Kedze tu v poslednych dnoch padlo niekolko sebavedomych tvrdeni, ze si nemozem uplatnit zaruku u ineho predajcu nez u koho som kupil bike, rozhodol som sa zistit ako to funguje v civilizovanom svete. Dnes som zaslal maily desiatkam predajcov v Rakusku, Nemecku, Madarsku, Polsku a CR s otazkou, ze ked si kupim bicykel napr. v Salzburgu a zijem vo Viedni, ci musim v pripade poskodenia/plnenia garancie cestovat do Salzburgu alebo mi to vedia zabezpecit aj vo Viedni. To iste pre nemecke uzemie, madarske, atd......
Z Rakuska a Nemecka uz dosli odpovede, z ostatnych statov nie. Asi je tam jazykova bariera, i ked som to zasielal v NJ a AJ sucasne. Uvidime.

Taktiez som zaslal otazku piatim vyrobcom a informoval sa ako je to s predajcami na Slovensku, ich povinnostami pri plneni zarucnych podmienok v ramci jednej znacky.

Dosle odpovede su viac nez zaujimave a asi to nasich obchodnikov nepotesi.
20.10.2010 - 00:03:53
00
angel1

Paci sa mi to, v civilizovanom svete. Zial je to tak, maloco tu funguje.
20.10.2010 - 08:04:25
00
Nezverejnís tie odpovede?
20.10.2010 - 09:22:11
00
ked ich bude viac....v podstate v Rakusku a v Nemecku si mozes uplatnit zaruku u ktorehokolvek predajcu danej znacky. Zaujimaju ma ine staty - Polsko, Madarsko, CZ ....zial odtial nemam este odpovede.
Avsak ak si kupis akykolvek iny vyrobok, zaruku si mozes uplatnit kdekolvek :!:
20.10.2010 - 09:32:00
00
toto sme riesili uz na vela stranach, nedostali sme sa k nicomu. jeden vyrobca ti bude akceptovat zaruku hocikde jeden len v kupenom state, casto to ma co docinenie s financnou politikou pre jednotlive trhy
20.10.2010 - 11:07:11
00
Takze z Winora-Group (HAIBIKE) mi prisla odpoved, ze ktorykolvek predajca je povinny prevziat reklamaciu, spisat protokol a bud zaslat vadny diel/komponent na opravu alebo uskutocnit opravu a vsetky naklady vratane prace mu preplaca Winora-Group.

Zastuca pre CZ a SVK mi vsak tvrdi nieco ine :(

-------------------------------------------------------------------------------------------

Nemecki a rakuski predajcovia jednotne tvrdia, ze zaruku si mozem uplatnit v ktoromkolvek meste, dokonca BikeStore vo Wien mi ponukol pomoc ak na Slovensku nepochodim :y:
-------------------------------------------------------------------------------------------

Tu asi nenajdem ziadne paky na nasich predajcov, je to na ich osobnosti! Arogantny chrapun, ktory zavidi predajcom v ostatnych mestach si asi nebude robit tazku hlavu z toho, ze poskodzuje znacku ako taku, ale pojde mu len o to, aby vyzmykal zo zakaznika peniaze za servis. Neuvedomuje si ale, ze automaticky stratil potencionalneho zakaznika.


Naposledy upravil Hosť dňa 20.10.2010 - 19:30:32, celkovo upravené 1 krát.

20.10.2010 - 15:30:43
00
no práveže páka je a to sťažnosť priamo na zastúpenie SR, Euro, prípadne rovno výrobcovi.. popíšeš že nedodržujú ich nariadenia a oni by si to mali vyriešiť.. potom si možno predajca uvedomí že buď sa bude chovať korektne ku značke alebo príde o distribúciu..
20.10.2010 - 15:46:12
00
fakt se bavím :-)
jedna otázka než sem něco napíšu, proč s kupoval kolo u prodejce který je od tebe daleko?
20.10.2010 - 15:58:06
00
bol som tyzden na skoleni a v ramci volneho casu som natrafil na obchod a tam dobra ponuka ;)
20.10.2010 - 16:06:30
00
fakt se bavím :-)
jedna otázka než sem něco napíšu, proč s kupoval kolo u prodejce který je od tebe daleko?


:y: "Páči sa mi to" :D
20.10.2010 - 16:08:15
00
fakt se bavím :-)
jedna otázka než sem něco napíšu, proč s kupoval kolo u prodejce který je od tebe daleko?


Odpoviem ti ja,prečo som kupoval bajk v GB...potrebuješ naozaj odpovedať?
20.10.2010 - 16:15:18
00
nepotřebuji :-) ale ty s tím nebudeš běhat po prodejcích v okolí a zkoušet řešit reklamaci uvolněného šroubu, takže je potřeba si před nákupem ujasnit priority, koupím za levno, ale reklamace a servis holt bude složitější a dražší, nebo koupím v krámu u baráku, a pak tam můžu jezdit s každou blbostí ať to opraví.
20.10.2010 - 16:17:33
00
kubad:
tu nejde o par EURO a nejaky "sroubek"
Ide o pristup konkretneho predajcu. Keby mi slo o tie :cash: tak to poslem po nejakom soferovi konkretnemu predajcovi.

Mna len zaujima, ze preco v inych odvetviach reklamacie funguju a v cyklo nie :!:
20.10.2010 - 16:27:56
00
ak má raz značka medzinárodnú záruku uplatnitelnú kdekolvek bez rozdielu kde som kúpil tak ma vôbec netrápi ego slovenského predajcu, požadujem len to čo garantuje výrobca..
20.10.2010 - 16:30:40
00
kubad:
tu nejde o par EURO a nejaky "sroubek"
Ide o pristup konkretneho predajcu. Keby mi slo o tie :cash: tak to poslem po nejakom soferovi konkretnemu predajcovi.

Mna len zaujima, ze preco v inych odvetviach reklamacie funguju a v cyklo nie :!:


příště si kup značku kola kde to funguje, nebo se o svoje kolo starej, věřím že pokud bys přišel reklamovat něco co je na reklamaci že by ti to vyřídili :lol:
20.10.2010 - 17:24:30
00
keyboard_arrow_up