škoda, že k tomu nevidím mapku lebo som asi nechápavý a v tej oblasti sa pohybujem často
14.04.2021 - 15:53:15
00
lapaloma, https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/prilohy/SK/ZZ/2021/33/20210301_5299060-2.pdf
prip.: http://www.biomonitoring.sk/InternalGeoportal/ProtectedSites/EuropeanSitesMap?SearchText=SKUEV0313&
14.04.2021 - 15:56:32
11
tam uz je davno pred vstupom zakazova znacka vjazdu, nerespektuje ju vsak nikto,

priznam sa ze aj ja som sa previezol, pretoze som nechapal vyznam tohto znacenia, bolo este aj na zemi pod konarmi
14.04.2021 - 16:05:57
00
ale teraz je to skrze výstavbu mosta do rakúska
14.04.2021 - 16:07:30
01
to vazne je niekto shopny dat takyto popis z ktoreho to na 100% nikto nepochopi kade to ide, namiesto jednoduchej mapky? :D

Zóna C
Najjužnejší cíp zóny C je tvorený sútokom vodného toku Malina s riekou Morava, odtiaľ pokračuje severným smerom ľavým brehom vodného toku Malina v dĺžke asi 2 800 m. Následne hranica chráneného areálu odbočuje od vodného toku Malina po ľavom brehu vodného toku Zohorský kanál a po zhruba 550 m dosahuje južnú stranu protipovodňovej hrádze. Severovýchodná hranica chráneného areálu pokračuje južným okrajom protipovodňovej hrádze severozápadným smerom v dĺžke 4 400 m. Hranica chráneného areálu sa následne stáča južným smerom a kopíruje východnú stranu dobývacieho priestoru Vysoká pri Morave, čím sa vytvára 200 m široký pás chráneného areálu pozdĺž protipovodňovej hrádze. Po 1 100 m hranica chráneného areálu pokračuje južne od aktívneho dobývacieho priestoru a severným okrajom lesných porastov č. 754, 753 a 749a. Následne prechádza krížom cez trvalé trávne porasty vo vzdialenosti 100 až 150 m od hranice lesa a po dĺžke 2 100 m sa vracia na južnú časť protipovodňovej hrádze. Hranica pokračuje protipovodňovou hrádzou severozápadným smerom k obci Vysoká pri Morave v dĺžke 1 100 m. Odtiaľ po poľnej ceste pokračuje západným smerom až k ploche spevnenej betónovými panelmi, ktorú obchádza južným smerom až k brehu rieky Moravy. Následne pokračuje ľavým brehom rieky Moravy až po lokalitu 700 m juhozápadne od panelovej plochy pri rieke Morava, južne od obce Vysoká pri Morave, kde sa začína zóna A. Hranica potom pokračuje na juhovýchod po okraji brehového porastu meandra rieky Moravy a následne sa po okraji lesného porastu stáča na východ a po 250 m pokračuje na juh východným okrajom lesného porastu do vzdialenosti 1 500 m, potom na úseku 800 m kopíruje južný breh vodnej plochy Židovky a pokračuje juhozápadným smerom po okraji lesa na úseku 1 100 m a následne juhovýchodným smerom asi 100 m popri ramene Starej Moravy. Odtiaľ pokračuje na východ po okraji lesného porastu najprv severným smerom a následne sa stáča na juhovýchod, kde kopíruje hranicu lesa a lúčnych porastov. Potom po 140 m smerom na juhozápad sa pripojí k asfaltovej ceste a odtiaľ vedie východným okrajom lesa na juhozápad a pokračuje južným smerom 120 m, kde sa pripája k asfaltovej cyklotrase. Pokračuje východným a severným okrajom lúky k mŕtvemu ramenu Stará Morava. Pokračuje južným smerom od mŕtveho ramena Stará Morava k okraju úzkeho pásu lesného porastu, kde sa stáča na západ, a pokračuje až po breh rieky Moravy. Následne pokračuje ľavým brehom rieky Moravy až po sútok rieky Moravy s vodným tokom Malina.
14.04.2021 - 16:11:30
01
Ja som bol v tom, ze doteraz sa zakaz vstupu napr. pre chodcov tykal len uzemia Dolneho lesa. Momentalne sa vlastne ako chodec juzne od dediny VpM za hradzu vobec nedostanem (s vynimkou turistickych a naucnych chodnikov, ktorych je tam 0, slovom nula).
Rovnako pred nejakou dobou sa tu riesil tusim tento usek a jeho prejazd bicyklom: https://www.strava.com/segments/23557572, to je opat nieco, co doteraz podla mna bolo v poriadku, no odteraz len s pokutou.

Zakaz vjazdu motorovym vozidlam s nejakymi vynimkami na hradzi pred lukami inundacie bol aj doteraz. Je pravda, ze rybari ho neustale porusovali pri love na Zidovkach.
14.04.2021 - 16:14:09
00
capulo napísal:
to vazne je niekto shopny dat takyto popis z ktoreho to na 100% nikto nepochopi kade to ide, namiesto jednoduchej mapky? :D

Zóna C
Najjužnejší cíp zóny C je tvorený sútokom vodného toku Malina s riekou Morava, odtiaľ pokračuje severným smerom ľavým brehom vodného toku Malina v dĺžke asi 2 800 m. Následne hranica chráneného areálu odbočuje od vodného toku Malina po ľavom brehu vodného toku Zohorský kanál a po zhruba 550 m dosahuje južnú stranu protipovodňovej hrádze. Severovýchodná hranica chráneného areálu pokračuje južným okrajom protipovodňovej hrádze severozápadným smerom v dĺžke 4 400 m. Hranica chráneného areálu sa následne stáča južným smerom a kopíruje východnú stranu dobývacieho priestoru Vysoká pri Morave, čím sa vytvára 200 m široký pás chráneného areálu pozdĺž protipovodňovej hrádze. Po 1 100 m hranica chráneného areálu pokračuje južne od aktívneho dobývacieho priestoru a severným okrajom lesných porastov č. 754, 753 a 749a. Následne prechádza krížom cez trvalé trávne porasty vo vzdialenosti 100 až 150 m od hranice lesa a po dĺžke 2 100 m sa vracia na južnú časť protipovodňovej hrádze. Hranica pokračuje protipovodňovou hrádzou severozápadným smerom k obci Vysoká pri Morave v dĺžke 1 100 m. Odtiaľ po poľnej ceste pokračuje západným smerom až k ploche spevnenej betónovými panelmi, ktorú obchádza južným smerom až k brehu rieky Moravy. Následne pokračuje ľavým brehom rieky Moravy až po lokalitu 700 m juhozápadne od panelovej plochy pri rieke Morava, južne od obce Vysoká pri Morave, kde sa začína zóna A. Hranica potom pokračuje na juhovýchod po okraji brehového porastu meandra rieky Moravy a následne sa po okraji lesného porastu stáča na východ a po 250 m pokračuje na juh východným okrajom lesného porastu do vzdialenosti 1 500 m, potom na úseku 800 m kopíruje južný breh vodnej plochy Židovky a pokračuje juhozápadným smerom po okraji lesa na úseku 1 100 m a následne juhovýchodným smerom asi 100 m popri ramene Starej Moravy. Odtiaľ pokračuje na východ po okraji lesného porastu najprv severným smerom a následne sa stáča na juhovýchod, kde kopíruje hranicu lesa a lúčnych porastov. Potom po 140 m smerom na juhozápad sa pripojí k asfaltovej ceste a odtiaľ vedie východným okrajom lesa na juhozápad a pokračuje južným smerom 120 m, kde sa pripája k asfaltovej cyklotrase. Pokračuje východným a severným okrajom lúky k mŕtvemu ramenu Stará Morava. Pokračuje južným smerom od mŕtveho ramena Stará Morava k okraju úzkeho pásu lesného porastu, kde sa stáča na západ, a pokračuje až po breh rieky Moravy. Následne pokračuje ľavým brehom rieky Moravy až po sútok rieky Moravy s vodným tokom Malina.


To sa robi pre to ze obcas sa dotahuje o 5m ako u nas. Developer tvrdi ze to nie je CHKO kam dal cestu, Ja tvrdim ze to CHKO je. Taka drobnost ako prijazdova cesta v chranenom uzemi ma dost zasadny dosah. Zimna udrzba, postreky proti vegetacii, obmedzeny vjadzd....
14.04.2021 - 16:40:21
01
Rachela napísal:
Rovnako pred nejakou dobou sa tu riesil tusim tento usek a jeho prejazd bicyklom: https://www.strava.com/segments/23557572, to je opat nieco, co doteraz podla mna bolo v poriadku, no odteraz len s pokutou.

Škoda, ten segment som občasne používal a plánoval som ho používať pri obchádzke stavby mosta.
14.04.2021 - 16:43:24
00
Sasulnik, a sa ti nedivim, je to super alternativa v porovnani s oficialnou obchadzkou. Je to samozrejme na tebe, ten usek ide rovno po hranici uzemia, ktore je ohranicene Malinou. Technicky si v nom, ale ides skutocne po jeho okraji.
14.04.2021 - 16:48:00
00
Takže keďže je to na hranici, je to ukecateľné.
15.04.2021 - 11:19:03
00
Nie je. Predmetom ochrany je zrejme aj biotop potoka Malina a ty prakticky pojdes pomedzi dve uzemia ktore su chranene. Zrejme ide o presun zivocichov medzi potokom a ramenami cize asi neukecas nic. Ak nedaj boze zrazis nejakeho obojzivelnika alebo hada mozes dokonca dostat basu na tvrdo. Ani z moralneho, ani praktickeho hladiska by som to nepokusal. Mame tak zdevastovanu prirodu, ze tych par oblasti, ktore ma este zmysel chranit by sme naozaj mohli nechat prirode.

To ze tam chyba rozumna cyklotrasa je druha vec. Ale hadam raz bude.

Otazkou je co taky splav Moravy? Tam naozaj nie je na vyber. Zaujimave je ze po kazdej povodni sa hranica zrejme kusok posunie, co je dalsie spestrenie.
15.04.2021 - 11:43:56
02
No je tam "zvažnica" po traktoroch a kombajnoch, čo tam každoročne chadia kosiť lúky a samotná Malina v tejto časti je skor regulovaný tok ako prírodou vytvorerený prítok alebo mŕtve rameno, nehovoriac o tom, že ten úsek končí hrádzou a stavidlom.
15.04.2021 - 16:27:43
00
Tak uz by chodit nemali. Minimalne v 5 stupni nie a v tretom len na povolenie z ministerstva zivotneho prostredia. Ked ich uvidis bez lutosti nahlasit.
ZELENÁ LINKA: 0800 144 440 - pracovné dni od 8:00 do 16:00 | zelena.linka@enviro.gov.sk
15.04.2021 - 17:31:04
00
Aktualny stav podjazdu pri Metre
Príloha:
IMG_20210416_174220578_HDR.jpg
IMG_20210416_174220578_HDR.jpg 1.01 MiB thumb_up0thumb_down

16.04.2021 - 19:11:48
06
už minule som na to pozeral aké to je nízke , to ja tam budem musiet chodiť asi štvornožky :tmi:
16.04.2021 - 19:51:44
01
keyboard_arrow_up