Nazdar, predávam starý cesťák a ozval sa mi na inzerát týpek z cudziny. Platiť chce jedine cez paypal a bike ani nechce vidieť, vraj by poň prišiel kuriér. Hrozia podľa vás nejaké komplikácie, čo sa paypal platby týka? Účet zriadený mám, ale veľmi ho nevyužívam (jedine na nákup na ebayi), no mám obavu, že on pošle prachy, ja jemu bike a on potom bude požadovať prachy späť nejakým spôsobom. Možno sapýtam somarinu, no nemám zatiaľ s tým skúsenosti. Ak som v zlej téme, tak sa ospravedlňujem.
18.04.2020 - 10:47:05
00
omg...
18.04.2020 - 10:55:31
02
Jozef...nereaguj na to, je to podvod...
spomína sa to tu v nepravidelných intervaloch dosť často, preto sa niektorým užívateľom budeš zdať "prispatý"
18.04.2020 - 11:31:17
02
Dobre, vďaka, zatiaľ som sa s tým nestretol, budem múdrejší nabudúce
18.04.2020 - 14:09:49
01
Zdravím, chcem sa podeliť o skúsenosť s paypalom, používam ho už 10 rokov a aktuálne som predal bike cez ebay, a paypal sa rozhodol, že je to vačšia suma, tak mi zadržia peniaze a musím im oskenovať doklady a pridať všetky kontaktne udaje a overiť znova karty. Síce nerád ale všetko som splnil, už je to 10 dní, k peniazom sa stále neviem dostať, ebay konto mi takisto zmrazili, lebo som neodviedol poplatky z platby, ku 31.7., pretože paypal je nepoužitelný, takže aktuálne som ako bez peňazí, tak bez ebay konta.

Kontaktoval som ich niekoľko krát, vždy slubia že to vyriešia do 48-72h no nič sa nedeje.

Moja rada na záver, nepoužívajte paypal, je to vydieračská spoločnosť, pozrite si tisíce negatívnych recenzii na trustpilote.

A ak už ho používať chcete a platíte v inej mene VŽDY zvolte možnosť prepočítať kurz VLASTNOU bankou, nie cez paypal, ušetríte tak skoro 5% sumy (paypal ma neskutočne vysoké kurzy).

Vďaka za prečítanie, snáď to niekomu pomôže a nedostane sa do takej situácie v akej som ja.
05.08.2020 - 17:33:33
03
Ja sa chystam prvý krat vrátiť tovar a preplatiť si 20e postu do nemecka cez paypal tak som zvedavý
05.08.2020 - 18:30:46
00
Hlavne si zásielku vyfoť pred tým ako ju odošleš aj s nalepeným adresným štítkom. Ak sa dobre pamätam treba tam nahrať fotku, plus na pošte som si pýtal potvrdenie o odoslaní. Všetko šlo doporučene aj s podacím číslom, peniaze vrátili asi do 2 týždňov.
05.08.2020 - 19:13:43
01
hmmm, takze vlastne paypal je zly za to ze dodrzuje zakony (ked mas na ucte viac ako nejaka maximalna suma co je relativne nizka, tak uz musi reportovat narodnym financnym dohladom, napr. kvoli boju proti organizovanemu zlocinu) a ty dobry za to ze nedodrzujes ich podmienky s ktorymi si suhlasil ale si si ich neprecital/nepochopil.
A ano, konverzne kurzy/poplatky su pri paypale nevyhodne, tak isto ako pri bankach. Chapem ze to nastve, ale uz aspon nabuduce vies a vsetko co treba spravit je par kliknuti v nastaveniach a mas pokoj "navzdy", nieje dovod nadavat.
06.08.2020 - 08:45:17
01
len treba povedať, že aj po tom nastavení na kurz banky v profile mi to občas ponúkne zase len ten paypal kurz...ale mám pocit, že to robí len v prípade platobných brán nejakých shopov, cez ktoré sa do paypalu prihlasujem...ale keďže o tom viem, rýchlo si to zmením a pokračujem v platbe...
06.08.2020 - 09:08:19
01
Vastir Co viem, tak faktura za fees od ebay chodi v polke nasledujuceho mesiaca ktory uctuju. A k si ten bike predal v juli, este ti nemohli uctovat ziadne poplatky. Nenabural sa ti niekto do konta?
Paypal obcas "zblbne", ale vzdy sa to dajako vykomunikuje s niekym z podpory. Klop, klop... :)
06.08.2020 - 09:33:15
00
tu je ten postup na nastavenie (už to tu bolo dávnejšie), ale teraz to už tak nefunguje...aspoň mne nie...čiže vždy zmeniť pri samotnej platbe, ak tam je iná mena ako tá, v ktorej máte kartu...alebo ako píšu v diskusii, oddeliť Paypal od Ebay účtu...

https://www.roman-reviews.com/how-disable-paypal-currency-conversion-save-money-fees/
06.08.2020 - 09:50:04
00
Fradog, faktúra chodí v polke mesiaca, platba odchádza automaticky vždy posledný deň v mesiaci. S podporou to riešim už 8mi deň, nič mi nepomohli stále mi po 2 dňoch odpíšu, že mám čakať. Mne sa dá zvoliť možnosť kto prepočítava kurz, pri platbe tam nabehne okienko, kde sa dá zvoliť, kto prepočíta kurz, ešte minulý mesiac som realizoval platbu do USA paypal ukázal cca 88€, dal som cez banku a na výpise mám strhnutých 84,04€
06.08.2020 - 17:43:00
00
Od 16.decembra 2020 nové podmienky so zaujímavými zmenami
https://www.paypal.com/sk/webapps/mpp/ua/upcoming-policies-full
30.09.2020 - 14:39:29
00
kks poplatky za riesenie sporov a poplatok za neaktivitu ...
30.09.2020 - 21:27:24
00
ak som dobre cital staci sa prihlasit raz rocne :)
30.09.2020 - 21:29:13
00
keyboard_arrow_up