Kenai napísal:
....

No tak si to zoberme. Pleties jablka s hruskami.
Cyklista iduci po ceste ide tak 25-30 (zavisi od profilu, vetra, pocasia atd, moze aj viac)
Auto by malo ist cca 50tkou v meste 90 mimo mesta. Cize ide 2-3x rchlejsie ako cyklista. Ten navyse ide priamo v jednom smere (ak nie je opity alebo nafetovany). Este som nevidel na ceste cyklistu ktory by robil klucky, isiel zlava doprava po celej sirke pruhu zastavoval sa otacal, nepredvidatelne menil smer atd. (Opisujem chovanie chodcov na spolocnych kmunikaciach urcenych pre chodcov aj cyklistov). Ked by sa stalo ze toto urobi a svihne sebou rovno pod auto tak neverim ze sofer auta bude niest vinu.

Druha strana. Chodec ide pri vychadzkovom tempe s detmi pripadne dochodcami cca 2-3kmh co je 10x (slovom desat krat) pomalsie ako cyklista. Chodec (bezny, na ktorych poukazujem lebo su aj normalni) nevie ist po jednej strane a nemenit smer, nepresuvat sa z lava doprava a naopak, nezastavovat bez toho aby sa pozeral okolo seba. Resp mozno vie ale nerobi to lebo ho to nezaujima co sa deje okolo neho. Ked chodec nepredvidatelne vbehne cyklistovi ktory ide 10x (slovom desat krat) rychlejsie, nema co niest zodpovednost za toto konanie cyklista. Ak to niekto takto vymyslel je za tym ucelove konanie a to vyvovat konflikty a nebezpecne situacie aby umelo ukazoval ze cyklisti su zli a treba sa ich zbavit. Miesto nich tam dame chodcov ktori su nachylnejsi zastavovat sa v komercnych prevadzkach ktore tam su/budu a minat peniaze.

Ak by ostal cyklochodnik separatne oddeleny od chodnika pre pesich, a cyklisti a hlavne chodci by sa drzali na svojich stranach nema ako dost ku zrazkam a inym konfliktnym situaciam. Ale toto im nehra do karat.


Uz chapes co som chcel povedat Kenai?
25.03.2018 - 14:33:26
00
"Uz chapes co som chcel povedat"
...ze vsetci su blazni, len ty si lietadlo?
25.03.2018 - 15:34:09
03
Ja chapem co hovoris, ja poukazujem na to co napisal Jerdna

Nebudem tu pisat vsetky argumenty znova, lebo to tu admin zamkne, ako tuto temu, kde som to snazil vysvetlil. Ale kym ju este nevymazali, precitaj si https://www.mtbiker.sk/forum/o-hocicom/cena-kvalitnejsieho-asfaltu-alebo-stoji-za-to-nechat-sa-zrazit-t37791.html potom bude aj tebe jasne, na co narazam. Su tam vyroky typu. Auto ma ist tak aby, ked mu padne cyklita pod kolesa ho dokazal bezpecne obist, inak nema co robit na ceste.

A len kratko..[quote=""]
Cyklista iduci po ceste ide tak 25-30 (zavisi od profilu, vetra, pocasia atd, moze aj viac)
Auto by malo ist cca 50tkou v meste 90 mimo mesta. Cize ide 2-3x rchlejsie ako cyklista. ...
Cyklista rovna sa aspirujuci Sagan pre teba, ale medzi dedinami stratavas babky na libertach, cykloturistov s 6 kapsami a stanom na biku.... A aj na cestaku kto sa ponahla nepojde vedla seba, to robi ignorant co sa chce vykecavat a kochat krajinkou. Cize realita je tak 20-25 pre sportovcov a 8-12 pre babky iduce do kostola. Cize ide 5-10x rychlejsie ako cyklista, Dalej nezabudaj, ze cyklisti jazdou vedla seba porusuju vyhlasku! A ze to auto nema trasu vyhradenu len pre auta, kadial moze ist, cyklisti maju. Dalej ked zrazis chodcu na biku v tej stretavacej ryclosti 20-30 ako pises, asi ho len dolames, nic horsie by sa nemalo stat. Ale ak taku istu chybu urobi vodis auta, sedi v base za zabitie. Isto vidis mieru spolocenskeho rizika.

Druha strana. Chodec ide pri vychadzkovom tempe s detmi pripadne dochodcami cca 2-3kmh co je 10x (slovom desat krat) pomalsie ako cyklista. Tu beries prave tie babky na liberte este z vnucikom. Zober si priemer to je 5-6km/hod ked sa niekam presuvas po meste. A ked ides na biku po meste tak by si mal byt zrejme komuter, ako ten vodic auta. A to zase nepojdes 20-30km/h. ale skor tych 20 max. co je zase 4-5x rychlejsie ako priemerny chodec.

Auto by malo ist cca 50tkou v meste 90 mimo mesta. A cykliti by mali pouzivat chyklotrasy a jazdit po krajnici za sebou.
U auta vyzadujes striktne dodrziavanie predpisov u bikera nie, preco ?

Nejde mi o to sa hadat, ale kazda palica ma dva konce a kazdu situaciu uvidia dvaja ludia rozne, dolezite je vediet si predstavit pohlad toho druheho.
25.03.2018 - 15:44:31
00
Tazko s tebou ked si vsetko prekrucas ako sa ti to hodi.
Cyklisti nemaju co ist vedla seba. Ak idu porusuju zakon a maju byt za to potrestani ako vsetci ostatni. Ja proti tomu nic nemam ani sa ich nezastavam a ani tak nejazdim.

Auto ma na ceste zrazilo ale vinou hlupeho vodica, nastastie som nemal nic zlomene a myslim ze ani on nesiel do basy. Za to vcera mi zas vletelo decko do cesty na cyklochodniku pri devine kde nema co robit kedze je tam dopravna znacka C8. Zabrzdil som to nejak ale nestihol som zlozit nohu z pedalu a samorejme som sa skydal. Kto za to moze? Ja? Preco?

Ak toho chodca dolamem mal by to on brat v uvahu a ist cyklistovi do cesty s tym ze moze skoncit v nemocnici ale chodcom toto nedopina, pre nich vsetko okrem cesty je chodnik len pre nich a nikoho ineho.

Chodec ktory ide 5-6 je prave ten ktory ide slusne a sporiadane a nemota sa po chodniku kade tade ale ide rovno a nemas s nim ziaden problem.

Chodim po meste casto kedze vodim do prace skrz cele mesto a chodit 20kmh po ceste tak asi nikam nepridem, takze pokial mi nefuka do ksichtu tak idem min 25 a viac a nie som ziaden pretekar ako sagan.

Kde som pisal ze biker nemusi dodrziavat predpisy? Chodi snad biker rychlejsie ako mu dovoluju predpisy? Asi skor nie.

Ja sa tiez nechcem hadat len diskutovat. Chodim dost casto aj ako chodec a zakazdym sa spravam tak aby som nikoho dalsieho neobmedzoval a casto sa divam okolo ci nieco nejdecomu by som mohol prist do cesty. Ci uz je to bike, korcule, skate, bezec alevo cokolvek. A snazim sa toto vstepovat aj svojmu okoliu. Zivot mas len jeden tak sa nespravaj ako nesmrtelny ci uz na chodniku, na prechode, na ceste pripadne inde.
25.03.2018 - 16:15:33
01
Co do p... je zas toto? Este sa tam nikto nerozflakal po tme? Je to sice skosene ale ten nabehovy uhol je na facku. Na vysku to ma tak 8cm rozdielu oproti normal asfaltu. Dneska som sa len tak motal a vytacal nohy zo vcera a fotil kadeco.

Prílohy:

IMG_20180325_114616.jpg
IMG_20180325_114616.jpg 432.93 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20180325_114612.jpg
IMG_20180325_114612.jpg 512.66 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20180325_113917.jpg
IMG_20180325_113917.jpg 586.03 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20180325_204843.jpg
IMG_20180325_204843.jpg 738.1 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20180325_204827.jpg
IMG_20180325_204827.jpg 766.83 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20180325_113917.jpg
IMG_20180325_113917.jpg 586.03 KiB thumb_up0thumb_down

25.03.2018 - 20:49:24
00
scarinko ja som tadial siel v piatok a len len, ze som stihol pribrzdit, a to bolo za svetla. Ten beton splyval s okolitym asfaltom. Keby aspon zrazili bocne hrany, ale co by si cakal od robosov.
25.03.2018 - 21:28:38
00
Ja som siel pomaly a na horskom ale ist na cestaku a nevsimnut si to tak v tom lepsom seknem plast, v horsom si rozbijem drzku pri pade. Za toto by niekto mal byt nakopany do riti. Nie je tam ani ziadne upozornenie ani reflexny nater ani prd. Som zvedavy kedy sa tam niekto vytrie.
25.03.2018 - 21:34:27
00
Keby si kompetentnych na to upozornil, prve co ti povedia je, ze cyklisti maju ist spodkom... Mozno sa nejakemu korculiarovi podari vykydnut.Potom to uz budu musiet riesit.
25.03.2018 - 21:40:59
00
Co je to zase za hnus? Boha, vsetko sa sere
25.03.2018 - 21:50:37
00
user_id napísal:
Keby si kompetentnych na to upozornil, prve co ti povedia je, ze cyklisti maju ist spodkom... Mozno sa nejakemu korculiarovi podari vykydnut.Potom to uz budu musiet riesit.

Drzim palce. Pre korculiara s 90 mm kolieskami ktory si to nevsimne poriadne to znamena okamzitu drzku.
25.03.2018 - 22:46:25
01
a vies jak to cele dopadne? pride dalsia hospodarska kriza, a vsetky tieto komplikacie a pripravy vyjdu na vnivoc. Zniceny kilometer vinic pri Raci uplne zbytocne, vysekany siroky koridor cez oba brehy Dunaja a vsetky ramena uplne zbytocne. Vysekany koridor od Rovinky cez Ivanku a Sur tiez totalne nanic. Stavim na to svoju vyplatu, ten most nebude, a uz vobec nie tunel.
25.03.2018 - 23:23:22
01
Praveze bude len tunel ale nebude sa dat cezen chodit :D
25.03.2018 - 23:40:14
02
Tato debata mi pripomenula jednu charakteristicku crtu slovenskej natury...

ak som momentalne chodec, vsetci ostatni korculiari, psickari, cyklisti, motorkari, autickari su kok**i...
ak som momentalne korculiar, vsetci ostatni chodci, psickari, cyklisti, motorkari, autickari su kok**i...
ak som momentalne psickar, vsetci ostatni chodci, korculiari, cyklisti, motorkari, autickari su kok**i...
ak som momentalne cyklista, vsetci ostatni chodci, korculiari, psickari, motorkari, autickari su kok**i...
ak som momentalne motorkar, vsetci ostatni chodci, korculiari, psickari, cyklisti, autickari su kok**i...
ak som momentalne v aute, vsetci ostatni chodci, korculiari, psickari, cyklisti, motorkari, su kok**i...
a dosadit sa da v podstate akakolvek cinnost... :/
26.03.2018 - 07:03:51
013
Nikto tu nepausalizuje. Problemom su len ludia nedodrziavajuci pravidla a nezodpovedni. Nezodpovedne je inak aj branie maleho dieta alebo psa na cyklochodnik/cyklocestu, kedze nemaju predpoklady na dodrziavanie pravidiel.
26.03.2018 - 07:20:29
02
Chlapci a vy ste slepi a uplne tupi, ked nedokazete pred deckom spomalit, zazvonit, zastat?!
Mate tu komenty z ktorych nadobudam pocit, ze sa neviete bicyklovat a preto potrebujete prazdnu cestu... Take ze prisposobit rychlost okolnostiam nehrozi?
26.03.2018 - 08:46:26
011
keyboard_arrow_up