Peter Sagan po dnesnom vitazstve:
"Dnešné víťazstvo venujem skvelému komentátorovi Robertovi Bakalářovi, s ktorým som sa neraz stretol alebo mi telefonicky volal. Zaslúži si to! Počas pretekov som si na neho neraz spomenul... "

Krásne gesto!!!..tento clovek si to zasluzil lebo fandil nasim cyklistom..palec hore Peter!
03.08.2011 - 23:19:47
00
R.I.P Robert. Ak bol Lance Armstrong dovod preco som zacal pozerat TdF tak Robert bol dovod preco som neprestal. Vynikajuci komentator je prec, este pred chvilou som ho pocul ako komentuje Tour de France...


+1 ... ;(
04.08.2011 - 07:15:02
00
Dlho som rozmýšlal,či mám tento príspevok napísať alebo nie,pretože toto vlákno je venované komentátorskej legende a všetci ho tu velebia,ale musím sa priznať že ja som jeho komentovaním až taký nadšený nebol.Hlavne v posledných 2-3 rokoch mal viacero faux-pass,velmi často zbytočne dopredu predvídal,a potom keď to dopadlo úplne opačne,snažil sa to nejak humorne zahovoriť.Naopak čo sa mi páčilo,keď rozprával o cykl.komponentoch,čo ktorý cyklista používa atď.Ja si kludne viem na jeho mieste predstaviť nejakého mladšieho komentátora,napr.niekoho takého ako má futbal Marcela Merčiaka-to je chodiaca encyklopédia a podla mňa najfundovanejší komentátor na Slovensku,škoda že nekomentuje aj cyklistiku...
04.08.2011 - 12:33:51
00
Dlho som rozmýšlal,či mám tento príspevok napísať alebo nie,pretože toto vlákno je venované komentátorskej legende a všetci ho tu velebia,ale musím sa priznať že ja som jeho komentovaním až taký nadšený nebol.Hlavne v posledných 2-3 rokoch mal viacero faux-pass,velmi často zbytočne dopredu predvídal,a potom keď to dopadlo úplne opačne,snažil sa to nejak humorne zahovoriť.Naopak čo sa mi páčilo,keď rozprával o cykl.komponentoch,čo ktorý cyklista používa atď.Ja si kludne viem na jeho mieste predstaviť nejakého mladšieho komentátora,napr.niekoho takého ako má futbal Marcela Merčiaka-to je chodiaca encyklopédia a podla mňa najfundovanejší komentátor na Slovensku,škoda že nekomentuje aj cyklistiku...


Nejde len o fundovanost, ale aj o to ako to podaval divakom, nie vsetci su pred TV odbornici do cyklistiky a mozno prave, ze to vedel niekedy tak lahko a obrazne povedat ci s vtipom bolo "TO" preco ho ludia tak radi pocuvali ... :(
04.08.2011 - 14:20:09
00
Je to velka skoda. Nemal som vzdy moznost pocuvat jeho komentar, ale ked sa tato moznost naskytla, velmi rad a pozorne som pocuval. Aj ked mi dost z jeho perl uniklo viem, ze to bola osobnost. Uz len preto, ze tomu venoval svoj zivot. :clap:
:(

Tak ma napadlo, ci cesky Eurosport nepripravi nejaky special..?

Dantes, vsimni si vek p. Bakalara, ludia tiez aj robia chyby.
04.08.2011 - 14:25:15
00
baky samozrejme mal svoje muchy,ale tú databázu ktorú si vypracoval za tie roky...
Merčiak odkedy vôbec komentuje v stv,tak ja ho považujem za niečo najhoršie čo stv vôbec vychovala.otras.
04.08.2011 - 14:58:57
00
baky samozrejme mal svoje muchy,ale tú databázu ktorú si vypracoval za tie roky...
Merčiak odkedy vôbec komentuje v stv,tak ja ho považujem za niečo najhoršie čo stv vôbec vychovala.otras.


mne teda tiez moc nereze ako na pocuvanie... :|
04.08.2011 - 15:01:48
00
Vela sa od vcera o Bakym popisalo na roznych forach.Aj ti ludia,co nerozumeli cyklistike a nezaujimali sa o nu pisu,ze len koli nemu sem tam prisadli k telke,alebo len pocuvali pri nejakej cinnosti.Nech bol aky bol,niekym povazovany za boha,niekym zatracovany,ako sa vravi,o tych,co nie su medzi nami len v dobrom.Ja si urcite v nedelu 20.8. pri prvej etape Vuelty spomeniem,ze mi nieco chyba.Som slovak,som na to hrdy,ale niektore veci sa na Slovensku tak rychlo nezmenia.Typickym prikladom bol vcerjsi vystup toho trulka,co robi sport na Markize.Ze nespomenul vitazstvo Sagana....ze sa prezlieka do zlteho......ch...j s tym,ale ze Bakyho hlody sa snazil hovorit cesky....to bola sila.Totalny amater.Staci posurfovat,vsetko je na webe....len treba hladat.To sa cesi zasa pobavili na slovensky ucet.
04.08.2011 - 15:02:29
00
hystericky vykrikuje ako väčšina v stv...proste nemá ich kto učiť.Kvalitu vyhodil súdruh Rybník a tak to aj vypadá.
Merčiak je síce politicky korektný,ale to je tak všetko.
04.08.2011 - 15:04:19
00
slavkic, tak tak.. nie ze by radsej pustili jeho hlas, ktory by spoznali aj ti, co nepoznaju meno osoby, ktora sa za nim skryva.
04.08.2011 - 15:18:01
00
Vela sa od vcera o Bakym popisalo na roznych forach.Aj ti ludia,co nerozumeli cyklistike a nezaujimali sa o nu pisu,ze len koli nemu sem tam prisadli k telke,alebo len pocuvali pri nejakej cinnosti.Nech bol aky bol,niekym povazovany za boha,niekym zatracovany,ako sa vravi,o tych,co nie su medzi nami len v dobrom.Ja si urcite v nedelu 20.8. pri prvej etape Vuelty spomeniem,ze mi nieco chyba.Som slovak,som na to hrdy,ale niektore veci sa na Slovensku tak rychlo nezmenia.Typickym prikladom bol vcerjsi vystup toho trulka,co robi sport na Markize.Ze nespomenul vitazstvo Sagana....ze sa prezlieka do zlteho......ch...j s tym,ale ze Bakyho hlody sa snazil hovorit cesky....to bola sila.Totalny amater.Staci posurfovat,vsetko je na webe....len treba hladat.To sa cesi zasa pobavili na slovensky ucet.


tak toto mas pravdu, skoro mi usi pukli, ked sa ho snazili prehovorit, neviem preco to nedali prave s jeho hlasom ako tu poslendu rozlucku, to bolo fakt ubohe a desne zaroven..... :envy:
04.08.2011 - 15:47:58
00
Je to velka skoda. Nemal som vzdy moznost pocuvat jeho komentar, ale ked sa tato moznost naskytla, velmi rad a pozorne som pocuval. Aj ked mi dost z jeho perl uniklo viem, ze to bola osobnost. Uz len preto, ze tomu venoval svoj zivot. :clap:
:(

Tak ma napadlo, ci cesky Eurosport nepripravi nejaky special..?

Dantes, vsimni si vek p. Bakalara, ludia tiez aj robia chyby.

Áno v tomto ohlade,je to niečo neuveritelné,ten vek je úctyhodný,to je jasný dokaz že cyklistika bola jeho životným krédom.Trochu ma mrzí že mi ušlo o čom tu píšete,teda o športových novinách na markíze,idem to pohladať v archíve..
Každý máme nejaký hlas,možno Merčiak ho nemá ktovieako lahodný pre ucho,ale svojimi vedomosťami je to profík,a som sa dobre zasmial keď kolega napísal že hystericky vykrikuje-koho by už bavil komentátor ktorý celý zápas odkomentuje monotonnym hlasom?Ak niekto chce vedieť čo je to hystéria,nech si pozrie prenos z nejakého zápasu Južnej Amerike :D Alebo mi niekto je schopný napísať niekoho lepšieho?Ak áno uznám svoj omyl,ale napísať že to je najhoršie čo v STV je(aj keď podla mňa konkurenciu prevyšuje o 3 triedy)to pre mňa nie je žiadny argument...
04.08.2011 - 18:23:09
00
Hlavne v posledných 2-3 rokoch mal viacero faux-pass,velmi často zbytočne dopredu predvídal,a potom keď to dopadlo úplne opačne,snažil sa to nejak humorne zahovoriť.Naopak čo sa mi páčilo,keď rozprával o cykl.komponentoch,čo ktorý cyklista používa atď.

No a čo? Spomeň si na svoje slová, keď budeš mať 70 rokov, ak si ešte spomenieš. Alebo si skús predstaviť, čo by si rozprával dve-tri hodiny pri údržbovej etape, keď sa nič, okrem cieľového špurtu, nedeje...
Mal svoje chyby, zostarel, čím ďalej tým častejšie a viac sa zamotával a strácal prehľad, skoro každý prenos opakoval to isté... Počas Gira som ho už mal plné zuby, Tour som si odpozeral na STV, lebo to bolo niečo nové.
A je hodný obdivu. Určite už dlhšiu dobu vedel čo ho čaká a neminie a napriek tomu si skoro každý deň sadol do štúdia pred mikrofón ako zdravý človek. Neuveriteľné.
Pán Bakalář to už má za sebou a keď si na neho spomeniem, tak nie na tohtoročného, ale toho pred 10-12 rokmi, keď bol mladší a zdravý. Pravdepodobne si na neho spomeniem pri každom cyklistickom TV prenose a budem porovnávať jeho nasledovníkov s ním. Budú musieť na sebe hodne pracovať...
04.08.2011 - 22:01:17
00
R.I.P. Nech mu tam hore slniečko svieti
05.08.2011 - 04:53:14
00
R.i.P
05.08.2011 - 23:41:30
00
keyboard_arrow_up