Dudo úplne jednoducho, čakal by si pár hodín. Keby si spravil to čo tá dodávka, alebo Fabia, že sa tam pomaly natlačíš, tak to je nedanie prednosti, ohrozenie cyklistu + zablokovanie križovatky (cez križovatku prechádza len vtedy, keď cez ňu môžeš prejsť, nesmieš v nej ostať visieť). Čokoľvek z toho je vyhadzov bez diskusie.

luky64 až na hrubé porušenie zákonov každého cyklistu čo šiel z vedľajšej, nedávame znamenia o zmene smeru jazdy, z hlavnej odbočenie doľava a nedanie prednosti je to v poriadku. Teraz si predstavme, že cyklisti by boli autá a autá cyklisti. Rôzne cykloorganizácie aj ľudia tu by žiadali ich hlavu a vodičák k tomu a boli by nazvaný arogantné hovädá a a inak horšie.
30.06.2021 - 14:08:08
01
V 03:44 preslo auto, ktore nikoho neohrozilo, takze rozhodne netreba cakat par hodin:)

Keby auta boli cyklisti a cyklisti boli auta, tak by sa priechodnost tej krizovatky znizila z 5000 ludi za hodinu na asi 100, takze ja nerozumiem. Ty si sem ocividne to video dal s cielom ukazat problem, no podla mna si ukazal iba riesenie.
30.06.2021 - 14:12:29
06
Poznám pár autičkárov, ktorý cyklistov považujú za odpad, čo zavadzia na cestách. A takto nejak si predstavujem ich nočné mory. Celú noc v sne táto križovatka.
30.06.2021 - 14:21:51
00
Jano1987 neber všetko tak smrteľne vážne, ber život trochu s nadhľadom... netreba mať všetko presne nalinkované, a keď z toho niečo vybočí, hneď mať z toho stres... pozri na tých ľudí na videu, všetci sú spokojní nikto sa nerozčuľuje, nenadáva... všetci prešli križovatku bez ujmy, autá tam nestáli viac ako 20 sekúnd... je to o schopnosti ľudí improvizovať a vymaniť sa zo zašnurovanosti... všetko na tej križovatke funguje bez problémov a nikto k tomu nepotrebuje ani predpisy a príkazy...
30.06.2021 - 14:28:42
01
3:44 ten čierny pick up? Ktorý by mal problém, keby tá pani na bicykli, čo šla zdola a potom odbočila doprava išla rovno? Toto spraviť na slovenskej križovatke, už mi vodičák berie polícia, keďže cyklistka nesignalizovala odbočenie doprava, teda som ju ohrozil a nedal prednosť v jazdd. A aj keby nesignalizovala, tak by som mohol križovatkou prejsť až vtedy, kedy by bolo jasné, že nikoho neohrozím, to znamená, že tá cyklistika už by musel odbočiť vpravo. Ale medzitým sa dovalili ďalší cyklisti, takže by som musel čakať.


luky64 ja to beriem rovnako vážne ako protistrana. Teraz všetci sa tvária, ako to je v poriadku. Ale byť to naozaj na Slovenku, už vyplakávanie o zlých šoféroch. Nedostatočný odstup, nedanie prednosti atď.

Mimochodom, toto video sa objavilo aj na stránke Cyklokoalície a každé jedno auto dostalo hejt od diskutujúcich, že kam sa tlačili, nedali prednosť a podobne. Niečo cez 50 komentárov od rôznych ľudí. Takže evidentne to tak v poriadku nebolo podľa daných ľudí. Dokonca aj samotná CK označila správanie sa vodičov za extrémne nebezpečné.


Naposledy upravil Jano1987 dňa 30.06.2021 - 14:37:14, celkovo upravené 1 krát.

30.06.2021 - 14:32:00
01
to video mi pripomína ako sme chodili vo zvolene na strednú školu, od železničnej stanice do školy, autá z viacerých smerov a chodci (hlavne detiská) ako stádo a proste všetci sme šli a nepamätám si jedinú búračku alebo zranenie ... proste keď sa chce sa prispôsobí sa rýchlosť tak to ide a keď sa nechce tak vnikajú zákony a diskusie ako na tomto fóre
30.06.2021 - 14:32:20
01
Jano1987 napísal:
luky64 ja to beriem rovnako vážne ako protistrana...

a možno v tom je práve tá chyba... ;)
30.06.2021 - 14:34:24
00
luky64 napísal:
a možno v tom je práve tá chyba... ;)


Problém je ten, že šofér bude niesť právne, psychické a ekonomické následky ak sa niečo stane.

Pred 2 rokomi bola nehoda na Šafku, šofér zrazil cyklistu na prechode (prechod, nie cykloprechod). Médiá informovali, hneď články šofér zabiják, šialenec, zobrať vodičák a strčiť ho do basy na doživotie. Nejaké vyhrážky smrťou šoférovi, prianie, nech jemu zrazia rodinu. Užil som si to z prvého radu, bol som v autobuse hneď za tým autom. Autobusár to strhol doprava na chodník, lebo cyklista preletel cez kapotu aby po ňom neprešiel a vybehol na chodník (našťastie bez ľudí). Inak cyklista šiel na červenú, ale to doplnili médiá až po 3-4 hodinách. Ja som si odniesol narazené rebrá, zapästie, rozbitá 100€ fľaša alkoholu otcovi na 55 rokov , mal som ju v ruksaku na chrbte, padnúť niekto na mňa, možno dopadnem oveľa horšie, zastávku predtým vystúpila pani s kočíkom. Potom už nebol šofér zabiják, ale nezodpovedné hovädo, ktoré malo predvídať, že cyklista pôjde na červenú. Cyklista bol akurát tak chudák, čo ho zrazilo auto. Argument, ľudia tade bežne behajú na červenú, tak šofér s tým má rátať. Kamoš je šofér autobusu, ďalší električky. 50-60t električku nezastavíte na 2m. Obaja tvrdia svorne to isté: "Rozhodujem sa, či je lepšie zraziť toho debila, čo porušil predpisy, alebo riskovať zdravie a životy 100-350 cestujúcich. A musím sa rozhodnúť za zlomok sekundy."
30.06.2021 - 14:55:43
01
jano1987 - napodobne, x-krat sa stalo (napriklad aj mojej mame), ze auto vletelo tesne pre autobus/trolejbus, vodic busu prudko zabrzdil a vsetko vnutri lietalo vzduchom.
30.06.2021 - 15:17:26
00
Jano1987 napísal:
.....

scarinko včera prechádzam cez prechod na Panónskej ako sú Slnečnice a Peugeot. Zastavili autá so značkou DS, BT a KE (vystupovanie z autobusu a ľudia šli rovno na prechod). Auto s rakúskym EČV proste po ľavej strane si to strihol, keď autá v pravom pruhu už stáli. To v Rakúsku nemajú že vraj úplnú prednosť pre chodcov na prechode? Sorry, ale 1 prípad je irelevantný.


napodobne - takisto tento tvoj 1 pripad je irelevantny
--
avsak ten scarinkov pripad ani zdaleka nie je jediny. vsetci vieme ze DS vodic je diagnoza. A z vlastnych skusenosti, kedze tadial jazdim dost casto, aj PK vodic.
30.06.2021 - 15:20:37
00
ten rakusky je pravdepodobne len slovak v aute s rakuskymi znackami
30.06.2021 - 15:28:27
01
iron.hide napísal:
napodobne - takisto tento tvoj 1 pripad je irelevantny
--
avsak ten scarinkov pripad ani zdaleka nie je jediny. vsetci vieme ze DS vodic je diagnoza. A z vlastnych skusenosti, kedze tadial jazdim dost casto, aj PK vodic.

MA su horsi... Mozno najhorsi. Bud jazdia ako priposrani (mensina) alebo neuveritelne agresivne...
30.06.2021 - 22:06:21
00
Ma pravdu starsi pan, MA je zlo.
30.06.2021 - 22:13:41
01
ked sme uz u toho, mna by zaujimalo, ako to je s bicyklistom vo vyhradenom jazdno prhu . . . ci uz zakazovou cervenou, okrem osobnych motorovych vozidiel, alebo tou modrou ? Mozem v jednom ci v druhom takto oznacenom pruhu? Alebo ist potom v lavom resp strednom? (dvoj a viac prudova)
01.07.2021 - 13:07:21
00
llubik Skus to presunut sem: https://www.mtbiker.sk/forum/kluby-legislativa-cyklodoprava/cyklolegislativa-t30406-1740.html
a tiez prosim presne napis cisla znaciek o ktorych hovoris. Lebo modrych a cervenych je tam kopec.
01.07.2021 - 13:26:40
00
keyboard_arrow_up