matvej11: co si nesiel tou dolnou cestickou, tam neboli znacky :-)
04.05.2021 - 20:54:37
00
Jano1987 napísal:
By si sa divil čo za mentálnych atlétov máme medzi nami. Kedysi som robil festivaly, koncerty atď. Staviame samotný stage. Všade okolo pásky, že zákaz vstupu. Dvíha sa 6t oceľová konštrukcia na 6 motoroch hore po stĺpoch. Všetky ďaleko odtiaľ, že keby náhodou niečo prasklo, zadrel sa motor atď. Mamička s kočíkom si nadvihne pásku a šup pod konštrukciu, že pozri ako to dvíhajú, ale nejaký chlapík, že šup a točí si to zospodu a keď ich ideme vyhadzovať, že či im nešibe, tak ešte sú agresívny, že môžu si chodiť kade chcú, verejný priestor. Známy robí v stavebníctve. Minulý rok prevrátil ich šofér kamión s výstužou, trápnych 26t oceľových prutov na korbe na stavenisku, lebo rodinka cyklistov si to tade za tmy strihla. Aby ich nezrazil, prevrátil kamión na bok. Dodatočné zistili, že rodinke sa nechcelo spraviť si 3km zachádzku, tak ctená hlava rodiny vyvalila plot, lebo im bránil v ceste. V jednej obci robili cemento-betónovú cestu, takže prenosné semafory, jazdilo sa len v jednom pruhu. Inteligentovi v aute sa nechcelo čakať v dlhom rade, tak si to tam šupol na začiatok, dal prenosné zábrany nabok a šup ho na ten čerstvý betón. Keď sme robili podujatie na Záhorí pre verejnosť vo vojenských lesoch, tak sme sa bavili s vojakmi, že čo také zažili. Oni že bežne do tých lesov napriek tomu, že tam je zákaz vstupu, všade tabule, Vojenský priestor, strelnica a podobne tam nájdu ľudí, ktorí sa ešte rozčuľujú, že prečo ich odtiaľ niekto vyhadzuje. Aj tam sa stalo, že proste plotom oddelené časti, kde sa presúvala vojenská technika, aby tam nik nebehal, tak tam našli 6 ľudí, čo preliezli plot, že chceli si odfotiť tank zpredu z blízka. Jasne, lebo fotiť si 40 tonový tank čo ide na mňa a šofér hovno vidí (preistotu všetci tí ľudia boli v maskáčoch), vojenský personál, čo sa tam pohyboval mal reflexné vesty na sebe aby ich bolo vidno len pre srandu králikov asi. Aký musí byť človek na to mozgový atlét? Pritom všetka technika bola aj vystavená a ľudia si mohli do nej dokonca sadnúť. Alebo situácia, hasiči vyťahovali kamión z rokliny, oceľové laná napnuté a fešák sa postavil rozhorčený nad 1 lano, aby si spravil fotku (to že všade boli pásky, hasiči sa kryli za autami, keby lano prasklo) a kričali na neho nech vypadne a s ním to ani nehlo, kým si nespravil fotky čo chcel a ešte bol urazený, že čo po ňom kričia. Lebo keď praskne oceľové lano, čo ťahá 20t kamión z rokliny, čo je na boku a on ho má medzi nohami, tak to bude asi ako by ho trafila gumička do vlasov asi.

O blbostiach z dediny, že sused zváral v plavkách a bez ochrannej helmy, ďalší pílil polonahý karboškou železo (karboška pre istotu ani nemala nad kotúčom ochranný plech, aby mohol použiť väčší kotúč ako na aký bola stavaná asi nemá zmysel hovoriť.


Ked spominas vojensky priestor. Robil som tam ostre strelby v ramci vycviku. Vsetko od pistoli, az po tazky gulomet. Strielame vo VVP priestor uzavrety zamestancami vsade vlajky... Naraz pozeram a hubari na vrchu nasypu za tercami. Kym sme stihli zastavili strelbu, vybili zbrane a sadli do auta, stihli niekam ujst. Bolo to 500m dlhe strelisko. To je zatial u mna ulet cislo 1. Vyliest na nasyp strelnice, ked tam rachocu 3 gulomety, tucet automatickych pusiek a vsetko mozne maleho a stredneho kalibru. Nechapem. Uprimne by som sa ich rad popytal, ze ci islo o pokus o samovrazdu, ci su hluchy a slepi, alebo tam bol najlepsi flek na dubaky na zahori ... ?!
04.05.2021 - 21:24:00
02
Uff vlci na hradzi 😁
https://m.topky.sk/cl/10/2108891/Zrazil-vlka--Predsednicka-Slobody-zvierat-to-nevylucuje--FOTO-Nehoda-v-Bratislave-vzbudzuje-otazky
05.05.2021 - 09:45:59
10
To si myslia len nasi ochranari ze je to vlk :lol:
05.05.2021 - 09:51:14
10
To bude sakal, ktory si odskocil k nam z Madarska :-)
05.05.2021 - 09:56:38
01
Tak veru sakal zlaty a neodskocil zije u nas celkom preka populacia v luznych lesoch. Zrejme sa porpi Duanji posuva aj smer BA. To su v podstate dobre spravy. Tie lesy potrebuju vrcholoveho predatora. I ked farba chrbta tomu moc nepasuje. Chcelo by to lepsie fotky hlavne hlavu a pozriet laby. Mohol by to byt aj mlady vlk aj CSV.
05.05.2021 - 11:43:00
00
okolo Kopacu/Rovinka/Luzna som ho este ani raz nestretol, ani v noci.
zrejme bude len na tej druhej strane pri Jarovciach a Syslovskych poliach, co je vlastne logicke, kedze prisiel od Madarska.
Ale nebojte sa, nebudem tam kvoli tomu jazdit, viem ze su tie polia zakazene, a ze vam to tu vadi :)
--avsak teraz ma napada, ze naco ta ochrana dropov, ked im tam teraz nabehnu sakali a vsetko vykantria, nezostane tam z nich nic :/
05.05.2021 - 11:53:54
02
Neviem ako pri šakaloch, ale vlk je prírodný doktor, loví hlavne slabé a choré kusy zvery. Prežijú len silné a zdravé kusy. Sú to výsledky dlhodobých pozorovaní či už u nás, alebo v zahraničí. Kde vlci vyhynuli, tak kvalita zvery, či už genetická, alebo zdravotná išla dole. Keď sa vlk vrátil, tak síce došlo ku krátkodobému poklesu zvere, ale v priebehu pár rokov sa zlepšil zdravotný stav zvery a aj jej paradoxne pribudlo.
05.05.2021 - 12:17:33
11
Šakal má krátky chvost, tak sa dá odlíšiť od líšok. Tuná v okolí Levíc sa vyskytujú sporadicky. to v Ba určite nebude šakal
05.05.2021 - 12:31:42
01
Jano1987 *len doplnim, vlci nevyhynuli, vyhubili sme ich! Aby som urobil za dost mojej posadnutosti pomenovavat veci spravnym slovom. Sakal je trocha vacsia potovora ako vlk, v jeho pripade by som si nebol az tak uplne isty. Ale ak drop prezil uspesne liskly tak sakal nebude ziadna zmena. Kazdopadne sem sakal patri, bol tu uz stvoky rokov spat. Potom sme ho vyhubili a teraz sa zacina opat vracat.
05.05.2021 - 12:40:09
00
StanoLevice napísal:
Šakal má krátky chvost, tak sa dá odlíšiť od líšok. Tuná v okolí Levíc sa vyskytujú sporadicky. to v Ba určite nebude šakal

Tvpoj typ ? Cim viac na to pozerm tym viac mi to pripada ako vlk alebo CSV Ma to velmi velke laby. Mozno naozaj mlady vlk :o
05.05.2021 - 13:06:15
00
To mi povedal kolega,ktorý je polovnik a je aj pri skuskach. Riesili sme tuna vyskyt sakala za domom vsetci sí mysleli ze sme paranoidni,ale ked na polovacke zastrelili jedného tak zahada bola vyriešená. Sakal ma tretinovy chvost ako líška
05.05.2021 - 13:15:39
01
Teraz mi hovori,ze ďalší vravel ze je to sakal . Oficialne by to mali podla lebky určiť
05.05.2021 - 13:30:12
01
Tak veru podla laby je to jedine nepriestrelne. Nevies nahodu ci sa u nas nekrizia vlky so sakalmi ? V usa maju coywolfa co je krizenec kojota a vlka cevenoho.
05.05.2021 - 13:40:15
00
thumb_up0thumb_down
05.05.2021 - 14:49:24
01
keyboard_arrow_up