Tym samozrejme netvrdim ze Haibike je zly (urcite nie), ale zasa z neho netreba robit "top level" znacku. Samozrejme, kvalitou, pristupom a vyhodnym pomerom cena/vykon si podla mna svoje miesto hlavne u nas urcite najde...
Presne toto je moj nazor.A netvrdim to len preto ze uz som mal 2x haibike (vzdy spokojnost) "top level" to isto neni len najdu sa tu borci co maju bike za 1500eciek a vise a z Haibike robia vergle len preto ze su lacnejsie,pre hobby cyklistu to je dobra volba (aspon podla mna).
21.06.2009 - 22:16:30
00
Ja mam haibike za 1600 tak teraz čo :lol: :?:
21.06.2009 - 23:02:34
00
Ja mam haibike za 1600 tak teraz čo :lol: :?:

Hmmm chyba v Matrixe :x :oops:
21.06.2009 - 23:33:24
00
... stále sa tu pozerá na Hai len z pohľadu ceny. Lacné = nekvalitné a keďže komponenty majú rovnaké ako biky drahé, tak sa z toho vyvodzuje to, že určite majú nekvalitné rámy ....???
Zaujímavá logika. Avšak stále akosi uniká šíriteľom tejto myšlienky to, že tie biky v bežných predajných cenách ničím nezaostávajú za inými značkami. Je len na predajcovi za akú cenu ich ponúkne.
Myslím že každý vie ako hlboko má do peňaženky a podľa toho si dokáže vybrať.
22.06.2009 - 06:43:18
00
Ram HaiBike je OEM. Bodka. To znamena, ze ak zoberies dostatocny pocet kusov, aj ty mozes mat rovnaky ram, nazvany napriklad BojniceBike. Z 1000 bude 900 perfektnych, 50 s drobnymi userom nezistitelnymi vadami a zvysok bude v triede II. Samozrejme, necakaj ziadny vyvoj, ide o konstrukciu opajcnutu od inej znacky, ktora si vyvoj zaplatila, takze usetril si kopec penazi, cim mozes byt lacnejsi...

rovnaky postup je v elektrotechnike, autach, spotrebnych vyrobkoch. kedze mam skusenosti s podobnym opajcovavanim made in taiwan/china pri vyrobe aut. podvozkov, viem aka je kvalita "OEM" vyrobkov. Naozaj len taka, aku to "dovozca" dovoli (a zaplati).

Teda, ak si mam vybrat ci KONU v LXku alebo HAIBIKE v XTcku, tak ja beriem KONU a postupne si XT dokupim. Mozno dalsich 80% berie HAIBIKE, ale je to ich rozhodnutie... Ja viem, ze moj ram tych pat rokov vydrzi, kym u OEM ramov je unavova krivka jedna velka neznama vec...
22.06.2009 - 09:11:31
00
Ha ha ze si uviedol prave Konu nanej sa mi uz ram podaril zlomit :D :wink:
22.06.2009 - 09:33:38
00
jasne, KONU som uviedol len ako priklad. Samozrejme, kazdy ram je mozne zlomit :). Myslim, ze dalsia diskusia na temu preco HAI ano/nie je OT a mali by sme sa vratit k jadru pudla.

howg.
22.06.2009 - 10:25:26
00
...je na každom čo si vyberie.
22.06.2009 - 10:31:04
00
Bicykle u Mira v Dúbravke... Tam som si nejaké HaiBike všimla, ale myslím, že táto téma je celkovo už dosť stará, lebo chalan písal, že do konca mája by musel čakať na HAIBIKE z Kubicasport.eu
22.06.2009 - 19:03:04
00
... stále sa tu pozerá na Hai len z pohľadu ceny. Lacné = nekvalitné a keďže komponenty majú rovnaké ako biky drahé, tak sa z toho vyvodzuje to, že určite majú nekvalitné rámy ....???
Zaujímavá logika. Avšak stále akosi uniká šíriteľom tejto myšlienky to, že tie biky v bežných predajných cenách ničím nezaostávajú za inými značkami. Je len na predajcovi za akú cenu ich ponúkne.
Myslím že každý vie ako hlboko má do peňaženky a podľa toho si dokáže vybrať.
:idea: :idea: :idea: Pravda , pravda!! Lepšie by som to ani ja nenapísal :wink: Vyššia cena sa nerovná vyššia kvalita :idea:
22.06.2009 - 20:19:42
00
....tak prispejem aj ja svojou troskou.....

....presnejsie bajkov som uz vyskusal velmi vela, vo vlastnictve mal asi 5ks HT (AUTHOR, GIANT atd.) ..... FULY (STOCKLE, GIANT. SANTACRUZ).... mimochodom pred kupou SANTACRUZ som uvazoval tiez o HAI BIKE a keby som nebol taky zastanca VPP tak ho uz mam asi tiez.....konkretne tenhle tatos....HAI - TENSION

....poradil som par ludom z okolia, ktori chceli kupit bajk, nech uvazia aj jeden z HAI bajkov a vsetci, ktori kupili su teraz nadmieru spokojni..... :D

....dalsia vec je lakovanie a pod. ....vsak v akomkolvek dlhsom kamenistom zjazde prides k par skrabancom a to hovorim az na kov....(vlastna skusenost, UZ aj na SC)....ale to sa da vyriesit prebrusit + metal.vypln + brusna pasta + AUTO-AKRYLAT. farenbny autolak(pri divokych farbach asi trosku problem, musis doniest bajk a oni ti namiesaju farbu podla farby ramu aku chces) - dvakrat som to uz takto reparoval a bez problemov.....

...ad "kvalita ramov".....nikto z nas nerobi v skusobni, co sa tyka unavy materialov, kvality zvarov a pod. takze tvrdit , ze HAI je odflaknuty a znackove nie, je asi trosku prehnane.....

....len tak pre porovnanie kamarat dosiel na HAI bajku tohtorocny SULOV 95km a to odpisal iba platnicky nic ine a dalsi skoro odpisal SPESLA skoro dvakrat tak draheho.....a kazdy asi vie ako to v Sulove vyzeralo.....takze ak tam skoro odpises SPESLA EPIC-a a neodpises HAI tak potom o akom porovnani tu hovorime...(oba boli FULLy)....samozrejme je to individualny pripad, ale ktory nie je....mimochodom CHRYSLER tiez nie je ziadna amaterska AUTO znacka a ako skoncila.....moj nazor ak chces slusny bajk za super cenu tak HAI je fakt velmi dobra volba, ale ak chces znamu znacku tak prihod viac bubakov a je to na tobě... :D
22.06.2009 - 23:26:28
00
Neviem, ci to ma este zmysel, vzhladom na datum vytvorenia tejto temy-uz asi mas svojho HAIBIKE, takze by si mohol napisat ci to bola dobra volba , alebo nie a ci sa potvrdili "jobove" zvesti o pripadnej nekvalite.... No kamos ma Haibike Q Carbon 2009 kupovane na jar a je zatial spokojny. Samozrejme vtedy u neho zvitazil pomer cena-vybava..Teraz ked snad kazdy obchod ponuka 20-25% zlavy a biky ktore sa chodili len "ocumovat" sa stali realnejsimi by si kolega vybral urcite nieco ine...Nie kvoli kvalite , ale IMIDŽ.... Je tu vela porovnani HAIBIKE situacie z automobiloveho sveta..Ten co ma BMW moze tvrdit, ze Octavia je srot....Ten co ma Daciu by asi menil za OCTu... Su tu ludia, ktori menia bajky, ako ponozky a vyskusali tie najvychytanejsie znacky-taki si HAIBIKE nekupia /tak hlboko neklesnu/. Ale su tu aj amateri, ktori si chcu dozicit nieco z lepsou vybavou v slusnej cene a chcu to mat minimalne na 3 sezony - HAI to splna.. Je pravda, ze ramy kopcia a podobne.... Ale v dnesnom case krizy-ktovie ci "nezvolnili" aj top znacky a neprezivaju len z mena..Ze by svoje ramy nerobili na "dalekom vychode"??? Ako tu bolo pisane chlapi donicili aj lepsie masiny.... Kolega presiel SULOV divocinu na MERIDE za 600eciek a odisli len platnicky na brzdach... U HAI urcite vytazi cena, na zaciatku sezony ked som aj ja pokukoval po niecom novom HAI vytazil. Vsak dat za Specika 2000 /teraz 1300+-/eciek alebo za LP 1900eciek /teraz 1200/???? To uz sa inac rozhoduje....
Takze kazdy skace tak vysoko ako sa to da...
Takze tak....
19.08.2009 - 07:16:15
00
Tiež idem kúpiť haibike a úplne s nektorými súhlasím. Som začiatočník a v dnešných bicykloch sa vôbec nevyznám. A mňa ako kupujúceho prvom rade zaujíma cena a kvalita. Mi je úplne jedno či rám od niekoho kúpia alebo odkukajú či vyrobia vlastný.
22.08.2009 - 20:45:00
00
to jojo:
tak octa je srot nech uz mas akekolvek auto 8)
26.03.2010 - 10:59:24
00
To ANGEL 1:
Tak jednu OCTU 4X4 uz mam niekolko sezon, a na zdvihaku je len ked menim kola LETO-ZIMA a ked menim olej. ;) ... Takze ak mas osobnu negativnu skusenost tak neni ocom... :@
Alebo ta uputal a DACIA DUSTER??? :lol:
ps:HAI je v pohode, aj ked LP forever :y:
04.04.2010 - 15:27:53
00
keyboard_arrow_up