JoKo, mne to nehovor, to napisal triki ..
15.07.2013 - 23:51:34
00
ďalšia vec je aj kvalita kto čo berie.ten kto má kopec peňazí sa potom aj dostane k iným luďom a iným preparátom ako bežná populácia.ako joko písal,nestačí len nasypať.
15.07.2013 - 23:57:37
00
hlavne sa nebavme o dopingu ako je EPO, rastaky, kyslikove tabletky a podobne hluposti. osobne si myslim ze doping uz postupil do dalsej fazy ako je napriklad genove inzinierstvo a podobne vychytavky. a kedze cyklistika je jeden z najtazsich sportov, cyklisti su idealna vzorka na taketo "testovanie". a rovnako nezabudajme na to ze anglicania museli byt vzdy nad ostatnymi narodmi a Sky je ich "vystavna skrina" kam idu neskutocne peniaze. toto uz davno nema nic spolocne s myslienkami sportu a olympizmu. ale uznavam ze divadlo je to paradne, preto si to aj napriek tomu rad pozriem.
16.07.2013 - 00:01:50
00
akurát,že to sky divadlo vadí dosť luďom a prestávajú mu veriť.
16.07.2013 - 00:09:03
00
...takže aj tých komisárov platí vlastne stat a politici. tak to nie je problém určiť kto bude mať nejaký prehrešok a kto nie.
Komisári nezisťujú kto sypal a kto nie... Komisár príde, testovaná osoba sa mu vyčúra do šampusovky, on to preleje do dvoch flaštičiek, zapečatí, označí jedinečným kódom, taký istý kód nalepí na obálku, do ktorej vloží protokol z odberu. V protokole je jednoznačne označená testovaná osoba a ďalšie údaje, testovaný má možnosť dopísať lieky, ktoré v poslednom čase bral (a má na ne papiere), obálka sa zalepí a pošle so vzorkami do laboratória. Tým práca komisára skončila.

Manipulovať môže len v tom, že pozná testovaného a prípadne sa vyčúra do šampusovky namiesto neho. Prípadne si odflákne robotu a nevidí, že testovaný naleje do šampusovky moč niekoho iného (napr. z vrecka prilepeného na tele).

Celé zisťovanie je na laboratóriu - a v poslednej dobe sa dáva testovať v inej krajine (Contadora nachytali v Kolíne). Vzorky odobraté na Slovensku idú buď do Prahy alebo do Viedne.
16.07.2013 - 00:17:00
00
Z priemerného cyklistu doping hviezdu nespraví to je úplne scestná predstava. Môže ta posunúť o pár percent ďalej oproti konkurencii v tvojom výkonnostnom level čo môže zabezpečiť výhru v poli "seberovných" no určite po naládovaní nezapneš ako FANTOZZI.
Všetci v TOP 10 sú famózny jazdci či už sypú alebo nie. Napriek tomu, že by som radšej v Paríži videl na stupni č.1 Pistolera považujem Frooma za úžasný talent so špecifickou stavbou tela, ktorá ho predurčuje na posunutie hraníc. Ktovie čo si mysleli diváci o Anquetilovi keď sa v 60tych rokoch medzi 80 kg buchacmi objavil 70 kg zajac a začal im nakladať čo sa do nich zmestilo napriek tomu že bolo všetkým jedno čo chlapci do seba ládovali a nik ich nekontroloval.
(skoro ako Chris www.cyclesportmag.com )

HOWGH dohovoril som :D (na túto tému)

Dnes sa teším na etapu PS má šancu sa znova ukázať, Cannondale by malo zabrať, aby si zaslúžilo časť Petrom zarobených prémií a ak sa nezadarí nevadí. Kľukne môže znova zajazdiť na zadnom kolese alebo ináč zabaviť publikum sponzori musia byť od radosti bez seba keď krátke video videlo viac ľudí na svete ako dojazd Chrisa :).
16.07.2013 - 07:07:38
00
Anquetil- 1957-64 Debatoval s francouzským ministrem vlády v televizi, řekl: "Nech mě na pokoji, každý bere drogy."
Poté, co vyhrál Lutych-Bastogne-Lutych v roce 1966, byl dočasně vyloučen poté, co odmítl test na drogy, který tvrdil, že již byl na toalete.
16.07.2013 - 08:12:15
00
Páni, ja neviem, ale vlani tu bolo plno príspevkov o tom, ako mali pustiť Frooma z reťaze, aby roztrhal Wigga a dnes, keď ho z tej reťaze pustili, tu meditujeme.
16.07.2013 - 08:29:17
00
Tak tak Robert, to si pamatam aj ja. Aky je Froome ukrivdeny a to je skoda, lebo ma naviac a pod. Kazdopadne je to divadlo a my ho chceme vidiet, preto je to posunute do tejto roviny. A kazdy nieco berie to je fakt o tom tu netreba debatovat lebo v podstate nie je o com, s tym my tu nic nespravime. Ja osobne mam odmalicka najradsej horske etapy V TdF. Od cias Induraina v mojom pripade...Je to zazitok pozerat. A vobec som nebol sklamany ked LA priznal, ze dopuje. Prave naopak. Ja som si to myslel. A ked sa raz prizna Froome, to bude to iste u mna. Kazdopadne u mna je to hero.
16.07.2013 - 10:21:43
00
No tak rovno nech podpíše, všetkých 200 jazdcov tohtoročnej TdF, vyhlásenie, že dopujú, alebo užívali doping v príprave. Proste také do vetra. To by som chcel vidieť tie reakcie antidopingových organizácií a šéfa pretekov.
16.07.2013 - 11:03:37
00
A keď Froome vyhra TdF, udelia mu doma titul sir tak ako Wigginsovi? :)
16.07.2013 - 11:12:54
00
aspon vidno, ako sa minuly rok froome musel vliect za slimakom wigginsom, dovolili mu vyhrat len jednu etapu. je jasne ze keby nemusel makat na wigga, tak ma zlte tricko.


nemyslim, minuly rok bol sity na mieru Wigginsovi s tymi casovkami, Froome by na neho v kopcoch tolko nenajazdil :) a Wiggins ho v casovke porazil docela jasne.

Wiggins ma tiez troska viac uspechov ako "len" ze vyhral TdF, takze Froome asi nebude hned korunovany :D
16.07.2013 - 11:58:36
00
kedze cyklistika je jeden z najtazsich sportov,

Nemyslim, ze cyklistika je jeden z najtazsich sportov. Minimalne by bolo vhodne blizsie specifikovat, co presne si predstavujes pod tazkym sportom, lebo skoro kazde odvetvie si uzurpuje primat tazkeho sportu.
Mozeme polemizovat, ci je tazsi sport gymnastika, triatlon, vzpieranie, atletika ci hokej. Daleko zaujimavejsie vsak je, ci ostatne sporty maju rovnako velku snahu ocistit sa od podozreni z dopingu.
16.07.2013 - 12:20:59
00
Kazdopadne u mna je to hero.

U mňa je to podvodník.
16.07.2013 - 12:23:58
00
Nemyslim, ze cyklistika je jeden z najtazsich sportov. Minimalne by bolo vhodne blizsie specifikovat, co presne si predstavujes pod tazkym sportom, lebo skoro kazde odvetvie si uzurpuje primat tazkeho sportu.

a co tak najvytrvalostnejsi :)
16.07.2013 - 12:28:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up