fluider napísal:
Taketo problemy s vidlicami nebyvali, pretoze konusove kruzky boli nasadene uplne dole, a spodne hlavove lozisko bolo tesne na korunkou.

Pri semiintegrovanych hlavovych s tym nebyva problem - vyrobca hlavoveho si to moze dobre zladit, aby to perfektne sedelo.
Pri integrovanom je lozisko priamo v rame (napr. aj moj Cube AMS to tak mal). A vyrobca ramu sa musi zladit s vyrobcom hlavoveho, aby to pekne sadlo. Tu sa to zjavne nepodarilo.
10.09.2019 - 12:11:35
00
fluider napísal:
To je Canyon Strive, a Lyrik? Vidim, ze v Nemecku to uz fakt buchaju s kadekym z ulice. Toto je zle by-design, a neustale vymienanie konusoveho kruzku ti nic pomoze. Radsej by som tam dal mega hruby O-kruzok, alebo si dal vytlacit tesnenie z tvrdeho plastu.
Taketo problemy s vidlicami nebyvali, pretoze konusove kruzky boli nasadene uplne dole, a spodne hlavove lozisko bolo tesne na korunkou. Mam 10 ročný bike s 1.5" hlavou, a celé hlavko je stále v poriadku. Na druhom biku som menil hlavko Cane Creek za Nukeproof, pretože sa rozpadli plastové časti. Nikdy som nemenil konusový krúžok na vidlici.

Ale NAJPRV by som sa uistil, že tam ten kónusový krúžok je nalisovaný správne. Pretože toto je nenormálne veľká fuga.

Je nalisovaný správne. Jeho tvar je taký, že to po nalisovaní na pohľad ako keby odstáva ale nalisovaný je nadoraz korunky.
10.09.2019 - 13:19:20
00
Takuto medzeru mi spravilo aj na Cube Reaction s ne-taper vidlicou. Inak ten kruzok sa da aj doma prehodit, bez speci naradia a bez skrabancov ;)
10.09.2019 - 21:56:14
00
Hľadáme skladača nových bicyklov. Nástup ihneď, sezónna práca aj popri inej práci možná. Pracovná doba a pláca podľa šikovnosti montéra po dohode.
21.05.2020 - 11:53:06
14
coze, aj vam rapidne rastie predaj bicyklov tak ako inde po svete?
21.05.2020 - 16:23:11
00
Nie nie, nam klesa tak preto niekoho hladam.
21.05.2020 - 20:44:20
014
:rofl: :rofl: :rofl:
21.05.2020 - 20:57:18
10
tak myslel som to "vazne" - spravy su ze na niektorych miestach sveta su momentalne niekolkonasobne predaje bicyklov oproti minulym rokom. Tak ma zaujalo, ci sa to deje aj na svk, resp. u vas v pezinku, neviem ci mas aj info z inych kutov svk, alebo ci zhanas len "kazdorocnu vypomoc na leto".... ale ked je to take vtipne, no co uz.
21.05.2020 - 21:14:08
00
Veď sa nedurdi. Mňa proste prekvapil tvoj dotaz. Či si si myslel, že to len celý svet má nárasty a na SVK iba Mtbiker má nárok na nárasty tržieb? :)
21.05.2020 - 22:12:46
04
stanos4 prepac, ja som sa strasne zasmial na turbiho odpovedi, tvoja otazka nebola az taka vtipna... aspon pre mna :)
21.05.2020 - 22:54:58
01
pohode, uz nedurdim :). O tom ze tak prudko stupli predaje bicyklov som sa dozvedel len z nejakych financnych sprav kde bol dany priklad par predajcov/miest, takze som nevedel ci je to globalne. Jedine co viem je, ze kopa vyrobcov/predajcov ma dlhe dodacie lehoty, ale to som cakal ze je skorej kvoli zrusenym/spomalenym dodavkam z azie a obmedzenemu transportu v ramci EU, ale tak mozno aj nie. A sice sa obavam ze to bude len "kratkodobe", ale bolo by fajn keby to presedlalo ludi viac na ine sposoby dopravy. Tak preto som sa pytal, aby som "bol v obraze" ako sa trend vyvija. Drzim palec
21.05.2020 - 22:55:52
00
keyboard_arrow_up