Zdravím,
v tento trochu netradičný čas by som vás chcel poprosiť o malú pomoc. Vrámci svojej bakalárskej práce robím prieskum správania spotrebiteľov pri výbere internetových obchodov. Viem, že na tomto fóre je mnoho cyklistov, ktorí už niekedy nakupovali na internete, alebo nakupujú pravidelne. Ak si teda nájdete v najbližších týždňoch chvíľu času, vyplňte mi prosím dotazník na tejto adrese:

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dC15aXJYVkZCR1V5MkhVQmZydTktcXc6MA

Rovnako, ak nájdete nejaké nejasnosti, chybičky, alebo budete mať pripomienky k obsahu, napíšte ich do tejto témy - odozva sa vždy hodí :)

Ďakujem pekne a prajem ešte príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa bikerských darčekov. ;)
24.12.2012 - 11:52:10
00
vyplnim. neporozmyslas nad zmenou nazvu prace?
chovanie sa tam naozaj nehodi, skor by sa hodilo spravanie, slovnik slovenskeho jazyka spomina nieco podobne
http://www.slex.sk/search.asp?fslovo=chovanie&regf=Vyh%BEadaj&op=AND&vz=8
24.12.2012 - 12:08:28
00
Veru, úprava by pri bakalárke mala byť dôležitá
"chovanie" je skutočne nepekný čechizmus
"údaje získané z tohto šetrenia, budú spracované"- tu by tá čiarka nemala byť
Pri otázkach typu Koľko ste ochotní priplatiť za služby navyše pri určitej cene je možnosť príplatku za doručenie zdarma zvláštna, orientujem sa podľa výslednej ceny a vôbec priplácať za službu "zadarmo" je somarina :)
24.12.2012 - 12:45:46
00
vyplnene, celkom zaujimave
24.12.2012 - 12:57:17
00
Ďakujem za pripomienky. Pravdou je, že študujem na MU v Brne, teda pôvodne bol názov práce v českom jazyku, nakoľko si však vedúci práce vybral mňa a ja som sa rozhodol písať prácu v slovenčine, "poslovenčil" sa aj názov. Fakt, že "chovanie" je čechizmus mi až doteraz nezišlo na um. Oficiálne zadanie už je však podpísané a názov teda nemožno zmeniť.

Veru, úprava by pri bakalárke mala byť dôležitá
"chovanie" je skutočne nepekný čechizmus
"údaje získané z tohto šetrenia, budú spracované"- tu by tá čiarka nemala byť
Pri otázkach typu Koľko ste ochotní priplatiť za služby navyše pri určitej cene je možnosť príplatku za doručenie zdarma zvláštna, orientujem sa podľa výslednej ceny a vôbec priplácať za službu "zadarmo" je somarina :)


Toto už mi spomínalo viacero ľudí, logika dotazníka je však o. i. odhaliť chyby v uvažovaní zákazníkov e-shopov. Otázka je práve preto postavená na ochote akcpetovať vyššiu cenu, nie priamo priplácať si. :) Konkrétne si to možno predstaviť tak, ako je uvedené v hlavičke danej sekcie:
- Nakupujete povedzme kľuky, v jednom obchode sú za 75 € (poštovné je 8 €), v inom obchode ich nájdete za 80 € (poštovné zadarmo). Pochopiteľne do výberu zasahujú aj ďalšie faktory (objektívne - dodacia lehota, subjektívne - doterajšie skúsenosti, ...), tie však teraz považujme za totožné v oboch obchodoch. Potom by sa zákazník mal rozhodnúť pre druhý obchod a v tomto prípade by jeho ochota akceptovať vyššiu cenu mala byť max 8 €. Dôležité je, že táto ochota by sa (pri tejto službe) nemala meniť s výškou objednávky (hodnotou tovaru). Či tomu tak bude aj v skutočnosti, ukáže dotazník.
Samozrejme mohol som tam napísať "lacnejšie poštovné" to je však ťažko uchopiteľné, nakoľko, čo znamená lacnejšie?
Vďaka aj za tú čiarku, s tými mám večný problém :D

Trochu som sa rozpísal. :whew: Snáď som to teda aspoň trochu objasnil. ;)
24.12.2012 - 13:52:21
00
šetrenie (čechizmus, v slovenčine má to slovo úplne iný význam) = zisťovanie
24.12.2012 - 14:37:32
00
vyplnene ;)
24.12.2012 - 15:14:29
00
brutus tema na diplomovu pracu.... :D :D :D ty woe,toto je fraska oproti mojej "inginierskej"
26.12.2012 - 09:13:39
00
tak dotazník je len začiatok, to najdôležitejšie v práci je štatistické vyhodnotenie, testovanie hypotéz, ekonometrické modelovanie. V najlepšom prípade by sa zo získaných dát mal dať simulovať cenový rozptyl produktov na trhu internetových obchodov...
Nie je to nejaká extra ťažká bakalárka, ale zas ani fraška - aspoň podľa mňa :D
26.12.2012 - 11:40:30
00
vyplnene, drzim palce nech sa zapoji co najviac ludi.
26.12.2012 - 13:44:02
00
vyplnené :-)
27.12.2012 - 15:41:04
00
Máš to tam, študente ;)
30.12.2012 - 08:05:45
00
Ja tiež.
30.12.2012 - 08:40:28
00
Vďaka všetkým, ktorí doteraz prispeli svojimi názormi. Keď som to dnes pozeral, vychádzalo to na približne 80 respondentov len z tohto fóra. To je vážne skvelé! :)
Verím, že to ešte nie je konečné číslo a pár desiatok ľudí sa ešte pridá. ;)
Keby sa to niekomu nechcelo hľadať v prvom príspevku, pridávam sem kratšiu verziu odkazu:
http://goo.gl/fKBAj

Na záver vám ešte prajem šťastný a úspešný nový rok 2013.


Naposledy upravil charmo dňa 01.01.2013 - 20:43:21, celkovo upravené 1 krát.

01.01.2013 - 17:34:27
00
mas to tam :)
01.01.2013 - 17:55:16
00
keyboard_arrow_up