Ortlieb Saddle-Bag Two brašňa pod sedlo 4.1 l. Konečne som našiel ideálnu veľkosť čo jej tam sadne...
No nejako to skúsim pani naučiť, ale viete ako to je niekedy so ženami... :)
02.06.2022 - 21:45:00
00
tu maju take ventily https://www.adventurexpert.com/product/one-way-tpu-valve/
03.06.2022 - 08:23:37
10
Nejak sa mi tento rok pokazili partaci 😄 ak by mal niekto chut, mozme spojit cesty a plany.
04.06.2022 - 18:36:49
00
dame tú SNPčku?
04.06.2022 - 18:48:31
00
juju_pepe napísal:
Nejak sa mi tento rok pokazili partaci 😄 ak by mal niekto chut, mozme spojit cesty a plany.


Ja tiež niekoho hľadám 😉
04.06.2022 - 22:10:25
00
co tak nejaky zraz?
je nas tu tusim celkom dost. cesi robia 2x do roka - u nas mal jeden pokus Ales. vyberie sa miesto a datum. bud sa ide individualne alebo kto chce a ma podobnu trasu do ciela sa s niekym spoji a vecer je pokec pri ohni.
04.06.2022 - 23:40:57
03
Gusto0 napísal:
co tak nejaky zraz?
je nas tu tusim celkom dost. cesi robia 2x do roka - u nas mal jeden pokus Ales. vyberie sa miesto a datum. bud sa ide individualne alebo kto chce a ma podobnu trasu do ciela sa s niekym spoji a vecer je pokec pri ohni.


Výborný nápad 😉
05.06.2022 - 07:31:54
00
bonfo napísal:
Čaute. Nemá niekto skúsenosť, neexistuje nejaký domontovateľný ventil na odpustenie vzduchu na vodeodolnú rolovaciu brašňu? Žene som kúpil Ortlieb a keď ju chce zavrieť nafúkne sa to ako báchor :).
Na Topeaku to mám a je to lepšie.


treba sa to len naucit zatvarat. Vytlacit najskor co najviac vzduchu a potom zatvorit. Ja mam tiez Ortlieby a nikdy som nemal problem. Mam aj vodacke vaky na rovnaky sposob a tiez to bez problemov zavriem bez (vyraznejsieho) nafuknutia.

Skusim popisat techniku. Chytis si to za horny lem ako na videu nizsie. Ale predtym, nez to zacnes rolovat, zatlacis oboma rukamy smerom na dol az po veci, ktore tam mas, aby si vytlacil vsetko vzduch. 2-3x zarolujes ked to mas takto stlacene a potom mozes pokracovat v rolovani klasicky

thumb_up0thumb_down
05.06.2022 - 10:55:29
11
juju_pepe napísal:
Nejak sa mi tento rok pokazili partaci 😄 ak by mal niekto chut, mozme spojit cesty a plany.


Mozes napisat nieco viac? Neviem, ci by som siel, ale aspon by som nad tym pouvazoval. Na kolko dni? Kolko km denne? Ktora cast Slovenska (vychod, zapad, seve, juh)? Teren tazky (korene, kamene), stredny (siroke polne a lesne cesty), alebo lahky (asfalt)? Mam nosic a bocne brasny, takze tazky teren urcite nie. Skor kombinacia stredny a lahky. Uvazoval som nad nejakymi vikendovkami. V piatok po praci vyrazit a navrat v nedelu poobede. Zatial som na to ale nenasiel miesto v kalendari, stale nieco do toho pride :?:

Moj set-up.

Prílohy:

Capture.PNG
Capture.PNG 70.52 KiB thumb_up0thumb_down

05.06.2022 - 11:09:14
00
Ahojte, prikúpil som nejakú výbavu (TOPEAK). Máte ale tip čo zo sebou zobrať resp. čo doma nezabudnúť na 10 dní. Spanie v penziónoch. Oblečenie (aj civil) ,servis , náhradné diely. Na 24ku balim plné auto :lol: ale zväčša nič nevyužijem :tmi:
05.06.2022 - 16:26:31
00
zubnu kefku a hajzlak, keby cestou nahodou :-) Podla toho, co pises, vsetko ostatne mas.
05.06.2022 - 20:16:19
01
Vlhcene hygienicke utierky su obcas na nezaplatenie.
Igelitove poncho, krem na zapareniny, celovku....
A mala ploskacka domacej,alebo dobreho rumu je nevyhnutnost ;-)
05.06.2022 - 20:49:36
02
Presne tak, liter domácej musí byť
05.06.2022 - 20:59:40
00
Na dva dni tak akurat, ja som mal na mysli popoludnajsi vyjazd :-D
05.06.2022 - 21:09:52
01
soused Neries to takto lebo nakoniec nieco zabudnes. Zbal sa podla seba, servis ten co mas odskusany na celodenkach + dalsie veci ktore nutne potrebujes riesit medzi celodenkami (cize naviac napr olej na retaz atd). Tym ze spis v penzionoch tak toho skutocne potrebujes len minimum - veci si operies, zdroj energie budes mat, spanie tiez nepotrebujes, ak su to bikepenziony tak sa i k zakladnemu servisu najskor dostanes. Cize bal sa s vedomim ze tazsi bike je nemotornejsi a hlavne v kopcoch z teba vyciciava viac energie. Cisto teoreticky by ti ale malo stacit dostatok financii ci uz keš alebo karta (zavisi od krajiny a miesta), mapa naplanovanej trasy a lieky ak nejake potrebujes,... adapter na inu zasuvku si vies niekde kupit, ak nebyvas sam tak i bez klucov prezijes, bez telefonu tiez vydrzis.
Potom uz len zavisi od krajiny - pas, viza, ockovanie, ...
05.06.2022 - 21:11:10
12
keyboard_arrow_up