ja ho raz nemusim...
08.05.2022 - 17:44:09
04
Ja aj viac krat
08.05.2022 - 17:49:03
08
Girmay zas výborne.
08.05.2022 - 17:52:55
01
na Gire vyhravat Cav može
08.05.2022 - 18:25:32
00
Pozerám na strave, že dnes sa MVDP nejak nezapotil..😉
08.05.2022 - 18:29:15
00
Singularity napísal:
Girmay zas výborne.

Vsak sa nechal zavriet ako maly chlapec. Ale treba uznat, odhad mal dobry, drzal sa Cavendisha.
08.05.2022 - 20:54:43
00
Uplne mrhanie je, ze Alpecin poslal na sprinterske etapy Mareczka. S tym, ze MVDP mu ma rozbiehat sprint. Obzvlast ked MVDP ma sancu na fialovy dres. MVDP s prstom v zadku minimalne dorovna hocijaky sprintersky vykon Mareczka. Mohli radsej zobrat nejakeho domestika alebo leadouta pre MVDP. Mareczko na 100% Giro nedokonci, rovnako ako kazdy jednu GP, v ktorej nastupil.
09.05.2022 - 11:54:15
01
MVDP si vie ten fialovy odmakat da sa povedat aj sam. je to nieco ako nas Peter roky dozadu. realne mu pomozu len v baliku kde tu pomoc nijak extra nepotrebuje, dolezite su premie a ciele a tam je vacsinou moznost sa za niekoho schovat...aj ked svoj vlacik je svoj vlacik
09.05.2022 - 12:06:44
00
Hack3r napísal:
MVDP si vie ten fialovy odmakat da sa povedat aj sam. je to nieco ako nas Peter roky dozadu. realne mu pomozu len v baliku kde tu pomoc nijak extra nepotrebuje, dolezite su premie a ciele a tam je vacsinou moznost sa za niekoho schovat...aj ked svoj vlacik je svoj vlacik

Ano, je to mozne, ale nie samozrejme a automaticke. Navyse si myslim, ze MVDP by v tych sprinterskych etapach mohol mat zalusk na vitazstvo, co nie je na zahodenie pre team, (ak by mu vysiel dlhy sprint napr), ale Mareczko nie. Nutno dodat, ze akokolvek je MVDP vynimocny cyklista, je tiez len clovek a nie vsetko mu vzdy vyjde podla ocakavani (olympiada, MS, Flamsko 21, atd). Este ako spomienkovy optimista dodam, ze Sagan v jeho veku (27) mal uz vo vitrine 5 zelenych dresov (MVDP 0), 3 duhove dresy (MVDP 0) a viac ako 100 vitazstiev v profi pelotone (MVDP 39). ...len si myslim, ze nasadenie Mareczka bolo pre MVDP a Alpecin kontraproduktivne.
09.05.2022 - 14:43:43
03
tak nejak to je :)
09.05.2022 - 14:47:52
00
Ja tak nejak naivne verim, ze to prichadza aj zo strany MVDP ako snaha dat prilezitost co najviac ludom z timu vo viere, ze sa mu to od nich vrati, ked to bude najviac potrebovat. Podobne ako na poslednej Tour, ked tiez mali v hre troch spurterov a striedali si lead. Ale mozno som fakt len naivny:)

@Volovdja, MVDP sa ale az v 24 rokoch zacal naozaj venovat cestnej cyklistike, ci?
09.05.2022 - 14:52:30
01
Rachela napísal:
Ja tak nejak naivne verim, ze to prichadza aj zo strany MVDP ako snaha dat prilezitost co najviac ludom z timu vo viere, ze sa mu to od nich vrati, ked to bude najviac potrebovat. Podobne ako na poslednej Tour, ked tiez mali v hre troch spurterov a striedali si lead. Ale mozno som fakt len naivny:)

@Volovdja, MVDP sa ale az v 24 rokoch zacal naozaj venovat cestnej cyklistike, ci?

Tak ciastocne sa profesionalne venoval ceste o par rokov dlhsie, ale pravda - viacmenej naplno az vtedy ako pises. Aj ked to stale nie je uplne naplno, kedze urcity cas dedikoval aj XC a CX. Vek a porovnanie s PS bolo skor na ilustraciu, ze vobec nemusi mat pred sebou vela casu, aby zbieral vavriny.
09.05.2022 - 15:49:38
02
Hack3r napísal:
ja ho raz nemusim...


Už ho dvakrát nemusíš ? :) Ale klobúk dole
Edit: to opakovali včerajšok :) zabudol som že dnes majú voľno a myslel som si že vyhral 2hu etapu :)
09.05.2022 - 17:00:04
02
Mareczko je rýchly ale na dlhšie špurty nemá kondíciu, vytrvalosť, dostatočné FTP na preteky WT, má 60 minútové možno 4,5 W/kg, včera prišiel do špurtu už unavený ked počas relatívne ľahkej etapy šiel v Z3 podľa pulzov, Cav má teraz možno k 4,8 W/kg, v životnej forme ked dokázal na tour dojsť v limite ťažké kopcovité etapy mal okolo 5, ešte lepšie na tom bol Greipel ked v najlepších ,,kondičných,, rokoch vyhral napr. v Paríži na Champs-Élysées sa tam v špurte ani poriadne nespotil, na poslednom kilometri mal priemerný pulz 155 bpm.

Prílohy:

Greipel - víťazná záverečná etapa na TDF, posledný kilometer.PNG
Greipel - víťazná záverečná etapa na TDF, posledný kilometer.PNG 30.69 KiB thumb_up0thumb_down

posledných 400 m.PNG
posledných 400 m.PNG 33.54 KiB thumb_up0thumb_down

09.05.2022 - 19:53:09
00
ivan napísal:
Mareczko je rýchly ale na dlhšie špurty nemá kondíciu, vytrvalosť, dostatočné FTP na preteky WT, má 60 minútové možno 4,5 W/kg, včera prišiel do špurtu už unavený ked počas relatívne ľahkej etapy šiel v Z3 podľa pulzov, Cav má teraz možno k 4,8 W/kg, v životnej forme ked dokázal na tour dojsť v limite ťažké kopcovité etapy mal okolo 5, ešte lepšie na tom bol Greipel ked v najlepších ,,kondičných,, rokoch vyhral napr. v Paríži na Champs-Élysées sa tam v špurte ani poriadne nespotil, na poslednom kilometri mal priemerný pulz 155 bpm.

Na dlhsi sprint som favorizoval MVDP, urcite nie Mareczka. Nepochybujem, ze Mareczko je relativne rychly, ale nie je to World Tour level cyklista a prespektivny tiez nie je. Naproti tomu spominani Marek a Andrej su pravdepodobne najlepsi sprinteri historie cestnej cyklistiky, cize porovnavat s nimi Jakuba je scestne.
09.05.2022 - 21:18:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up