BigGuy Cele je to o hladani dobrej stopy :-). Kukam na Stravu a vraj tam mam PR na cestaku, nie na monstercrosse :-D.
19.01.2023 - 20:46:36
01
To co ty povazujes za klasicky cestak je len tvoja vec. Zelezna hrca na 28ckach podla mna nie je klasicky cestak. Isiel som tade raz na cestaku a nie je to dobry napad ani za sucha a nema to ani vyznam. Akurat riskujes pad a poskodenie bicykla. Koli 200m.
19.01.2023 - 23:27:19
01
Ja som tade chodil bežne na fitness biku, kde boli 23c plášte a nespadol som ani raz. A to občas tam fakt bolo bahna.
20.01.2023 - 00:10:47
03
Scarinko je zas z niecoho frustrovany a potreboval si kopnut. Tento kratucky usek vraj nie je zjazdny, ale ovela dlhsi z Marianky na Maly Slavin uz podla neho je, pritom su to kvalitou povrchu porovnatelne trasy.
20.01.2023 - 00:15:00
05
To teda nie su ani nahodou. Na tych tvojich 28ckach som siel aj lahsi gravel ale hentam su vysoke korene a diery. Do marianky uz je to skoro dialnica. Zase sme pri tom prejst a prejst. Ale tak kazdy nech si jazdi kde chce, kludne aj po trailoch na cestaku. Pockat, taky jeden tu bol.
20.01.2023 - 00:56:50
00
Opačnú stranu Malého Dunaja, pri čističke (pokračovanie Leknovej) nedávno upravili a je tam taký jemný štrk. Podľa mňa zjazdné aj ma cesťáku - ak sa vám nechce obchádzať tú Amarelkovú po ceste po Ráztočnej.
20.01.2023 - 09:55:25
04
Na tej strane som dlho nebol. Aj jamy, ktore tam boli zahladili ?
20.01.2023 - 09:59:25
00
Celkom sa to da ale zas na cestaku. Siel som to v nedelu na 32kach. Na galuskach by som tade nesiel. Neviem preco sa vsetci tak boja tych 300m ist po ceste. Stale som si vravel ze ved tu boli jamy v strku a sama mlaka a teraz je to take sice dirt ale rovnejsie. este ma tam potrebovalo aj auto predbiehat :D
20.01.2023 - 10:12:38
00
scarinko napísal:
To teda nie su ani nahodou. Na tych tvojich 28ckach som siel aj lahsi gravel ale hentam su vysoke korene a diery. Do marianky uz je to skoro dialnica. .


Dieram sa vies pekne vyhnut a cez korene normalne prejst ako cez retarder.
Do Marianky mas namiesto korenov a dier zas kamene a diery , k tomu papeky z tazby a blato skoro cely rok. V oboch pripadoch vsak treba trochu odhodlania. :-)

Obchadzka po ceste je otrava s dvoma kratko po sebe nasledujucimi zakrutami, kde ta auta ani nemozu bezpecne obehnut a ti, ktori ta predbehnu, dost riskuju. Ked chces odbocit z hlavnej, musis ist cez protismer a ked je husta premavka, aj sa dost nacakas.
Cez lesik to ma sice pomalejsi ale zato plynulejsi flow :-D
20.01.2023 - 11:36:19
02
to su take bludy co pises ze mi je to az smiesne, ale to len plynie z tvojej frustracie a strachu z ciest a aut. urcite radsej pojdem po asfalte aj kilometer ako na cestaku skakat korene
praci cest
20.01.2023 - 11:53:00
03
Chodieval som tade aj tade (Amarelková aj obchádzka po ceste) na cesťáku a každá má svoje výhody/nevýhody a obe sú na h0vno
20.01.2023 - 12:37:04
08
Este je tretia moznost - po druhej strane popri cisticke :rofl:
20.01.2023 - 12:45:02
01
scarinko napísal:
Celkom sa to da ale zas na cestaku. Siel som to v nedelu na 32kach. Na galuskach by som tade nesiel. Neviem preco sa vsetci tak boja tych 300m ist po ceste. Stale som si vravel ze ved tu boli jamy v strku a sama mlaka a teraz je to take sice dirt ale rovnejsie. este ma tam potrebovalo aj auto predbiehat :D



Niekedy chodievam aj po Ráztočnej, ale keď idem z Hradskej/Priehradnej, tak mi príde tá Leknová lepšia - vyhnem sa kruháču a tom odbáčaniu doľava z Ráztočnej a následne tej rozbitej ceste, ktorá mi príde v podobne zlom stave ako štrk na Leknovej. A aspoň šoféri za kruháčom nie sú takí, že "prečo debil ide po ceste keď tu má cyklotrasu" (ktorá ide do toho lesa).

A teda jamy sú zasypané a je tam ten jemný štrk.

Ja osobne nie úplne rozumiem, že prečo starosta Kuruc tak roky rozpráva o cykotrase na Amarelkovej, keď po tej Leknovej by to šlo oveľa jednoduchšie. Ale asi sú na to dôvody, ktoré nezasvätení nepoznajú.
20.01.2023 - 12:51:00
01
ok no ja z hradskej nechodim lebo vzdy idem zo strany slovnaftu po cyklo (korculo, bezecko, kociko, dopln si dalsi druh zavadzajucich) ceste od pristavu
nieco som cital o tom ze uz to malo byt hotove ale potom prisiel vraj nejaky investor ktory chce v tom areali vedla nieco stavat a tak to vyuzili a chcu/chceli dat tu cast v lesiku postavit jemu. no a to uz trva zas rok a nic sa nedeje akurat v tom lesiku to trochu upravili aby to nebol az taky enduro trail ako bol pred tym :)
najviac sa mi tam pacia tie mamicky co tade chodia s kocarmi a pindaju ake je to zle
20.01.2023 - 12:57:57
00
Tiež som o Tom rozmýšľal, prečo to nejde po opačnej strane. Ale asi to budú nejaké majetko-právne vysporiadania. Možno tam mesto/mestská časť nevlastní pozemky.
20.01.2023 - 13:01:51
00
keyboard_arrow_up