http://ekonomika.sme.sk/c/7062867/nakupovanie-cez-web-sa-zmeni-dobierky-budu-stat-vsade-rovnako.html
11.01.2014 - 09:40:02
00
no pre mna ako kupujuceho to znie lepsie, len co na to ti obchodnici :)
uz dlho ma stvu tie praktiky ze kupis si cez sms abo jak nejaku sluzbu na tyzden/mesiac a automaticky ti zacnu stahovat dokola..., tak sa vzdy na to radsej vyprdnem
11.01.2014 - 09:53:51
03
Skôr by som uvítal nejaké pravidlá v bazárovom predaji :)
11.01.2014 - 12:13:51
01
v podstate absolutne hluposti od tutmakov na teplych miesteckach ktori sa tam zjavne nudia...( osobne si myslim ze zakaznici su aj dnes dostatocne chraneni pri nakupe cez net )
1. netrapi nas, uz teraz mame 14dni. ale napisem na rovinu, ze keby predavame elektroniku tak by som sa toho desil ked vidim co niekedy dokazuju "zakaznici"
2. absulutna hlupost. snad kazdy vidi kedy potvrdzuje objednavku. nic to vsak nezmeni na fakte ze ked si niekto objednany tovar neprevezme, tak si ho neprevezme. stretol som sa aj s pripadom ze sa napr na nejaky tovar cakalo 2 tyzdne, ked uz bol na ceste ku nam, napisal som zakaznikovi ci ho v tomto termine este chce. odpise ze ano, a na druhy den si ho neprevzal :)
3. este absurdnejsia hlupost. zakaznik je oboznameny so vsetkymi moznostami zaslania tovaru a aj s ich cenami. a ked odhliadnem od poplatku za dobierku, kazdy jeden balik moze mat rozne naklady na zabalenie a zaslanie. rovnako je iny naklad na odvoz balika napr na postu cez ulicu, alebo cez pol mesta. to vsetko bude obsahovat dalsi zakon? :) ...a mimochodom poplatok za dobierku u kurierov ma iny zmluvny zakaznik a inu zakaznik co zasiela baliky obcas. dokonca sumy poplatkov u kuriera sa mozu lisit aj medzi jednotlivymi zmluvnymi zakaznikmi ;) ...to teraz budeme zasielat zmluvy na urady aby uradnici vedeli aky mame poplatok za dobierku?
4. suhlasim
5. suhlasim, ale nieco podobne uz v zakone je len v "ruzovom"
6. suhlasim


Naposledy upravil matt dňa 11.01.2014 - 17:08:23, celkovo upravené 1 krát.

11.01.2014 - 16:44:35
01
No ved klasika - o nas, bez nas. :/
11.01.2014 - 17:06:48
00
...nie od tutmakov....ale od magorov! Cela nasa politicka scena je jedno velke, nezmyselne a stupidne divadlo :( Nase zakony su tak primitivne, ze stazuju zivot snad kazdemu. Zivnostnici, podnikatelia, zakaznici .....vsetci si odnasaju nasledky stupidity poslancov
11.01.2014 - 23:46:24
00
ale napisem na rovinu, ze keby predavame elektroniku tak by som sa toho desil ked vidim co niekedy dokazuju "zakaznici"

Ma zaujalo v tej diskusii na SME
http://ekonomika.sme.sk/diskusie/dpl/21264135/Nakupovanie-cez-web-sa-zmeni-dobierky-budu-stat-vsade-rovnako.html

matt pokial uznas za vhodne skus sa vyjadrit (pripadne na SS) :
Z osobnej zvedavosti by ma vcelku zaujmalo, ake % tvoria neprebrane objednavky, a tiez ci sa vyskytuju "podvody", ze niekto objednava pod inym menom aby mu uskodil (aj ked pravdivost takehoto argumentu pri neprebrati je tazko overit).
12.01.2014 - 15:06:49
00
tu uz niekomu ***** nacisto...
http://ekonomika.sme.sk/c/7070803/stat-chce-urcit-kolko-ma-stat-dorucenie-z-webu.html

ps : paloTT...u nas sa moc balickov nevracia oproti inym firmam ako nam potvrdil aj kurier co rozvaza v "nasom rajone". ale napr rozvaza aj nejake elektro a zbrane a toho sa vraj vracia pomerne dost. rovnako vidime na poste jednych co rozposielaju oblecenie ze sa im pekne kvanta vracaju naspat. takze sice v cyklobiznise sa robi s malymi marzami, ale aspon su zakaznici da sa povedat korektni.
18.01.2014 - 02:12:56
00
keyboard_arrow_up