Zdravim , sice Banovce su male mesto ale chcel by som sa spytat na nejake trasy kolo banoviec , bud smerom na ksinnu ato. alebo ine smery, hlavne s peknou prirodou ak by nieco bolo ...

pozn.
Bol som na uhrovskom podhradi to je od tadeto akoby kamenom dohodil ,
na Inovci taktiez , stade smer selec a s5 do BN , popripade aj mensi zjazd pri radar a s tade do BN ( uz ale po ceste )
skusal som na rokos ale jaksi som sa netrafil ( zle znacenie ) aspon priroda stala zato na tie smery ...
taktiez som bol na Vtacniku , tam to bolo tiez fajn ...

ide mi hlavne o nejake trasy ktore by sa dali dat za jeden den ... ( sice teraz sa skor stmieva ale berme to vseobecne ... ) preferujem skor teren , alebo teren + cesta ( ked sa ide dalej inak sa to neda ) najlepsie vyslapat na nejaky bod a s tade dole ...

keby niekto nieco tak dajte vediet ... dakujem
10.10.2010 - 13:44:40
00
Minulý rok som išiel toto. Som z TN takže do Bánoviec presun po ceste. Z Bánoviec po žltej, ktorá je veľmi príjemná až po kríženie s modrou nad Dubničkou. Tu niekde (Panská dolina) som preskakoval cez potok a aj som žltú značku stratil (asi išla zas na druhú stranu potoka cez mokriny?). Pokračoval som po lesnej ceste až po Bánovský vrch, tam som naraz videl značiek niekoľko (na mape nieje ani jedna zaznačená). Zišiel som po modrej do Žitnej (asfaltka, na budúci rok sem hádam zájdem a nájdem nejakú alternatívu). Odtial na hrad Uhrovec..to poznáš, nebudem popisovať. Z Uhrovca som chcel ísť do Kšinnej, ale nie po ceste. Tak som sa vybral do Omastinnej a že Kšinná je len cez kopec na druhej strane...Hodinu som sa tam v lesoch trápil ale cestu "na druhú stranu" som nenašiel, tak som zjazdoval naspäť do Omastinnej, osviežil sa Kofolou™ a potupne som musel ísť do Kšinnej po ceste. Tam som kukol jeden z mála zachovaných románskych kostolíkov na Slovensku. Je nad dedinou, ale domová zástavba už sa k nemu blíži :( Tu si daj energetický gel. Potom choď dole na začiatok dediny a tam je povedľa potoka Kšinky odbočka k nejakým rozpadnutým budovám..asi bývalé JRD. Ďalej je aj mini rybníček...vlastne naposledy keď som tadiaľ išiel už to bolo dokonca označené ako cyklotrasa! Pohodovou lesnou cestou vyjdeš na hrebeň ktorý oddeluje Kšinnú od Trebichavy. Hore sa napojíš na zelenú značku a povedľa mini kameňolomov dozjazduješ do Trebichavy. Tam hneď vlavo stále po zelenej...v dedine sú tam šipky že k sušiarni ovocia a k danielej obore. Tu by ti mal začať účinkovať ten gel, ktorý si si dal v Kšinnej lebo ak nie tak po zelenej až do sedla budeš aj tlačiť ale stojí to za to, lebo potom následuje fakt krásny singláč (stále po zelenej). Vyjdeš na poliach nad dedinou Podlužany, kde je aj príjemné posedenie pod starým dubom solitérom (volajú ho Rákocziho dub, že vraj pod ním mal velitelské stanovisko tento veliteľ povstania a riadil odtiaľ vojsko :) ) Tu zješ obložený chleba, dozjazduješ do dediny a v mojom prípade naberieš smer TN.

Spomenul som si na túto trasu pretože úsek od Trebichavy sme boli zajazdiť aj včera.
11.10.2010 - 21:52:55
01
Pekná trasa je táto:

http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=34294

Je to trasa Bánoveckej parenice, ktorá býva každý rok začiatkom septembra.
Je aj označená ako cyklotrasa céčkom. Treba ísť proti smeru hodinových ručičiek, teda z Bánoviec ísť smerom na Miezgovce. Spolu má trasa asi 70 km, ale sú tam aj asfaltové úseky, ktoré sa dajú rýchlo preletieť. Najväčšie stúpanie je na Kňažinové lúky, ale je to kompletne po zvážnici. Na hrebeni nad Kňažinovými lúkami, treby ísť po turistickej zelenej iba kúsok a hneď odbočiť vľavo. Turistická zelená je na bicykli neprejazdná. V lete tam bolo veľa popadaných konárov a na konci prudký zráz pod Uhrovecký hrad.
Na začiatku Kšinnej treba z asfaltky odbočiť.

tam je povedľa potoka Kšinky odbočka k nejakým rozpadnutým budovám..asi bývalé JRD. Ďalej je aj mini rybníček...vlastne naposledy keď som tadiaľ išiel už to bolo dokonca označené ako cyklotrasa! Pohodovou lesnou cestou vyjdeš na hrebeň ktorý oddeluje Kšinnú od Trebichavy. Hore sa napojíš na zelenú značku a povedľa mini kameňolomov dozjazduješ do Trebichavy.


V Slatine treba zabočiť do kopca smerom popri kostole, je to tam dosť blbo značené.
12.10.2010 - 14:58:11
00
dik trasu pozriem
...
poznam zo zitnej cestu do dubnicky co si spominal ze vides v zitnejradisi po asfaltke tam je drustvo tade som isiel boli tam aj kravy 8) mohol som si pofotit ... potom poznam trat uhrovsky hrad hore , to co s spominal ty dalej uz nemam ojazdene , skor by ma zaujmal ten dobry zjazd co si spominal po zelenej keby sa ti sem naskyla cesta a ak by si bol tej dobrej duse mohol by si ukazat ... , este by sa bodla aj daka jessenna tura ... a taktiez by ma zaujmala cesta co vides v ksinnej resp. kade to vide v skinnej . ksinnu troska poznam to je jarok medzi dvoma kopcami a perto sa mi to zda ako dobra volba len to nepoznam viem ze by som mal hladat ... ae to nevadi , ak by si siel niekedy na tieto smery mohol by si dat vediet ( ak by si chcel ... )

dnes som sa bol previest nad Banovcami , iba do miezgoviec a s5 po ceste tam som siel cezles , celkom pekne prostredie jessene fakt by som si este niekam vysiel ... ;) na taku pomalsiu pohodovku


edit:
Kód:
Z Uhrovca som chcel ísť do Kšinnej, ale nie po ceste. Tak som sa vybral do Omastinnej a že Kšinná je len cez kopec na druhej strane...Hodinu som sa tam v lesoch trápil ale cestu "na druhú stranu" som nenašiel, tak som zjazdoval naspäť do Omastinnej, osviežil sa Kofolou™
tedka som si vsimol ze vlastne cestu si nenasiel ja som v skinnej bol a videl som tam take dva vjazdy do dediny ale neviem s kade a kam prichadzaju v skinnej nebyvam tak som nemal cas to prehladat ...

edit2: teraz som rozmyslal chcelo by sa to dostat na Ksinnsku polanu ( pozri mapyhiking) a stade po zelenej dole do skinnej , prostredie co je aspon nad dedinov je pekne myslim ze by to stalo zato ...
16.10.2010 - 16:28:00
00
keyboard_arrow_up