ja som minuly tyzden stretol inline korculiara s palickami este pred cistickou, a asi 20 metrov som musel ist za nim a nakoniec som ho obehol po trave. a problem boli naozaj tie palice.
26.04.2013 - 11:10:17
00
podľa mňa je to len o ľuďoch, vo svete je veľa podobných ciest, osobnú skúsenosť mám s touto a naozaj sa tam stretávajú cyklisti, korčuliari, kolečkoví bežkári, bežci, chodci a iní a v zime sa tam dokonca bežkuje a nie je žiadny problém s akceptovaním jedných alebo druhých...


Naposledy upravil dotm dňa 26.04.2013 - 11:25:46, celkovo upravené 1 krát.

26.04.2013 - 11:16:58
00
podľa mňa je to len o ľuďoch, vo svete je veľa podobných ciest, osobnú skúsenosť mám s touto a naozaj sa tam stretávajú cyklisti, korčuliari a bežkári, bežci a iní a žiadny problém


:y:
26.04.2013 - 11:24:48
00
PALOsvk: to sa ti len zda, ze nezaberas viac miesta. Keby si za sebou jazdil, videl by si :lol: .. hlavne si ale treba uvedomit, ze za kazdu cenu si nieco vynucovat fakt nema vyznam. Korculiar je sice v zmysle dopravnych predpisov chodec, ale zdravy rozum hovori, ze to tak nebude. Rovnako ako zdravy rozum hovori, ze bicykel posudzovat ako vozidlo je tiez vcelku nezmysel /napr. vzhladom na zakazovu znacku zakaz vjazdu vsetkych vozidiel/. Ja sa tiez obcas rozculim ked sa mi motaju korculiari po cyklochodniku a nie vzdy je to fajn, pretoze ked mi tam sibrinkuje rukami a palicami, ked ho obieham v 40tke .. ja napriklad nemam rad ten nasilu vyrobeny cyklochodnik pred cistickou. Vzdy je tam zima, sneh, blato, kone a neviem co vsetko. Ale ked su hore ludia, tak pomedzi nich nejdem. Ak sa neda jazdit tak ako chcem ja, tak tam nejdem vobec. Ked si jazdi normalny korculiar po cyklochniku, tiez nemam problem. Ovsem zato uz ma vytocilo peknych zopar ludi na bicykloch... a zacinaju ma vytacat aj v terene :lol: S tym nic neurobim nikto ziadnymi prikazmi, zakazmi a rozculovanim. Pretoze je to v prvom rade vychova ludi k tolerancii a niecomu, co sa dnes nielenze neuci, ale vyslovene potlaca. Ale to je uz na inu debatu. V kazdom pripade, ako pise dotm, inde az taketo problemy nie su ... tie zacinaju az ked si niekto chce nieco za kazdu cenu vynucovat.
26.04.2013 - 11:49:58
00
lto :y:
26.04.2013 - 12:02:10
00
Pretoze je to v prvom rade vychova ludi k tolerancii a niecomu, co sa dnes nielenze neuci, ale vyslovene potlaca.

ito :y:
pri tejto vete som si spoenul na vcerajsiu prihodu.
sli sme cez park v ruzinove na bikoch a baby oproti nam roztahane po celom chodniku. ako sme sa priblizovali synator predo mnou nieco zamrmlal a baby na neho divne zazreli. dobehol som ho a pytam sa co im vravel. "Po pravej strane takto nic?!" zrusil som ho hned na mieste cinu a vysvetlil ze v prvom rade nie je na cyklochodniku a v druhom rade nech prehodnoti spravanie.
26.04.2013 - 12:13:44
00
ito :y:
pri tejto vete som si spoenul na vcerajsiu prihodu.
sli sme cez park v ruzinove na bikoch a baby oproti nam roztahane po celom chodniku. ako sme sa priblizovali synator predo mnou nieco zamrmlal a baby na neho divne zazreli. dobehol som ho a pytam sa co im vravel. "Po pravej strane takto nic?!" zrusil som ho hned na mieste cinu a vysvetlil ze v prvom rade nie je na cyklochodniku a v druhom rade nech prehodnoti spravanie.


Toto uz nie je sice k teme-hradza, ale... Ja som hlavne bezec (300-400km/mes) a naozaj sa niektori ludia aj na chodnikoch spravaju ako keby im patril cely (k vodicom sa uz radse vyjadrovat ani nebudem). Takze ako sa tu uz dlhsie diskutuje, je to hlavne o ludoch a ohladuplnosti voci ostatnym. Tie baby naozaj nemuseli ist cez cely chodnik roztahane. Clovek musi potom takych ludi obiehat/predbiehat kadejako, cez travu, pripadne po ceste, lebo spomalovat z rychlosti povedzme 14km/h na 4km/h sa mi v treningu moc nechce, ked trenujem konstatne tempo. Zil som teraz pracovne viac ako rok v Nemecku a tam sa nestane, aby nejaky clovek takto "zavadzal" toboz stupal na cyklo-chodnik (v zmiesanom type).
26.04.2013 - 12:51:14
00
jj mas recht.
Inak najviac naserie, ze ked ich obehnes po trave, mozes si domov priniest hnedy smradlavy darcek na teniske alebo plasti. Psickari su najvacsi ignoranti.
26.04.2013 - 13:03:16
00
matvej11: ja ti dam ito :lol: .. zmen si font :P
No psy a trava .. nad tym uz nechcem ani premyslat, lebo taky tlak roztrhne aj Schwalbe bezdusak :D
26.04.2013 - 13:09:17
00
uz ste horsi ako babky na mileticke :lol:
ale idem dalej sekat dobrotu :P
26.04.2013 - 16:55:59
00
Inak, pre informaciu, ta spodna cesta od cisticky patri vodohospodarom a ti na nej chcu hrozne jazdit, takze z info co mam, tak sa bude ta cesta preznacovat a to na styl Viedenskej, t.j. jeden jazdny pruh bude pre ich sluzobne vozidla a druhy jazdy pruh bude rozdeleny na polovicu - obojsmerne pre cyklistov.
Je evidentne, ze Petrzalska hradza i Maly Dunaj a par dalsich miest v BA je poddimenzovanych a pritom existuju riesenia (napr. paralelny chodnik na opacnej strane Maleho Dunaja), ale ked to rozoberate tu na fore tak sa nic nestane... prosim piste primatorovi (primator@bratislava.sk), poradcovi primatora pre cyklisticku dopravu (michal.feik@bratislava.sk), zupanovi, poslancom mestskeho a miestneho zastupitelstva, lokalnym samospravam, uradom, co chcete a popripade navrhnite riesenie. Ak ide napr. o cyklodopravnu infrastrukturu (dochadzanie do prace/skoly) v meste, pise na magistrat, ak ide o spojenie obci piste na Bratislavsky samospravny kraj (BSK), ak ide o cykloturistiku (vikendove vylety/vyjazdy po praci) tak na mestsku cast, popr. ak to nie je priamo v meste tak aj na BSK.
Nie je to jednoduche sa natahovat s uradnikmi, ale da sa to.
01.05.2013 - 22:35:40
00
no to chcem vidiet ako ti vsetci co sa tam teraz premavaju od psicvkarov cez korculiarov bezcov cyklistov atd sa zmestia do prerozdeleneho jedneho pruhu... neni sanca. celkovo sa mi to zda byt hovadina, hlavne ked auta vodohospodarov som tam stretol mozno tak 5x za rok
13.05.2013 - 21:15:15
00
preco by sme v takomto skvelom pocasi mali jazdit po tej sku**** hradzi?
14.05.2013 - 00:19:14
00
Hmm... to je zaujimave,ze ked som v nedelu rano isiel dlhy 30km beh z Ruzinova k bratovi do Kvetoslavova po hradzi na Slovnaftskej strane, tak za celych tych 2:20h som nestretol ani jedneho korculiara, ani jedneho cylistu a len 3 psickarov a 1 bezca az pri Samorine... Tak keby to bolo vzdy cez vikend, tak - no problem.
14.05.2013 - 07:49:34
00
Predsa tá strana tak vyzerá stále. Chýbajú tam bufety a je to trochu z ruky.
14.05.2013 - 07:53:35
00
keyboard_arrow_up