xfce4 napísal:
Aj to fungovalo? Ja som ich skúšal cez okno v lidli do slnka pozrieť a veru netmavli. Ale tam na tých sklách v lidli je fólia možno preto nefungujú .Tie za 8euro + 3 skla asi budu lepsie


Tak ako pisali predomnou, nezistil som cifunguju, zdali sa ze moc toho nevydrzia, ale hlavne som ich nema dobre na tvari a asi by ich podfukovalo
24.04.2018 - 13:29:17
00
chlapi co keby ste si urobili radost a kupili poriadne overene okuliare ;) netreba hned Oakley ale su aj ine dobre alternativy za normalny peniaz. a mate ich na roky
24.04.2018 - 14:42:07
04
Hack3r tak pomôž trochu, vyňúraj niečo v zľave a šup s tým do "Oplatí sa". A mne môžeš nájsť nejaké fajnové lycra gate vo veľkosti XL ale v brutálnej zľave ;) Už si tam dlhšie nič nedal a si v tom fakt dosť dobrý :nod:
24.04.2018 - 14:44:21
01
:D no to som mal cas, teraz neviem co skor. kopa roboty v praci a po praci rodinne zalezitosti plus bajk a podobne. Ale za 10 sekund som nasiel toto https://www.kellysbike.com/sk/okuliare-c134/stranger-mono-shiny-black-photochromic-p52616 mam doma jedny Kellys bryle uz nejaky rok a su stale v pohode. viem ze Shimano ma tiez photochromatic atd ;) 40-70 eur sa daju kupit oboje a to je myslim ok. Kazdopadne google ma kazdy :)
24.04.2018 - 14:52:32
00
popravde tiez vaham nad cimkolvek drahsim ako lidl lebo zatial vcetky moje okuliare skoncili rozflakane alebo poskriabane cize kupovat za 40,80,120 eur okuliare ktore za par mesiacov skoncia rovnako ako tie za 10-15€ je imho pre niekoho zbytocne. Prave som v takej situacii ci chcem vobec riesit tie dioptricke drahe slnecne okuliare ked viem ze mozno nevydrzia a budem si buchat hlavu ze na co som to kupoval, pripadne zas budes koli tomu jazdit ovela opatrnejsie aby si ich neroztrepal? neverim, to vydrzi len chvilu a potom na to zabudnes.
24.04.2018 - 14:59:32
03
Asi sa spytam blbost, ale nikdy som okuliare nenosil, takze velmi neviem ake "parametre" mozu take cyklookuliare obsahovat. Ale co znamena pri tych Kellys, ze "100% UVA a UVB ochrana do 400nm"? To Nm je Newton meter, ci nadmorsky meter ci ako? :D
24.04.2018 - 15:30:16
00
scarinko napísal:
popravde tiez vaham nad cimkolvek drahsim ako lidl lebo zatial vcetky moje okuliare skoncili rozflakane alebo poskriabane cize kupovat za 40,80,120 eur okuliare ktore za par mesiacov skoncia rovnako ako tie za 10-15€ je imho pre niekoho zbytocne. Prave som v takej situacii ci chcem vobec riesit tie dioptricke drahe slnecne okuliare ked viem ze mozno nevydrzia a budem si buchat hlavu ze na co som to kupoval, pripadne zas budes koli tomu jazdit ovela opatrnejsie aby si ich neroztrepal? neverim, to vydrzi len chvilu a potom na to zabudnes.


Nie si ty Feďov brat? kazdopadne ked nevies jazdit a casto padas tak si kup testovane Oakley, napr https://www.bike-discount.de/en/buy/oakley-radar-ev-path-photochromic-sunglasses-499371 alebo este odolnejsie https://www.bike-discount.de/en/buy/oakley-jawbreaker-photochromic-sports-glasses-497864 ...a mas bryle co ti vydrzia naveky plus optika na spickovej urovni. Mam Oakley z akcie tak viem porovnat a po roku co ich nosim na horsky aj cestak nemaju ani skrabancek a optika je jedna basen :) takto kupujete somariny a za par rokov zistis ze si minul na tie shitky 200 eur a za to si mohol mat veceru s frajerkou a Oakley bryle k tomu ;)
24.04.2018 - 15:51:30
09
mireq1 napísal:
Fotochromatika bezne cez sklo nefunguje....


Zemo napísal:
Cez okno to nikdy fungovat nebude. To skoro ziadne fotochromaticke nevedia, kedze reaguju na uv, takisto v aute ti nestmavnu....



UVEX VARIO bezproblemov stmavnu aj cez sklo v byte, aute, hocikde....
24.04.2018 - 16:15:00
00
Cim drahsie, tym vacsia pravdepodobnost straty, znicenia, kradeze ufonmi :)
24.04.2018 - 16:16:15
00
Hack3rNie nie som. Len pisem realne moje vlastne skusenosti. Btw este som za okuliare asi neminul ani taku sumu co stoja tie Kellys co si linkol ;)
Padat zas az tak nepadam ale staci jeden fajny pad a je po okuliaroch + popadane okuliare nahodou ked ich zabudnem na helme, na stole pod niecim atd proste bezne veci.
Pri super drahych veciach sa to clovek aj boji normalne pouzivat lebo ked sa tomu nieco stane tak mu je to luto za tie prachy.

btw tie linknute Oakley sa nezlomia a neposkriabu ci?
24.04.2018 - 16:16:51
00
ZLATAKsvk napísal:
UVEX VARIO bezproblemov stmavnu aj cez sklo v byte, aute, hocikde....

Asi myslis variotronic, ale to niesu fotochromaticke a oproti nim su aj oakley este lacne ;-)
24.04.2018 - 16:31:16
00
ZLATAKsvk napísal:
UVEX VARIO bezproblemov stmavnu aj cez sklo v byte, aute, hocikde....

Uvex vario niesu fotochromaticke, ak mas take drahe okuliare tak by som cakal ze aj vies co su zac, kedze stmievanie funguje pomocou elektroniky na principe LCD.
24.04.2018 - 16:34:57
00
mam tieto, Uvex Sportstyle 104 Vario Black Mat/Smoke
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/okuliare/cesta-a-mtb/uvex-sportstyle-104-vario-black-mat-smoke-okuliare-37530.html

nepotrebujem sa hadat o slovickach, len ma zarazilo, ze by fotochromy nereagovali cez sklo

    24.04.2018 - 16:48:36
    00
    ide o to ze fotochromaticke skla tmavnu ak na nich dopada UV žiarenie, no väčsina skiel toto UV neprepusti (niektore viacej niektore menej, najmenej najmä determalne skla na aute) a tym padom tieto okuliare koli tomu za sklom nestmavnu, popripade ak cez sklo prechadza nejaka ta cast UV tak by stmavli ale za velmi dlhy cas.


    Naposledy upravil mireq1 dňa 26.04.2018 - 19:56:16, celkovo upravené 1 krát.

    24.04.2018 - 17:01:49
    02
    Tie velkosti su ine minule mi stacilo Lko a teraz treba brat XL tie dresy aj gate akoze
    profi maju ine tabulky.
    24.04.2018 - 18:40:33
    00

    Výber z produktov

    Prejsť do shopu
    keyboard_arrow_up