link treba skratit inac nejde, takto: https://sport.aktuality.sk/c/480315/dylan-groenewegen-prehovoril-o-tom-co-dodnes-preziva-od-incidentu-na-pretekoch-okolo-polska/
28.01.2021 - 13:57:15
00
dik
28.01.2021 - 13:58:52
01
sa mi zda daky pochudnuty ten peto... zautoci tento rok na bodkovany dres? :)
28.01.2021 - 14:15:53
01
ak dobre zasype, prečo nie :P
28.01.2021 - 21:04:34
00
Ked ho bude konecne ivan trenovat tak aj na zlty
28.01.2021 - 21:06:03
016
Chris v krátkom videu.

thumb_up0thumb_down
31.01.2021 - 10:36:06
00
https://cyclingtips.com/2021/02/the-uci-is-banning-the-super-tuck/
05.02.2021 - 08:11:58
01
dopadne to ako F1 napr, tolko budu ladit a obmedzovat az to bude totalna nuda. este by mali zakazat naklananie bajku pri sprinte, hadzanie do pasky, wheelie, obiehanie v zakrute, jazdu v terezine, pitie za jazdy, priliz kratke rychle etapy, priliz dlhe unavne etapy.... proste etapa bude mat zdy 150km, jazdci pojdu vedla seba max 30kmh, ziadne striedane a miesanie sa cez peloton, ako odstartuju tak pridu pred ciel kde bude dovolene zrychlit na max 50 ale ziadne vybocovanie z linie, 500m pred cielom bude dovolene sa zoradit vedla seba pre tych ktory chcu sprintovat, a potom pekne vedla seba az do ciela kde rozhodne cielova fotka o vitazovi. samozrejme ziadne dvihanie ruk v cieli ani nic podobne...
05.02.2021 - 09:00:56
00
Taketo "argumentovanie" ad absurdum mozes ale uviest pri debate o kazdej jednej regulacii.
- naco povinne bezpecnostne pasy za volantom? Rovno mozu prikazat max. rychlost 30 mkh v aute, alebo zakaz vjazdu na cestu, kde je aj ine vozidlo. A rovno zakaz jazdy v noci, a rovno radsej zostat doma na gauci.
- naco emisne kvoty? To uz rovno mozu zakazat tvorbu emisii ako taku. A vyrobu s priemyslom. A mozeme rovno zastavit pokrok a odstahovat sa spat do jaskyn.
- naco povinne ockovania? Rovno do nas mozu pchat lieky nonstop od narodenia. Alebo nas ani nepustit nikdy z nemocnice...
Napriek tomu ale, dufam, sa zhodneme, ze nejake formy regulacie su potrebne, nakolko nie kazdy jednotlivec pri svojom konani uprednostni verejny zaujem pred vlastnym (citaj: skoro ziadny).

Takze radsej by sme sa mohli drzat debaty o tomto konkretnom nariadeni, a teda o "super tuck". Ci je bezpecny, nebezpecny, a ci je vo verejnom zaujme ho zakazat alebo nie. Ja som v tomto dost na hrane. Keby sa jednalo len o divadlo profi pelotonu, problem nevidim skoro ziadny. Su to profesionali, vedomi si rizika, snad aj znali svojich schopnosti, a ak nie, tak aj cela seria dalsich ukonov je nebezpecna, ako si sam poznamenal, a rovno sa to moze cele zrusit.
Problem vidim skor v tom, ze cyklistika je masovy sport, ktory je lahko dostupny komukolvek (narozdiel napr. od spominanej F1) a da sa robit kdekolvek (to zas narozdiel od napr. zjazdoveho lyzovania, tenisu a pod.), ba co viac, miliony ludi ho robia priamo medzi autami v cestnej premavke. Preto za uplne validny argument pri tvorba podobnych regulacii vidim to, ze cestni cyklisti by mali ist svojim spravanim istym sposobom vzorom sirokej verejnosti, a vseobecne pokladam "super tuck" pri amaterskej jazde, v skupine ludi, kdesi v zjazde na asfaltovej okreske, za mimoriadne rizikovu zabavu.

Mimochodom, sucastou novych regulacii budu aj realizacie zabran v spurtovych dojazdoch. To si myslim, ze oceni skoro kazdy (v zavislosti od konkretneho znenia upravy, samozrejme, ale snaha je to dobra).
05.02.2021 - 09:18:11
09
no praveze argument typu: lebo to potom ludia opakuju by som sem nedaval. rovnako opakuju pretekanie sa na autach v remavke a nik nezakazuje cestne preteky aut. super tuck sa mi nikdy nejavil ako nejak nebezpecny pre peloton , vzdy sa to robi viacmenej individualne. ovela viac nebezpecnejsie mi skor pridu napr mokre zjazdy
05.02.2021 - 09:45:30
00
Udiali sa v profi pelotone vazne incidenty, ktore mal na svedomi prave super-tuck? Mozno ano, ale an ziadny taky incident si nespominam. Myslim, ze je to skoda, lebo zjazdy boli miesto, kde kvalitni zjazdari (Alaphillipe, Sagan, Froome) vedeli uplatnit vyhodu na slabsich (Zakarin, Reichenbach,). A ta vyhoda nebola dana wattmi ani vysielackami. Ano, videl som robit super-tuck aj slabych cyklistov, napriklad na oravamane, ale nepredpokladam, ze by ich tento zakaz od toho odradil.
05.02.2021 - 10:58:46
01
začať by mohli, ako vuk odporúčal, obaliť stromy pri zjazdoch do molitanu a pri cestných pretekoch postaviť siete a zábrany pozdĺž celej trate ... :P
05.02.2021 - 11:04:12
00
tiez pouzivam ten posed resp. to zalahnutie, aj na cestaku aj na MTB. je to rovnako nebezpecne ako je nebezpecna kazda ina poloha na biku. nevidim v tom problem. vydrbal som sa pri banalnych situaciach a tie su povazovane za "bezpecne" :) kazdopadne UCI ma pravo menit veci tak ich meni. naco sa nad tym pozastavovat :)
05.02.2021 - 11:13:03
00
je to ako vsade, treba vykazovat cinnost :D
05.02.2021 - 11:16:37
00
Rachela podla tejto teorie by mali zakazat sutaz Redbull rampage a vsetky tieto blbosti kde skacu 20 metrove skoky salta a podobne aby to ludia nerobili na bajkoch. Tito cyklisti idu zlym prikladom pre beznych ludi a ti mozu skoncit v lepsom pripade v nemocnici.

Tiez si nepamatam ze by v tejto polohe niekto mal nejaku vaznu nehodu.
05.02.2021 - 12:37:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up