Kristina- mám len tento jeden nick na fóre a mám vyplnený komplet profil,pretože ja nemám v úmysle nikoho klamať,nikomu nadávať,alebo inak znevažovať,aj keď nemáme rovnaké názory,čo je príklad nás dvoch,pretože my sa nezhodneme v ničom. :D S Leony(okrem toho že bývame 25km od seba sa osobne poznáme a máme aj rovnaké názory v niektorých veciach)Ale tým svojím príspevkom si mi vlastne len potvrdila môj názor,pretože si tam nenapísala nič také,čo by mi objasnilo,ten neuveriteľný prepad ceny o viac ako 800eur!!! Samozrejme že to nedokážeš rozumne vysvetliť,pretože to je presne to ,čo nenažraní obchodníci robia-vyženú cenu úplne do extrému a čakajú kto sa chytí.Keď sa tovar sa nepredáva,tak potom spravia ,,totálny výpredaj"(mega zľavu alebo iné bombastické názvy tomu dajú) a ,,kvázi" zlacnia túto premrštenú sumu,kľudne aj o 50-70%.A keď sa to stále nehýbe podľa ich predstáv,tak potom v rámci uvoľňovania skladu(tak to nazývajú),spravia ešte ďaľšiu bombastickú zľavu z tej ,,zľavy" :D A ešte stále to predajú zo ziskom,aj keď samozrejme tá marža je už oveľa menšia.Teraz som kupoval karbonové tretry force road carbon-u nás sa cena pohybovala +- 100 euro.Je pre mňa neuveriteľné,že v Česku som ich našiel za 47 euro!!!Taký brutálny rozdiel v cene pri blbých tretrách.Poslal som to nášmu slovenskému obchodníkovi,aby mi ten rozdiel nejako rozumne vysvetlil a zmohol sa len na trápnu odpoveď,že mi nemá k tomu čo povedať,že je každého osobná vec,akú cenu a maržu si stanoví.To je u mňa jasný príklad NENAŽRANCA Takto by som ti vedel napísať xy príkladov,ale nemá to význam,pretože máme diametrálne odlišný pohľad na cyklistiku ako takú(aj všetko čo s ňou súvisí) a ja zase nepatrím k tým,ktorí by ostatatných agresívne presviedčali o svojej pravde.Na to už som dosť starý ;)


Naposledy upravil Optimus dňa 12.01.2020 - 21:18:13, celkovo upravené 1 krát.

12.01.2020 - 19:58:40
04
ja dam len jednu otazku k tomu cyklobiznisu a nenazranosti.
preco nemaju povinnost vyrabat nahradne diely (prehadzovacka, presmyk, radiace paky...) vyrobcovia Shimano, Sram, Campagnolo 15 rokov, ako je to pri automobilovom priemysle?
aby mali stale ten svoj stanoveny zisk.
ked odide napriklad na starej DuraAce 7900 komponent, musi zakaznik kupit cele nove, a nie len to co sa pokazi.
napriklad teraz citam mnoziace sa prispevky, ako niekomu nieco vybija pri Di2 Ultegre a videl som na predaj pokazene komponenty https://www.cyklobazar.cz/inzerat/373612/prodam-prehazovacku-ultegra-di2
alebo spravia novu sadu (napr.: Tiagra 10s) tak aby nepasovala na stare 10s komponenty a znovu sa kupila cela a nie len po komponentoch.
keby to tak umelo netlacili dopredu 9s, 10s, 11s, 12 vela ludi by pouzivalo napr. na MTB 3x9, 2x10 a na cestaku 2x9, 2x10 a cyklobiznis by stagnoval a nezarabal take neskutocne peniaze.
12.01.2020 - 21:13:58
01
ponuka tvorí dopyt, keď je niekto ochotný dať 10K za bike, tak prečo nie, bodaj by potom ceny neboli prestrelené :)
12.01.2020 - 21:27:09
00
@ftu2 A preco to nemaju povinnost vsetci? No lebo ludia, ty, vy, my, sereme a kupime nove. Kolki ste sa pri kupe bike veci pozerali na to ako opravitelne/vymenitelne su? Kolki to robite pri elektronike, alebo inych veciach? Alebo kolki sa na oblecku a vsetkom co vlastne kupujete pozerate na to akeho su veci povodu - krvave kovy, otrokarska praca, udrzatelnost, oprqvitelnost? Mizive percento, a aj ti co to robia, tak je bohuzial skoro nemozne to robit pre vsetky/vacsinu produktov.

Ak to nerobis, tak zacni a skusaj od seba a potom budes mat aspon ake take moralne pravo na tieto krcmove reci. Je to totizto fakt tazke a cim viac na to prikladas dolezitost, tym viac zistic kolko vela veci nepotrebujes, minimalne nie novych, ultra modernych ;)
12.01.2020 - 21:32:08
03
ked zostaneme v cyklo priemysle, skusal si nieco pokazene opravovat? napr.: radiacu paku (okrem cestnej Campagnolo)? nezozenies na to ziadne koliesko, alebo pruzinku.
a o tom pisem, ze namiesto toho, aby vyrobili napr. novu cestnu sadu 10s Tiagra tak aby pasovala na stare 10s komponenty, tak nie.
a pokazenu teda neopravis a si DONUTENY vyhodit a KUPIT NOVU.
a o elektronike tiez by sa dalo kecat ako to robia tak aby sa NEDALO opravit.
ale to sme teda uz riadne OT.
13.01.2020 - 01:16:22
03
Kristina napísal:
OptimusTvoj druhý nick tu na fóre je @Leony? Výpredaje sa nerobia z dôvodu zárobku, ale vyčistenia skladu. Firmy mnohých krajinách zo skladových zásob musia odvádzať štátu daň. A preto sú ochotní predať aj zo stratou, len aby sa tovaru, ktorý im zaberá miesto v sklade zbavili. Ako vysvetlíš, výpredaje elektroniky o 20, 30 a viac percent keď miestny odborník s 13 ročnou praxou potvrdil, že v IT sa predáva z maržou 1 - 3%? Veď podľa toho čo si napísal "žiadny normálny obchodník nebude predávať zo stratou". Garantujem ti, že Planet X nenakupuje žiadny karbonový rámový set z Číny za 350 Eur. Takú cenu na rám nenájdeš nikde u žiadneho dodávateľa v Ázii. A to je cena bez dopravy, cla, DPH. Len za lakovanie a nálepky zaplatíš niekoľko desiatok USD.

Ale najdes!
13.01.2020 - 10:39:22
01
ftu2 napísal:
ked zostaneme v cyklo priemysle, skusal si nieco pokazene opravovat? napr.: radiacu paku (okrem cestnej Campagnolo)? nezozenies na to ziadne koliesko, alebo pruzinku.
a o tom pisem, ze namiesto toho, aby vyrobili napr. novu cestnu sadu 10s Tiagra tak aby pasovala na stare 10s komponenty, tak nie.
a pokazenu teda neopravis a si DONUTENY vyhodit a KUPIT NOVU.
a o elektronike tiez by sa dalo kecat ako to robia tak aby sa NEDALO opravit.
ale to sme teda uz riadne OT.


Ano, skusal, naposledy cez vianoce cestak bike z 80-tych. Bol to boj, ale zohnal som a narval kladky na prehadzku (nove, bbb tusim,nie presne nan, ale narvali sa). Mechanizmus, aj ked nie najlepsie, je stale pouzitelny a prehadzuje. Brzdy stale funguju. A teraz je ten bike v slusnom stave a mozem na nom dalej dochadzat do prace.... Coho sa desim su spretrhane hlavicky sroubov bo vacsina je atypicka.

Tak isto si servisujem vlastny bike a ano, naucil/zistil som vela veci. Na vela, ak nie vsetky vrci, existuju relativne opravitelne alternativy. Akorat netreba kupovat najlacnejsie shimano lisovane brzdy (mozno aj ine znacky) a tie najvysdie rady kde sa technologia meni "kazdu chvilu".

Nevravis ze je to idealne,lenze ak sami ludia sa nad tym ani nezamyslia, tak z hovna bic neupleties.

Jezus mohol by si nas tu precistit.
13.01.2020 - 18:59:10
00
https://www.chainreactioncycles.com/yeti-sb5-t-series-suspension-bike-xo1-2018/rp-prod191840
Ďalší z príkladov že pôvodná cena bola absolútne adekvátna a teraz chudáčisko predajca prerába tisíce. Ale že má dobré srdiečko, predá to zo súcitu hlboko pod nákupnú cenu.
14.01.2020 - 00:34:38
02
Preco by prerabal?
14.01.2020 - 07:43:15
00
Lebo podľa niektorých tu, sú marže v jednotkách percent na takom bajku :-)
14.01.2020 - 08:49:11
01
pedal napísal:
Preco by prerabal?


Ocividne si necital posledne strany :)
14.01.2020 - 09:16:12
00
ono hlavne treba vediet ako funguje nakup a predaj a konecny hospodarsky vysledok velkych firiem. spatny rabat, podpora od brandu a podobne urobia aj z biku predavaneho "pod nakup" pekny zisk :)
14.01.2020 - 10:06:48
01
vy tu ale pekne motate marzu a zisk... ach jaj...
14.01.2020 - 11:01:07
05
Hlavne už ste pár strán O.T.
14.01.2020 - 11:30:40
02
Chápem vaše rozhorčenie len nechápem prečo qua nie som milionár a ani stredná vrstva teda. :)
14.01.2020 - 12:54:58
08

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up