Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze su to len same pozitivne skusenosti. Z mojho noveho bicykla som si na Slovensku kupil iba ram a vyskladane kolesa v H-Sport-e v Oslanoch (Trek Fuel 90), nejake komponenty na kupkolo.cz, a vsetko ostatne na E-bay (Fox 100RLT, XTR komponenty...) V konecnom dosledku som tym usetril vela penazi, lebo na Slovensku ceny komponentov su otrasne, Napr, v Cechach kluky XTR 2007 stoja okolo 8000 CZK, prehadzovacka XTR RDM-791SGS 2700 CZK, ale na Slovensku je to hotovy masaker. Rad si kupim kvalitne veci, ale za kluky nedam ani nahodou 19 tisic a za prehadzovacku 5-6 tisic. Tak som si vybral na nakup radsej e-bay a tam som si kupil komponenty za zlomok ceny (predstavec Thomson za cca.2000 SK, hydrauliky XT asi za 7 tisic, Chris King hlavove zlozenie asi za 2200 SK).

Vobec nechapem cenovu politiku Shimana na Slovensku, to si fakt myslia, ze im budeme platit taketo nekrestanske peniaze za nieco, co sme si schopni zohnat za hranicami za zlomok kupnej ceny na Slovensku? Ked u nas Fox 100 RLT vidlica stoji vysoko cez 20 tisic preco si ju nekupit na e-bay za 10 tisic CZK. Chce to iba trosku namahy za PC a trosku casu a mate doma super vidlicu....


Ake mate skusenosti s nakupom vy?
05.06.2007 - 08:44:21
00
foto biku!!! -> galeria nasich bikov -> DAVAJ!
05.06.2007 - 08:48:28
00
Hned ho tam pridam, len co mi ho mechanik v nemenovanom cykloshope da dokopy!!! A to bude v priebehu 2 tyzdnov.
05.06.2007 - 08:55:13
00
Hned ho tam pridam, len co mi ho mechanik v nemenovanom cykloshope da dokopy!!! A to bude v priebehu 2 tyzdnov.


2 tydny sa sere s bikom? sak si to zloz sam
05.06.2007 - 09:20:06
00
Velmi rad by som si to zlozil, ale az tak dobry nie som.......
05.06.2007 - 09:24:00
00
kazdopadne k teme : z ebay som nenakupoval ale znami co nakupovali maju zatial iba pozitivne skusenosti
05.06.2007 - 09:40:17
00
no ake su tam moznosti ked ti namiesto fox-ky pride RST???? kamarat uz takto predal par drevennych mobilov :wink:
05.06.2007 - 10:00:14
00
To aby Ti niekto poslal namiesto Fox-ky RST si seriozny predajca nedovoli. Stratil by tym padom rating, ktory sluzi pre kupujucich na informaciu, ci je predajca doveryhodny alebo nie. Predajca, ktory ma rating bliziaci sa 100%, je povazovany za dovehyhodneho (do tejto skupiny patria Power-sellers, ktory na e-bay maju vlastne e-shopy). Preto treba VZDY kontrolovat rating predavajuceho pred kazdym nakupom, ceny postovneho, poistenia, clo atd. Pokial by ste mali ktokolvek otazky ohladne E-bay , rad pomozem a zodpoviem Vam ich.
05.06.2007 - 10:06:53
00
2JCH dobre vediet. dik
05.06.2007 - 10:13:06
00
Uz sa mi niektori z Vas ozvali, ze by radi nejake tipy a navrhy ako obchodovat na E-bay. Pokial bude zaujem, nemam problem sa s Vami podelit o skusenosti a postupne to uverejnovat na fore......Aspon usetrite kopu penazi...a to to ide v prvom rade
05.06.2007 - 10:19:20
00
no tie ceny co si tu poudaval nie su az take aby sme z nich padli na zadky :) ...hlavne ten predstavec Thomson a hydraulika XT. za dobre ceny sa da nakupit aj na Slovensku, len treba trochu pozistovat a nie prist do prveho shopu, skupit pol obchodu a potom nadavat ako draho clovek kupil :)

btw...dva tyzdne skladat bike je velmi neseriozny pristup...jedine ospravedlnenie by bolo keby na to chyba nejaka suciastka co momentalne nie je dostat ani v sklade, ale zase na druhu stranu, netreba sa pozerat iba po slovenskych skladoch...
05.06.2007 - 12:13:41
00
ale matt, je pekne ze sa snazis drzat nakupujucich na slovensku a snad v tom duchu aj predavas v tom tvojom obchode, ale na ceny ebay slovenko stale nema. samozrejme najdu sa aj tu dobre ceny, ale ta snaha a cas pri hladani a cakani su neadekvatne k nakupom bud v cechach, alebo na ebay. jasne ani ebay nieje vsemohuci. proste nie kazdy ma na slovensku znamosti priamo u dodavatela, alebo obchodnika, ktory mu urobi naozaj dobru cenu. na ebay to nepotrebujes, a je to transparentne. miestny nakup ma zas vyhodu pristupnejsej pripadnej reklamacie alebo servisu. ked budem nieco potrebovat co ponukas, schvalne ta oslovim :)
jch ty kludne pis skusenosti s ebay, myslim, ze sa zidu. ja som zatial len jeden nakup robil - 4x komponenty roox (asi 120eur). slo to ako po masle, az nato, ze to poslali nepoistene a kurier to odovzdal susede a to bez podpisu.
na jesen skusim asi foxu ako jch.
05.06.2007 - 12:54:08
00
Ja ako bajkova Lamka budem kupovat radsej v dobrom obchode (ale samozrejme ako povedal MATT za dobre ceny) so servisom, lebo s produktom kupujem aj pridanu hodnotu, teda viem, ze tam mi poradia, zlozia, opravia vsetko...
Az si raz budem vediet veci urobit sam - mozno sa tento moj postoj zmeni... Ale na druhej strane zase zastavam nazor, ze nikto nemoze vediet vsetko. Kazdy "Svec" by sa mal drzat "svojko kopyta"... Ja som informatik a mojim zamestnanim aj konickom su kompiky a veci s tym suvisiace... Nemienim presediet nad bajkom kopu casu (lebo cas su peniaze), ked mam pri baraku cloveka, co sa tym zivi a je v tom naozaj dobry....
05.06.2007 - 13:53:47
00
Jedine kriterium, co mna osobne zaujima je pomer cena/vykon. A tento pomer je dost posramoteny 30-60 % marzami slovenskym maloobchodnikov, ich pristupom k zakaznikom, pozarucnym servisom atd. Samozrejme chapem, ze preprava, poistenie, skladove zasoby nieco stoja ale ja ako kupujuci mam vzdy na vyber. Isiel by som sam proti sebe (resp. svojej penazenke :-), keby som isiel do slovenskeho obchodu a vysolil X-tisic za kvalitnu vidlicu alebo hocijaky iny komponent, ked ho mozem mat lacnejsie spoza hranic alebo z E-bay.

Ale v pripade cykloshopov, ktore maju zaujem na vytvoreni dlhodobeho vztahu so zakaznikom ako napr. Authority shop v Partizanskom som ochotny do istej miery prehliadnu cenu, pokial je akceptovatelna, ale na druhej strane vyvazena profesionalnym a odbornym pristupom predavajucich. Taky shop osobne velmi rad navstivim vzdy. No mam aj zle skusenosti (jediny zaujem personalu je iba predat tovar a potom vas nepoznaju, resp. Vas prehliadaju pri kazdej navsteve, arogatne sa spravaju....).

Matt (Asi sme sa zopar krat stretli v Oslanoch,Matus?) ja viem, ze si sa dal na trnitu cestu a drzim Ti v podnikani palce, ale treba si uvedomit, ze na zaklade kupnej sily si obycajny Slovak odklada korunku ku korunke, odklada po tisicke resp. 2 z kazdej vyplaty, aby si ten svoj bicykel trosicku vylepsil. Potom pride so zopar tisickami do cykloshopu a hlada, co by si mohol dovolit. Pokial nie je informovany o inych moznostiach nakupu, necha tie peniaze v cykloshope. Ale pokial ma aspon trosku filipa, hlada dalej a skuma rozne alternativy. To iste robim aj ja.
05.06.2007 - 14:11:32
00
Mimochodom, to nebola jedna hydraulicka brzda XT ale OBIDVE. To len tak mimochodom.
05.06.2007 - 14:13:59
00
keyboard_arrow_up