Zdravím všetkých, ktorí čítajú túto tému. Som pevne rozhodnutý pre kúpu rámiku z USA, problém je v tom, že dané rámy oficiálne neposielajú do Európy. Písal som chlapovi, z daného shopu a ten sa vyjadril v tom zmysle, že je možné rám dostať do eu ale, musel by sa poslať ďalšej doručovacej službe a tá by ho nakoniec dostala ku mne. Poznáte dáku takúto firmu, prípadne máte podobné skúsenosti? Ak áno, budem Vám veľmi vďačný za vaše tipy a nápady ;)
15.09.2014 - 18:34:40
00
Sorry ze neodpovedam ale len kladiem otazku. Poznate niekto dake dobre bike obchody v USA? mam momentalne moznost si to dat poslat na americku APO adresu, tak by som nieco rad popozeral, ale ziaden obchod nepoznam. uvazujem aj o celom biku ci by ma to nevyslo este lepsie ako nieco od Canyon alebo Radon.

Dakujem.
15.09.2014 - 19:42:07
00
Zdravím všetkých, ktorí čítajú túto tému. Som pevne rozhodnutý pre kúpu rámiku z USA, problém je v tom, že dané rámy oficiálne neposielajú do Európy. Písal som chlapovi, z daného shopu a ten sa vyjadril v tom zmysle, že je možné rám dostať do eu ale, musel by sa poslať ďalšej doručovacej službe a tá by ho nakoniec dostala ku mne. Poznáte dáku takúto firmu, prípadne máte podobné skúsenosti? Ak áno, budem Vám veľmi vďačný za vaše tipy a nápady ;)

Ahoj.
No popozeraj niečo takéto. Ja osobne som cez nich ešte nič neposielal, ale recenzie boli dobré. Iste sú aj iné firmy, ale napadla ma zatiaľ len táto:
http://cz.shipito.com/
16.09.2014 - 08:51:49
00
Osobnú skúsenosť nemám, ale skús pozrieť takéto služby
http://www.nakupusa.sk/
http://www.dovozusa.sk/
16.09.2014 - 10:06:56
00
Páni, len jedna vec (pre istotu som si to overil, kým sem píšem): bacha na prípadne clo a DPH!! všetok tovar z nie-EU krajín ide cez colnicu a je len na nej, či resp. ktorú zásielku bude riešiť. Tieto služby/stránky to majú aj podmienkach:
"Colné vybavenie: Chceme Vás upozorniť, že sa môže stať, že balík bude zadržaní na colnici z dôvodu preskúmania hodnoty tovaru a následne môže colný úrad vymerať colný dlh. Väčšinou platí, že menšie a ľahšie balíky majú väčšiu šancu byť dodaná bez zadržania colným úradom. V prípade, že Váš balík bude zadržaný colným úradom, za colné výbavenie je plne zodpovedný zákazník a radi Vám poskytneme poradenstvo ako postupovať. Colný úrad Vás listom vyzve na predloženie dokladu o cene tovaru na základe ktorého vám bude vymeraný colný dlh.
Tovar do hodnoty 25Eur nepodlieha clu ani DPH.
Tovar v hodnote 25-150Eur podlieha 19%DPH.
Tovar v hodnote nad 150Eur podlieha clu (colná sadzba závisí od druhu tovaru) aj 19% DPH.
Colná sadzba na textil je 12%, hokejová výstroj alebo priemyselné výrobky 3,7%. Na digitálne fotoaparáty a PC je colná sadzba 0%."

Takže si treba spočítať, či sa Vám to celkovo oplatí, aby niekto nebol nepríjemne prekvapený. Len upozorním, že ak by sa niekto "cukol", že nechce zaplatiť clo/DPH, tak daný tovar prepadá štátu a neverím, žeby sa niekto bol schopný dohádať s týmito stránkami o vrátenie peňazí (aj s takými myšlienkami som sa už stretol)...
Veľa zdaru a pevný nervy!
16.09.2014 - 10:18:10
00
Predpokladám, že podmienky nákupu tovaruz krajín mimo EU pozná, ale na pripomenutie dobré. Bežne nakupujem z USA a aj po zaplatení DPH je to stále oveľa lacnejšie, akoby som to kupoval u nás (príp. v EU).
16.09.2014 - 11:28:15
00
Aky ram kupujes? Hod link
16.09.2014 - 12:40:32
00
keyboard_arrow_up