Jaj ten. Tam som dlho nebol...ale ved moze ist aj po ceste, aspon ten kusok z Luznej do Hamuliakova.
23.03.2019 - 07:22:40
01
Jano1987 napísal:
Ahojte. Mal by som otázku. Rozmýšľam nad kúpou bytu v Rovinke/Dunajskej Lužnej. Dá sa nejak bezpečne dostať bikom odtiaľ do Prievozu? Rád by som sa vyhol hlavnému ťahu z Rovinky na Gagarinovu. Nie že by som sa bál, ale viem aký sú koľkokrát nervózny niektorí šoféri a nejak sa mi nechce zbytočne riskovať zdravie.

Spravne. Ja po Ba a okoli jazdim tiez iba mimo ciest pre auta. Konkretne tvoj pripad? Pri Rovinke a Dun. luznej ti ide cyklochodnik az do vrakune alebo ruzinova. Otazne co neviem, ako to vyzera pri dojazde od Rovinky k hradzi a pri dojazde od cyklotrasy do kokretneho bodu v Prievoze. Odporucam ti si to prejst. V kazdom pripade ten usek od hradze po ruzinov popripade vrakunu poznam a je super na dochadzanie na biku. Ak mas otazky napis mi spravu.
23.03.2019 - 08:12:34
00
Naco cez Hamuliakovo? Z Rovinky sa da ist od jazera na Topolove Hony (Bufet na konci sveta) a odtial na hradzu. Momentalne je tam sice stavenisko R7, tak neviem ako je to prejazdne (minuly rok koncom sezony uz velmi nebolo), ale do buducna to bude normalna cyklotrasa (usek od jazera k buducej krizovatke s R7 uz je asfaltova cyklotrasa par rokov):

https://imgur.com/EzgzN6u
23.03.2019 - 13:41:56
01
dobre vediet pojdem niekedy pozriet
23.03.2019 - 14:47:08
00
Momentalne cez to stavenisko jedine preniest bike v rukach inak prejazdne. Avsak ked naprsi byva tam hnusne blato.
23.03.2019 - 16:42:11
00
Hosť napísal:
Naco cez Hamuliakovo? Z Rovinky sa da ist od jazera na Topolove Hony (Bufet na konci sveta) a odtial na hradzu. Momentalne je tam sice stavenisko R7, tak neviem ako je to prejazdne (minuly rok koncom sezony uz velmi nebolo), ale do buducna to bude normalna cyklotrasa (usek od jazera k buducej krizovatke s R7 uz je asfaltova cyklotrasa par rokov):

https://imgur.com/EzgzN6u


Odhliadnuc od staveniska R7, ako vyzera povrch tej cyklotrasy ?
23.03.2019 - 17:57:51
00
Od jazera k stavenisku je nova asfaltova cyklotrasa. Potom od staveniska je usek (600 m?) polna cesta, tam ale po dokonceni stavby spravia tiez asfaltovu cyklotrasu. Zvysok az po hradzu je asfaltova cesta. To stavenisko ale asi bude tuto sezonu fakt problem, takze to je skor na buduce roky.
23.03.2019 - 18:27:58
02
Trasu z Rovinky na Topoľové som tento rok išiel a pri križovaní R7 sa mi nachytalo na bicykel pár kíl blata. Ale po dostavbe to bude ok.

Do Prievozu je to však z Rovinky/DL cez Topoľové obchádzka, o Hamuliakove ani nehovoriac. Na pravidelnú rýchlu cestu do práce by sa mi tak nechcelo chodiť, samozrejme mimo toho, že by som sa chcel povoziť.

Ďalšia možnosť je ísť po starej hrádzi z DL cez Rovinku smerom na Slovnaft (pred Slovnaftom chýba pár 100 metrov asfaltu) a buď obísť Slovnaft z juhu a západu (je tam ale dosť rozbitá cesta) alebo ísť na Biskupice po Jegenešskej alebo Lieskovskej ceste, ďalej po Biskupickej, Nákovnej a Komárovskej a cez most popri Cintoríne Vrakuňa do Prievozu.

Možnosť je tiež ísť po hlavnej ceste I/63, ja som mal v DL babku a jazdieval som takmer výhradne po hlavnej (pred 10-20 rokmi). Na cesťáku v pohode aj dnes, ak nevadí jazda v premávke. Cesta je celkom široká, takže autá sa dajú obehnúť :)

Najlepšie si prejsť všetky trasy a rozhodnúť sa podľa osobných preferencií.

A k tým spomínaným rampám, my sme ich ako mladí chalani na cesťákoch skákali v plnej rýchlosti :D
23.03.2019 - 21:29:22
00
To sa da jumpnut na cestaku uplne v pohode, pripadne sa to da aj prejst a trosku to zhrkoce, ak to nie je podlozene gumou.
23.03.2019 - 22:21:22
01
Ja som nepovedal, ze sa neda skocit, ja som len povedal, ze jazdit to kazdy den do roboty tak na to zvolim iny bike nez ziletku. Ved aj pupmptrack sa da na cestaku, ale nebudem to predsa robit kazdy den. Naco by potom boli vobec trekove , grave, cyklokros, city a hybrid bicykle? Ked tam idem 2-3x za rok tak pojdem kludne aj na cestaku, ale ak 480x do roka, urcite zvolim na to nieco ine. Dokonca aj s vyhladom na lepsiu cestu si myslim, ze sa da najst lepsi bike na dochadzanie ako ziletka.

edit: preklep


Naposledy upravil Kenai dňa 24.03.2019 - 13:47:14, celkovo upravené 1 krát.

24.03.2019 - 11:27:49
01
Tak zase ja neplánujem do roboty jazdiť pretekárskym bikom. Teraz jazdím na Favorite s 28c gumamy a myslím, že to je dostatočne. V teraz si ešte robím ďalším cesťák staršej konštrukcie, ale bude s flat barmi, pohodlnejšie na dochádzanie do roboty a jazdu po meste, aspoň pre mňa, tiež na 28c pneu.
24.03.2019 - 13:40:16
00
To bude v pohode, ocel to odpruzi a kludne by som dal aj 32mm alebo 35mm plast. Na vahe jje to jedno na rovine s 10kg bikom a ziskas mensi valivy odpor a vacsie pohodlie.
24.03.2019 - 13:45:44
00
Mne tie plášte vyhovujú (Conti ultrasport bez dezénu viac menej, sa tu predávali za 10€/kus) bol som už s ním pár krát aj v Čuňove po lesných cestách a dalo sa. Na hlinených a ujazdených častiach úplne pohoda, kde je viac štrku, musím dávať väčší pozor. S tým istým bikom jazdím aj po BA do roboty, na stretnutia a do mesta a som spokojný a to si ich fúkam na 6,5 baru ako odporúča výrobca.
24.03.2019 - 14:03:13
00
https://www.bratislavskenoviny.sk/samosprava/54910-pokial-ide-o-cyklotrasy-ostatne-mestske-casti-mozu-petrzalke-zavidiet
27.05.2019 - 11:42:50
01
Lool, no bodajby nie, ked po Petrzke ide hradza. Inak je to viac-menej rovnaky fail ako aj inde. Akurat, ze je tam viac miesta.
27.05.2019 - 16:15:28
00
cron
keyboard_arrow_up