Jezus napísal:
Na toto som zvedavy:
- nový cyklomost cez Malý Dunaj, ktorý spojí Korzo Zálesie s Malinovom
- cykloturistické prepojenie katastra Vrakune, Mostu pri Bratislave a Zálesia
- vinohradnícka cyklotrasa, ktorá má viesť zo Svätého Jura cez Pezinok do Modry


Je pristupna nejaka cast toho projektu aj online? na stranke BSK som sa k tomu nedopatral, zaujima ma navrh realizacie toho prepojenia Vrakuna - Malinovo.
04.01.2023 - 18:09:38
00
iron.hide
Ta cyklotrasa zo Sv. Jura do Modry miestami nie je ani ani pre turistov na touringovych/krosovych bicykloch, co je skoda, lebo tento region na vinnu cykloturistiku potencial ma. Netreba k tomu ani drahe asfaltove cyklocesty, ale stacilo by aby medzi poliami boli udrziavane sotolinkove polne cesticky.
04.01.2023 - 18:11:09
01
Userid - nejde mi ani tak o teren, ako o tie stupania. Preco mam len na ceste z Race do Modry cez vinohrady absolvovat zakazdym tolko zbytocnych stupani a potom hned aj klesani? Chcel by som rovnu rychlu cyklotrasu, to je vsetko.
Btw - pri vystavbe tunela budu dalsie obmedzenia na cykloceste medzi Racou a SJurom, a mozno aj dalsie uplne zbytocne stupania.
04.01.2023 - 18:17:39
03
Maroshito napísal:
Je pristupna nejaka cast toho projektu aj online? na stranke BSK som sa k tomu nedopatral, zaujima ma navrh realizacie toho prepojenia Vrakuna - Malinovo.

Jedine ak bude vediet poradit Laco Findl. Nemam ani ja ziadne blizsie info, len som cerpal z toho clanku.
04.01.2023 - 18:22:49
00
Prepojenie Vrakuna - Most pri Bratislava - Zalesie - Malinovo ( pocita sa aj s prepojenim dalej na Tomasov) by mohlo vyzerat tak, ako je na mape... Zalezi na tom, ako sa doriesia pozemky, ale vypada tato alternativa, ze prejde. Len pocitajte ze cast od letiska po dialnicu D4 nebude mat spevneny povrch... naraza to na zakon, ktory riesi ochranne zony letiska...

Prílohy:

mapy.png
mapy.png 145.04 KiB thumb_up0thumb_down

04.01.2023 - 18:35:56
23
iron.hide od teba by som teda necakal, ze ti budu vadit stupaciky :-)
04.01.2023 - 19:12:57
01
od teba by som cakal ze ti je jedno aky je kde teren ;)

Laco Findltrochu nerozumiem aky to ma vyznam ked tam nebude spevneny povrch vydavat to za cyklisticke prepojenie. terenna cyklotrasa tadial vedie uz teraz takze ju max trochu rozsiria a uvalcuju ale stale to bude teren.
Mam rodinu ktora je v tomasove a nemozu s detmi nikam na bikoch chodit z domu lebo deti do terenu este nevedia (ani na polne cesty) a na hlavnu cestu s nimi nepojdu ani rodicia.
05.01.2023 - 15:32:35
00
scarinko napísal:
od teba by som cakal ze ti je jedno aky je kde teren ;)


Vola sa to "nemysliet len na seba" . Niekedy to vyskusaj. :lol:
05.01.2023 - 15:44:02
01
ty praveze myslis iba na seba, keby si nemyslel tak by ti vadili veci ktore vadia aj inym cyklistom. Cakam kedy predas aj ten cestak.
05.01.2023 - 15:47:09
00
scarinko:
zmysel to ma, aj ked nie pre vsetkych. Kedze zakon tam nedovoluje nic stavat, sme radi, ze ten koridor podrzime pre cyklistov, inak by sa tm na biku vobec nesmelo...a to by sa Ti asi nepacilo, a hundral by si nato, ako na vsetko tu...
Clebek je rad, ze aspon nieco sa podari... samozrejme ten povrch bude iny, ako je teraz...len tam nesmie byt asfalt, to je vsetko...
05.01.2023 - 15:53:16
011
neviem o tom ze by sa tam nesmelo, nechodim tade casto ale nepamatam si tam ziaden zakaz alebo nieco take.
tu druhu cast nebudem komentovat lebo to je take zenske zovseobecnovanie bez faktov lebo slovo VSETKO je trochu silne myslim.
mna len mrzi ze sa zas prezentuje nieco velkolepo pre cyklistov ale v realite to ziaden zasadny rozdiel nebude.
05.01.2023 - 15:59:41
00
scarinko napísal:
ty praveze myslis iba na seba, keby si nemyslel tak by ti vadili veci ktore vadia aj inym cyklistom. Cakam kedy predas aj ten cestak.


Narazas na nasu diskusiu o retarderoch ? Pri horarni na Peknej ceste mozu mat problem s retarderom jedine kvazi-cyklisti kvoli ktorym boli osadene.
05.01.2023 - 16:02:20
01
nie len na to, ale aj na to. tebe to nevadi lebo jazdis ako 70 rocny dedko (zas len tebe)
tebe nevadi ze do modry pojde len gravel (zas len tebe)
a takych by som este nasiel asi viac, preto som pisal ze si egoista lebo vsetko vzdtahujes len voci sebe
05.01.2023 - 16:04:30
00
Laco Findl na ten neasfaltovy usek sa planuje nejaky povrch ktory bude zjazdny aj po dazdi ? a bude to zabezpecene tak aby po nom ludia nejazdili autami ?
05.01.2023 - 17:39:05
00
Chlapci zas ste sa tu nejak pochytili, kvoli comu? :) Ten zakaz vystavby spevnenej trasy v tom useku je zjavne asi kvoli tomu naletovemu koridoru ktory zacina na opacnom brehu Maleho Dunaja - ta svetelna rampa cez "gumenny" most . Dost ma prekvapuje ze vobec povolili Juravu cez tu obsluznu cestu co lemuje oplotenie letiska. Tak snad aj nejaky slusne upraveny makadam alebo nieco take prejde a bude to zjazdne pre vsetky typy bikov. Celkom ma zaujima aj ako sa planuje zhotovovat ten usek za tou planovanou cyklolavkou smerom do Malinova a prejazd Malinovskou cestou - co je dost frekventovana v istych casoch, preto sa jej vyhybam ako sa len da. Tam bude asi len prechod - prejazd predpokladam.
05.01.2023 - 17:43:26
02
keyboard_arrow_up