Tak toto som dufal ze sem niekto napise.
02.10.2007 - 22:54:35
00
Tak toto som dufal ze sem niekto napise.


predtým než začnete predávať niečo cez ebay, treba si prečítať aj toto :? http://www.paypalsucks.com/forums/
03.10.2007 - 08:41:53
00
vie mi niekto poradit, aku kartu musim vlastnit a kde si ju mam zalozit, ked chcem pouzivat paypal na ebay? (posielat aj prijimat platby)
dakujem


Staci ti aj obycajna Visa Electron. Nemusi byt vobec embosovana. Staci ak budes mat na zadnej strane kod pre elektronicke transakcie - na pasiku pre podpis by malo byt cislo karty + dalsie trojcislie pre pouzitie na online platenie. Mne to fungovalo bez problemov.
03.10.2007 - 09:01:13
00
predtým než začnete predávať niečo cez ebay, treba si prečítať aj toto :? http://www.paypalsucks.com/forums/


:lol: som sa dobre zasmial na tej stranke... absolut bullshit :lol: este ze za kazdym prispevkom do fora maju odkaz na ich "bezpecnu" alternativu... :lol:
03.10.2007 - 09:06:35
00
Ty si asi jeden z tych, co sa im podarilo zaregistrovat na prvy raz, alebo s tymto nemas nic spolocne.
Odhliadnuc od tych odkazov na alternativy, som vacsinou tych problemov presiel a vedz, ze to vacsinou nebolo mojou chybou ani nahodou. A inokedy som zase bol naivny v domneni, ze na opacnom konci sveta maju myslenie a logiku aspon trochu podobnu tej nasej.
04.10.2007 - 13:46:58
00
Ty si asi jeden z tych, co sa im podarilo zaregistrovat na prvy raz, alebo s tymto nemas nic spolocne.
Odhliadnuc od tych odkazov na alternativy, som vacsinou tych problemov presiel a vedz, ze to vacsinou nebolo mojou chybou ani nahodou. A inokedy som zase bol naivny v domneni, ze na opacnom konci sveta maju myslenie a logiku aspon trochu podobnu tej nasej.


Neviem ake si mal konkretne problemy ty, ale co som si prezeral nahodne prve dve temy na tom fore co mi padli do oka tak tam boli same nezmysly, vyslovene urcene na odlakanie ludi od paypalu.

Ja som nemal absolutne ziadne problemy s Paypalom. To ze mi na istu dobu zablokovali ucet a musel som ho overit cez kartu nepovazujem za problem, ale skor ze sa snazia aspon o aku taku bezpecnost. Paypal povazujem na platenie na Ebayi za absolutne najlepsiu moznost - kedze je za ziadny, pripadne maly poplatok a peniaze su prevedene hned - moze ti tovar poslat predajca hned.
04.10.2007 - 15:05:24
00
Zemo v tom je celá pointa problému, ja napr. tiež mám PayPal pretože ho akceptuje drvivá väčšina predajcov. Problém môže nastať vtedy ak by si sa rozhodol predávať, pretože v tom prípade ti peniaze pripíše PayPal na tvoj účet spojený s mailovou adresou a nie na účet v banke. Tieto peniaze si potom musíš z toho účtu vybrať sám. Táto stránka uporňuje na tzv. "chargebacks", v prípade, že kupujúci upozorní Ebay, že ty si mu žiadny tovar neposlal (aj keď to nie je pravda) a Ebay ti tie peniaze zmrazí a ty si tým nič neurobíš (väčšinou). Ochrana predajcu je omnoho nižšia ako kupujúceho. Ja osobne som sa pri jednom nákupe stretol s tým, že predávajúca nechcela akceptovať platbu cez PayPal nakoľko jej v minulosti z tohto účtu niekto vybral 2000 USD. To asi nie je moc sranda. Samozrejme je jasné, že pri tom objeme obchodov predstavujú tieto sťažnosti mizivé percento. 8) Ja osobne by som s tým predajom radšej počkal na prvé pozitívne skúsenosti iných ľudí. :oops:
04.10.2007 - 21:21:48
00
Ano, pokial vsetko ide hladko, tak je to samozrejme parada, PayPal akceptuje cela Amerika a vacsina ostatnych na eBay.
Jedna rada spomedzi mojich skusenosti s naslapnymi minami PayPal:
Davajte si pozor, z ktoreho miesta sa prihlasujete na PayPal. Ak ste v praci a mozete sa prihlasit neskor radsej doma, tak ok. Ale ked mate nejaky termin na zaplatenie (za aukciu na eBay alebo aj cokolvek ine) a musite rychlo na sluzobku do zahranicia.....
09.10.2007 - 13:56:16
00
Mam taký problem uz dlhsie som pouzival paypal na kupu vecí z zahranicia a naposledy ked som bol na stranke paypolu tak som si chcel spraviť Verification a tam som dal 3 krat zle heslo a teraz mi nechce paypal akceptovať moju kartu(Visu) . Nevie mi niekdo poradiť čo mam robiť aby mi kartu znova akceptovali? Ci mam mam ist do banky niako paypal odblokovať? Dakujem
27.10.2007 - 19:11:19
00
Zemo v tom je celá pointa problému, ja napr. tiež mám PayPal pretože ho akceptuje drvivá väčšina predajcov. Problém môže nastať vtedy ak by si sa rozhodol predávať, pretože v tom prípade ti peniaze pripíše PayPal na tvoj účet spojený s mailovou adresou a nie na účet v banke. Tieto peniaze si potom musíš z toho účtu vybrať sám. Táto stránka uporňuje na tzv. "chargebacks", v prípade, že kupujúci upozorní Ebay, že ty si mu žiadny tovar neposlal (aj keď to nie je pravda) a Ebay ti tie peniaze zmrazí a ty si tým nič neurobíš (väčšinou). Ochrana predajcu je omnoho nižšia ako kupujúceho. Ja osobne som sa pri jednom nákupe stretol s tým, že predávajúca nechcela akceptovať platbu cez PayPal nakoľko jej v minulosti z tohto účtu niekto vybral 2000 USD. To asi nie je moc sranda. Samozrejme je jasné, že pri tom objeme obchodov predstavujú tieto sťažnosti mizivé percento. 8) Ja osobne by som s tým predajom radšej počkal na prvé pozitívne skúsenosti iných ľudí. :oops:


Mam par otazok, lebo ma to celkom zaujima. Ak viete, poradte pls.

1. Ak si nieco kupim na eBayi a poslem peniaze cez PayPal, tak ako sa k tym peniazom dostanem, ak mi tovar nepride? Napr. ak mi tovar ide 5 dni, tak si predsa ten predavajuci moze vyzdvihnut peniaze z PayPal uctu skor, nez mi tovar pride, nie? Alebo sa caka kym dam feedback a az potom ma umozneny vyber?

2. Na to oznamenie, ze mi nic neprislo sa predpokladam pouziva funkcia v eBayi "Report an Item Not Received", nie? Ak ano, tak co sa potom deje dalej? Alebo sa to riesi inak?

3. Kedy mozem na PayPal ucte pouzit funkciu "Add funds"? Az ked si upgradnem Personal account na Premier account?

4. A v com presne spocivaju vyhody Premier account oproti Personal account?
07.11.2007 - 21:07:15
00
1. no v prípade, že zaplatíš cez paypal dostaneš faktúru mailom, ktorá potvrdzuje, že si zaplatil a zobrazí sa aj na stránke pri danom tovare a je na predávajúcom aby ti tovar poslal. po určitej dobe (podľa toho odkiaľ to posiela) sa musíš sám začať zaujímať o to kde tvoj tovar je. ak predávajúci napíše že ti ho poslal, ostáva ti len mu veriť. Preto napr. pre predávajúceho je najbezpečnejšia forma ochrany pred podvodníkmi poistená zásielka s tracking number. Vtedy je jasné kde sa zásielka nachádza. najviac podvodov vzniká zo strany kupujúcich - nahlásia na ebay že nič nedostali a ebay často vyhovie kupujúcemu a strhne predávajúcemu danú čiastku). Preto ten humbuk kolo toho.
2. určite takto, postup dalej ide cez dispute console mám dojem.
3. add funds som neskúšal a ani neplánujem, nemám prečo, vždy som mal a budem mať nulový zostatok, predídem tak neželanému zamrazeniu hocijakej čiastky
4. to už si musíš naštudovať sám
08.11.2007 - 14:56:50
00
Dik za odpovede.

Este k tomu bodu 1 (aj ked pevne verim, ze to nikdy osobne nebudem musiet ako kupujuci riesit): Ak poslem money za tovar a predavajuci si stiahne tie money z PayPalu na svoj ucet hned po ich prijati (balance = 0), tak mu predsa nemaju co zablokovat a tym padom uz peniaze nikdy neuvidim?

P.S. Na to "Add funds" som sa pytal preto, ze denny limit mojej debetnej karty mi na PayPal konte zobrazilo 500€ a ak by som nahodou chcel niekedy kupit nieco drahsie, tak tam musim proste nejak tie prachy dostat a na Personal accounte to nejde. Asi sa popytam PayPal supportu pred tym, nez budem nieco take drahe kupovat...
08.11.2007 - 21:43:24
00
P.S. Na to "Add funds" som sa pytal preto, ze denny limit mojej debetnej karty mi na PayPal konte zobrazilo 500€ a ak by som nahodou chcel niekedy kupit nieco drahsie, tak tam musim proste nejak tie prachy dostat a na Personal accounte to nejde. Asi sa popytam PayPal supportu pred tym, nez budem nieco take drahe kupovat...

:idea: Staci sa dohodnut s predavajucim, ze mu platbu posles na viackrat s odstupom 1 dna, cim obides denny limit karty. Odskusane 1x, castejsie nebolo treba :D Ak to urobis korektne, tak eBay je tak "inteligentny", ze si jednotlive platby nascita do prislusnej kolonky za dany tovar :!:
11.12.2007 - 23:22:21
00
chcem sa nieco opytat, lebo stale tomu nechapem...

...chcem objednat z ebayu boty ktore stoja 54 dolarov, + postovne tam vychadza na nejakych 35 dolarov....
...takmer vsetko ohladom zaplatenia ak budem platit cez paypal viem a chapem.
...teda to bude konecna suma ktoru zaplatim? ten balik mi pride ako normalna zasielka, teda na poste uz nic nebudem platit ? alebo ako je to s tym clom? ake vysoke bude to clo? to budem platit pri preberani zasielky na poste alebo ako ?
21.05.2008 - 22:52:17
00
Clo platis na colnici a pohybuje sa myslim od 3 do 13% podla druhu tovaru plus este platis DPH klasicky 19%. Treba k tomu este vypisat nejake prehlasenia, ze je to pre vlastnu potrebu a zaplatit sekom. Toto vsetko sa da obist ak predavajuci napise na balik, ze je to gift a uda nejaku nizsku hodnotu- cca do 40eur. Aj vtedy sa ale moze najst snazivi colnik co si da tu pracu a mrkne kolko asitak stoji dana vec v statoch a clo zaplatis aj tak.
22.05.2008 - 06:07:59
00
keyboard_arrow_up