Mám taký pocit, že si duracer asi nikdy nič nekúpiš...takéto veci sa jednoducho nestávajú, ebay je o šikovnosti a predávajúci takéto niečo nerobia...ak by chcel tovar predať za vyššiu cenu, dá vyššiu základnú cenu alebo reserve price...jednoduché, nikto ti neprikáže začať na 1 €....
12.09.2008 - 21:38:55
00
...z mojej strany to bola len hypoteza, nie ze ja by som to tak chcel robit. :P
Vsak ak sa tam taketo praktiky nerobia, budem len rad, kedze som len kupujuci. :wink:
12.09.2008 - 22:03:13
00
tak pani, ja som mal vcera zase jednu kapitolu ebayu za sebou... ci som len skleroticky... aukcia koncila za 13 minut. sedel som v klubovni a povedal som si, ze kedze som uz tam sam, tak idem k sebe do izby. 13 minut - fura casu. pobral som veci a u svihalka narezane zrkadlo do kupelne a siel som. prisiel som na izbu a siel som montovat zrkadlo do kupelne... ta aukcia mi proste vypadla z hlavy. kua. :) posledny bid bol 146 Ecok. realna cena lezala niekde okolo 20 litrov Skorokorun. :roll:
23.09.2008 - 20:13:47
00
tak pani, ja som mal vcera zase jednu kapitolu ebayu za sebou... ci som len skleroticky... aukcia koncila za 13 minut. sedel som v klubovni a povedal som si, ze kedze som uz tam sam, tak idem k sebe do izby. 13 minut - fura casu. pobral som veci a u svihalka narezane zrkadlo do kupelne a siel som. prisiel som na izbu a siel som montovat zrkadlo do kupelne... ta aukcia mi proste vypadla z hlavy. kua. :) posledny bid bol 146 Ecok. realna cena lezala niekde okolo 20 litrov Skorokorun. :roll:


...a co to vlaste bolo?
23.09.2008 - 21:17:07
00
to nie je dôležité ducarecko...
23.09.2008 - 21:27:07
00
Napadla ma este aj takato vec:
Ked predavajuci vidi , ze tovar sa mu ma predat za trapnu cenu, tak predsa moze vzdy este ten tovar odkupit on sam prostrednictvom ineho ebay uctu, nie? :wink: Z pohladu obchodnika by to bol tzv. "zachranny ucet", ktory by bol registrovany nanho resp. na niekoho znameho...a tym padom na tom prerobi daleko menej ako by to mal niekomu inemu posielat za par drobnych co mu ponukol. 8)

betarisko, bystry si ty duracer... :shock: podla mna sa to aj robi, ale dam ti malu radu, ak budes nahodou kupovat, pozri si, komu predaval predavajuci predtym, pokial uvidis 100 veci kupenych jednym uzivatelom, tak je to fakt podozrive, dokonca hodne hlasenia a povsimnutiahodne... lebo tazko sa niekto bude trapit so 100 roznymi trvalymi bydliskami svojich vsetkych kamaratov...

ale ked ma niekto par stovak pozitivne skore od roznych klientov, asi to nebude niekto vycurany z ebay.sk...
24.09.2008 - 00:27:08
00
zasnem :shock:
24.09.2008 - 01:31:51
00
To co popisal Duracer som obcas videl ale vzdy len u veci predavajucich z Hong-Kongu. Vzdy to vyhral niekto z Ciny a divne bolo ze mal 100% ale vsetci kupujuci mali na eBay ukonceny ucet :evil:
Inak na eBay nemozem nadavat, ziatial co som odtial kupil mi vzdy prislo a za velmi vyhodnu cenu :mrgreen:
24.09.2008 - 19:52:39
00
predchvilou som cosi drazil, niekto ma prehodil (o 2 libry :D ) a bezprostredne po ukonceni aukcie mi pride mail od sellera, ze som druhy v poradi, ci mam zaujem, ze bidder n.1 bol scumer
zaujimave, ze na to prisiel tak skoro :lol:
24.09.2008 - 22:14:16
00
teraz bol v TV novinách na Markíze zaujímavý príspevok o narastajúcom počte prichádzajúcich balíkov z USA, no a najpozitívnejšia informácia: po 1.12.2008 sa mení hranica, pri ktorej sa bude uplatňovať clo a DPH pre tovar nakúpený mimo EÚ...zo 22 EUR na 150 EUR huráááááá :D

edit: oficiálna verzia...

K 1. 12. 2008 nadobudne účinnosť Nariadenie Rady č. 274/2008, ktorým sa mení nariadenie 918/83 o systéme Spoločenstva pre oslobodenie od cla. Tu sa článkom 1 odstavec 3 mení článok 27 Nariadenia 918/83 – čiastka 22 EUR sa nahradzuje hodnotou 150 EUR.
20.11.2008 - 19:34:23
00
yesyesyesyesyesyesyesyesyes :) (dakujeme za info)
20.11.2008 - 19:51:51
00
No na ram to bohuzial furt nestaci :cry:
20.11.2008 - 20:05:29
00
nedá sa aukcia ukončiť pred koncom trvania? napríklad ked je malá ponuka a cena je pre neho nezaujímavá (nízka) tak jednoducho zruší aukciu???


predavajuci moze zrusit aukciu.

Up to $2,000 in buyer protection


Na toto sa nespoliehaj. Paypal je asi ako hociktora poistovna - budu sa z toho chciet vyvliect.

Ked predavajuci vidi , ze tovar sa mu ma predat za trapnu cenu, tak predsa moze vzdy este ten tovar odkupit on sam prostrednictvom ineho ebay uctu, nie?


Ano, aj to sa stava. To je realita.

Dolezite na ebay je hodotenie kupujuceho/predavajuceho, takze seriozny clovek a clovek, ktory chce nieco predat sa tam musi spravat slusne. Inac by toho vela nepredal


Ano, ale ani na to sa neda vzdy spoliehat.
Predajcovia su pomstychtivy :evil: a ak mu ty das zle hodnotenie, on ti to moze vratit. Neviem ci sa to nahodou v poslednej dobe nemenilo (t.j. ze predajca uz nemoze dat zle hodnotenie kupujucemu) ale hovorilo sa o tom. Keby to tak bolo, tak by kupujuci mohol dat lubovolny feedback bez obavy ze z pomsty dostane aj on zle hodnotenie a hodnotenia by boli viac spolahlive (pravdive).
21.11.2008 - 09:23:30
00
No na ram to bohuzial furt nestaci :cry:

Ale na takmer vsetko ostatne ano - nastava velka konkurencia EU eshopom v komponentoch...
21.11.2008 - 09:26:32
00
Roman nemyslím si ešte si k tej cene pripočítaj aj cenu pošetovného lebo clo a DPH a vypočítava z celkovej sumy a razom ti to zase o niečo kleslo ale stale lepšie ako 22 Eur ako doteraz.
21.11.2008 - 09:34:14
00
keyboard_arrow_up