrejme, že Sagan je na tom kondične lepšie ako spolužiak - zhodou okolností tiež olympionik v XC, zatiaľ najlepší slovák na OH - ,,východňar,, Peťo. Hoci ten tiež od neho veľmi neutekal. 4. miesto na MS v CX. /od 3:15 minúty - kategória muži/
https://www.dailymotion.com/video/x16djm9' target='_blank'>https://www.dailymotion.com/video/x16djm9
Ale všetko je to len také veľmi +- porovnávanie. Ešte k tej becherovke. Aby to nevyzeralo, že sme v kuse chlastali. Co si pamätám, na strednej škole boli tri takéto mladícko - nerozvážne ,,alkoholové,, akcie viacerých študentov. Jedna bola uňho, kde býval - na štadióne Lokomotívy v Košiciach. Vtedy len začínal. Jazdil CX. Ale už vtedy mal profesionálny prístup - samozrejme sa alkoholu ani nedotkol /ako s Kittlom to neviem, uňho som zatial nepil a ani nemožem - som v príprave/ na rozdiel od nás nešportovcov.


Naposledy upravil ivan dňa 20.04.2019 - 13:06:19, celkovo upravené 1 krát.

20.04.2019 - 10:48:10
00
Možno Sagana štve viac to že Avearmet vyhral OH ako to že dostal defekt. Vtedy bol na Tom lepšie Sagan Možno by vyhral cestu v Riu on a teraz mohol skúsiť XC v Tokio. Keby tak tušil ,že tu na mtbiker ho grilujeme . Ale to sa stáva šampiónom keď vezmú na seba bremeno . Na jeho príprave sa mi nepáčilo že XC venoval málo času . Musel vedieť že je to o technike. A ta trat bola open rok predtým . Možno to trochu podcenil a ten výraz po 2 defekte hovorí za všetko . Došlo mu že to riadne pokafral .. keby vyhral tak je nezastaviteľný mega super komplexný .
20.04.2019 - 12:01:32
01
Zas ale ,,treba hľadať,, na nešťastnom Riu aspoň nejaké pozitíva. Ked si predstavím tie krkolomné zjazdy, zákruty s vlhkým džungla povrchom - mohol skončiť dolámaný na obrubníkoch ako Nibali, ...
20.04.2019 - 12:20:12
00
Ako svetlý príklad je Poel. Ten má však v technike výhodu že jazdí CCX . V Tokio pôjde po titule. Dlhodobá príprava . Určite aj Kulhavy sa pokúsi . Izé. Može nastať rovnaká situácia ako pred Riom?
20.04.2019 - 12:38:20
00
Nominačné kritéria na Olympijské hry 2016
Do nominácie pretekárov na Olympijské hry sa zarátajú body z olympijského rebríčka v termíne od 01. 02. 2016 do 25. 05. 2016.
Pretekár z najvyšším počtom bodov z olympijskej kvalifikácie v termíne od 1. 2. 2016 do konca kvalifikácie OH bude mať 80% istotu nominácie o 20% bude rozhodovať komisia MTB. To znamená že pretekár, ktorý má bodovo menšiu stratu na najlepšieho pretekára ako 20%,bude o nominácii rozhodovať Komisia MTB.Názorný príklad : 100 bodov je 100% ak má pretekár č 1- 100 bodov a pretekár bodovo za ním ma menej ako 80 bodov, bude nominovaný pretekár č 1.Ak má pretekár č 2 viac ako 80 bodov rozhodne o nominácii komisia MTB.
Ak sa vyjazdí druhá miestenka na olympijské hry. ... (ďalej nepodstatné)

Pridám krátky výsledkový servis:
V spomínanom období vyjazdili pretekári tieto body:
Mišo Lami: 311 (100%)
Martin Haring: 256 (82%)
František Lami: 39
Peter Sagan: 25

toto vsetko sa da lahucko vygooglit, tak neviem co tu riesite stale...


MVDP bude mat dilemu ci cesta abo XCO...pocitam ze pojde to druhe, ale ak sa mu o rok na jar bude darit estw viac na ceste...kto vie...obe ist nie je realne, kedze je to uz po 2 dnoch...
20.04.2019 - 15:15:49
03
ivan čo som môžeš si pozrieť v mojom profile a môžeš si ma vyhľadať na stránke zväzu.
S nominačnými kritériami som nič neriešil.
(mimochodom, keby bolo rozhodnutie pred Riom na mne, rozhodol by som o Saganovi. Horšie je že v tom čase obe možné varianty mali svoje za aj proti a bolo treba rozhodnúť. Podľa mňa najväčšia chyba je na UCI, že nedala Saganovi divokú kartu. Žiadalo sa o ňu. Sagan vyjazdil pre SVK miesto na ceste)
20.04.2019 - 16:33:36
00
Hosť napísal:
Nominačné kritéria na Olympijské hry 2016
Do nominácie pretekárov na Olympijské hry sa zarátajú body z olympijského rebríčka v termíne od 01. 02. 2016 do 25. 05. 2016.
Pretekár z najvyšším počtom bodov z olympijskej kvalifikácie v termíne od 1. 2. 2016 do konca kvalifikácie OH bude mať 80% istotu nominácie o 20% bude rozhodovať komisia MTB. To znamená že pretekár, ktorý má bodovo menšiu stratu na najlepšieho pretekára ako 20%,bude o nominácii rozhodovať Komisia MTB.Názorný príklad : 100 bodov je 100% ak má pretekár č 1- 100 bodov a pretekár bodovo za ním ma menej ako 80 bodov, bude nominovaný pretekár č 1.Ak má pretekár č 2 viac ako 80 bodov rozhodne o nominácii komisia MTB.
Ak sa vyjazdí druhá miestenka na olympijské hry. ... (ďalej nepodstatné)

Pridám krátky výsledkový servis:
V spomínanom období vyjazdili pretekári tieto body:
Mišo Lami: 311 (100%)
Martin Haring: 256 (82%)
František Lami: 39
Peter Sagan: 25

toto vsetko sa da lahucko vygooglit, tak neviem co tu riesite stale...


MVDP bude mat dilemu ci cesta abo XCO...pocitam ze pojde to druhe, ale ak sa mu o rok na jar bude darit estw viac na ceste...kto vie...obe ist nie je realne, kedze je to uz po 2 dnoch...


Ak je to naozaj tak, že sa brali do úvahy iba body získané v čase od 1.2. do 25.5.2016, tak to dosť mení situáciu. V tom prípade nominácia Michala Lamiho teda až taká jednoznačná nebola a beriem späť všetky svoje predchádzajúce vyjadrenia.

Je ale ten text spoľahlivý? Vyzerá totiž, akoby ho písal nejaký 15 ročný obdivovateľ Mariana Kotlebu :-/ Na webe SZC sa k oficiálnemu dokumentu, žiaľ, neviem dopátrať, no mám pocit, že tie nominačné kritériá nejako reálne porušené boli. Môžem sa ale mýliť.
20.04.2019 - 16:48:26
02
je to z diskusie na sme.sk...vtedy to bolo aktualne, tak to aj na webe SZC zrejme v tom case bolo...ja si to tiez tak pamatam a kedze tie kriteria boli splnene, tak ich aj zvaz vyuzil...
aj tu sa o tom vtedy zivo diskutovalo...len Petra Hrica a Evu Orvosovu nikto nespominal :)

https://www.mtbiker.sk/clanky/8331/peter-sagan-bude-reprezentovat-slovensko-na-olympijskych-hrach-v-riu-de-janeiro-v-horskej-cyklistike-v-discipline-cross-country.html
20.04.2019 - 17:14:28
01
Ale aj tak o 2-3% ? Hmm . Tak prajem Laminu nech sa dostane s behom na OH.
20.04.2019 - 18:10:37
02
Možno to bola pre Michala L. aj tak trochu karma. Počula som z viacerých zdrojov ako pani Lamiová lobovala za podporu svojich synov. Bola členkou komisie MTB. Prakticky sa odhlasovala podpora od zväzu iba pre mužskú XCO repre. Boli im na výjazdy pridelené všetky financie od zväzu. Janka Števková, ktorá vtedy robila výborné výsledky a na rozdiel od mužov dokázala vyhrávať aj na Čekom pohári v konkurencii nie len silných domácich pretekárok, ale aj kvalitnej účasti z Poľska prišla skrátka. Jazdila za svoje peniaze a od zväzu nedostala nič. Aj napriek tomu si na dve olympiády vyjazdila body prakticky sama. Samozrejme keď nedostala naša najlepšia bajkerka tak nedostali ani ostatné baby.
20.04.2019 - 18:26:39
04
ivan napísal:
S časom. Príd vyskúšať. Celkom sranda. Rýchle krúžiť a snažit sa udržat medzi červenou čiarou. A ti poviem, že je dost rozdiel medzi 27, 30, 35, 38, ... km/h íst hodinu. Nedokázal by si. Udržat sa medzi červenou čiarou. Podobne ako určite nevieš, aký je rozdiel medzi koňom.

To by som chcel vidieť, ako jazdíš na dráhe medzi červenou čiarou... Dovoľ, aby som sa posmial.
Ak to náhodou nevieš, tak na dráhe na spodnom okraji, je čierna čiara hrubá 5 cm. Premeraním na jej spodnom okraji by si zistil, či má dráha skutočne takú dĺžku, ako je to uvádzané napr. v propozíciách. Pod ňou by sa nemalo jazdiť. 80 cm nad čiernou čiarou je 5 cm hrubá červená čiara - tieto dve čiary vymedzujú tzv. šprintérsky priestor. V tretine šírky dráhy je modrá čiara - je dôležitá pri pretekoch za motorovými vodičmi.

Rád by som ťa videl, ako jazdíš medzi červenou čiarou, keď je jedna, široká 5 cm... Okrem toho, jazdou "medzi červenou čiarou" si predlžuješ dráhu. Významne. Jazdí sa po čiernej, každé vybočenie nad čiernu znamená o stotinu - tisícinu sekundy horší výsledný čas.

Keby si to nezopakoval, tak si poviem - junáčik sa pomýlil. Ale už niekoľký krát zisťujem, že tvoje prsty sú rýchlejšie ako rozum... O dráhe už radšej nepíš. Jazdil som na dráhe v čase, keď si ty ešte ťahal dreveného káčera po dvore, takže rýchlo odhalím tvoje medzery v myslení.
20.04.2019 - 20:17:53
01
Vedomosti máš. Ešte doladiť zmysel pre humor a bude to OK.
20.04.2019 - 20:42:58
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up