Pre Chrome by na nastavenie refereru malo pomoct toto, ale neskusal som.
https://chrome.google.com/webstore/detail/referer-control/hnkcfpcejkafcihlgbojoidoihckciin?hl=en
02.06.2015 - 09:17:01
00
Palo TT, prosim ta, od nejakeho casu nejde uploadnut gpx exportovane z locus. skusil som export aj s track as route a nefunguje. (gpx version 1.1). vedel by si s tym nieco urobit? vdaka.
02.06.2015 - 12:19:06
00
Nemáš medzery v názve súbory? Prípadne nejaké iné neštandardné znaky? Lebo mne to funguje bez problémov.
02.06.2015 - 14:45:44
00
nazov je ako ho vyrobi locus (nenastavoval som to). napr. "2015-05-30_15-19-31.gpx". ak by boli medzery, tak to rovno zahuka. toto neurobi nic, skonci upload a trasa sa neobjavi, ale ani ziadna hlaska. mozem mat nieco zle ja, len neviem co. pouzivam firefox. ak exportnem gpx z sports-tracker, tak to vezme
02.06.2015 - 15:18:14
00
ok, vyriesene promtne palom. cmaps nepodporuje track as route a v automatickom exporte po ulozeni trasy v locus to bolo tak nastavene z nejakeho dovodu od vymeny fonu. zrejme som to kedysi na starom fone prestavoval a na novom nie. proste ide to bez track as route. vdaka
02.06.2015 - 15:34:19
01
Super. Dobré vedieť keby nechcelo fungovať.
03.06.2015 - 06:47:46
00
V praxy moze byt tych metrov aj trosku viacej :)
Pocas editacie si klavesou "s" prepni zdroj "OSM data" a kliknutim pravym tlacitkom mysi nad turistickou znackou si ju jednym klikom pridas celu do trasy.
Podobne plati aj pre lesne cesty, ked mas zapnuty zdroj "LC SK data".
Detaily tu: http://cmaps.gpsteam.eu/help_svk.html#segment


Predtým som editor moc nepoužíval, ale toto je super fičurka. Len ma napadlo, či by to nešlo spraviť trochu inak. A to tak, že keď kliknem pravým na cestu/TZT tak mi ju nepridá celú, ale len od posledného bodu po bod kde kliknem. Napr. mám červenú TZT a chcem ju ísť len po križovatku s napr. modrou. Tak kliknem pravým na tú križovatku vytvorí mi body len po ňu a pokračujem s routovaním po modrej. Celkom by to pomohlo s rýchlejším kreslením trasy. Bikemap to má, ale len po cestách, vrstvu LC nepozná tak to je pre mňa nepoužiteľné.

Alebo to nejak ide a ešte som na to len neprišiel. Najbližšie keď bude škaredo si trochu preštudujem priložený manuál. Zvykol som používať cykloserver, ale tam mi lezie na nervy vyklikávanie komplet bodov. V poslednej dobe po pridaní mapových podkladov z mapy.cz používam cmaps čoraz častejšie. To množstvo podkladov a hlavne vrstva lesných ciest je úplne super.
11.06.2015 - 19:06:29
00
Pravy klik mysou:
Cmaps nema routovanie, ale len pridavanie usekov, co je v praxy pouzitelny medzistupen medzi routovanim a rucnym vyklikavanim celej trasy po bodoch.
Princip je, ze neklikas na miesto kam chces ist, ale na usek (cestu) ktorou chces ist.
Odporucane zasady pouzitia:
1. prvy bod trasy je vhodne spravit klasicky - lavy klik mysou
2. klikat musis relativne blizko uz doteraz vytvorenej trasy
3. ak po kliknuti ti novo pridany usek ide cez krizovatku rovno, ale ty si tam chcel odbocit, jednoducho sprav dalsi klik na odbocku, cast trasy za krizovatkou sa automaticky zrusi a trasa odboci pozadovanym smerom.
4. zdroj dat (NLC vs. OSM) sa prepina klavesou "s"
(alebo cez menu Ostatne -> Možnosti)
5. vyklikavat useky treba nad mapou, ktora tieto data zobrazuje
OSM data nad mapov freemap, mtbmap.cz, opencyclemap
NLC data nad mapou NLC, resp. zobrazit si na lubovolnej mape prekrytie s lesnymi cestami NLC a klikat len na ne.

Ked uz spominas tie mapove podklady, odporucam pozriet aj toto:
post959599.html#p959599


Naposledy upravil Palo TT dňa 06.07.2015 - 07:55:48, celkovo upravené 2 krát.

12.06.2015 - 22:58:52
01
Super, vďaka za vysvetlenie. Idem to vyskúšať.
15.06.2015 - 09:18:46
00
Palo TT, prosim ta, slo by pridat do tabule poradove cislo bodu?
17.06.2015 - 08:35:43
00
Cim by to cislovanie bolo pre teba uzitocne?
17.06.2015 - 09:50:20
00
ak pozeram do editora, prechadzam myskou ponad body, tak sa mi v rohu ukazuju poradove cisla bodov. ak s nimi potom chcem pracovat v tabuli, tak neviem, ktore to su. napr som chcel cez tabulu odmazat viac bodov.
17.06.2015 - 12:50:26
00
Vieš o tom, že v editore ide označiť viac bodov do štvorca? Stlačíš SHIFT a natiahneš myšou štvorec. Dnes som sa to tiež dočítal v nápovede. Lebo dlhšie som to robil ako ty. Načítal som napr. 3-4 natrackované trasy, chcel ich spojiť a body som mazal cez tabuľu. Sem tam som ich odmazal moc, inokedy mazal na 5x. Dnes som sa to dočítal a je to oveľa lepšie takto. Vyselektuješ cez ten shift, klikneš na hociktorý bod a vyskočí menu kde ich môžeš mazať. Celkom stálo za to prečítať nápovedu a kuknúť videá.

Palo TT, skúsil som aj pridávanie tých úsekov a ukončenie na križovatkách a super. S mapou NLC to teraz nemá konkurenciu, už budem používať len cmaps. Dík za prácu čo si si s ním dal.
17.06.2015 - 13:14:38
01
Kedze v tabuli mozu byt v danej chvili uplne ine data ako v editore, tak to cislovanie v tabuli nedava moc zmysel.

Pracu ti ale ulahcia tieto dve ficuri:
1. ak na tabuli vyznacis lubovolny riadok, tak po stlaceni "Chod na" ti mapu vycentruje na dany bod, takze aspon priblizne vies, aku oblast mas prave v tabuli.

2. ak potrebujes useky z viacej tras spojit do jednej trasy cez tabulu, v editore si treba oznacit len tie body trasy, ktore potrebujes:
Oznacit bod mozes jednotlivo: kliknes na bod a potom kliknes moznost "označ"
alebo skupinovo: drzis klavesu SHIFT a oblast s bodmi oznacis mysou (=drziac lave tlacitko mysi).
Vybrane body su potom zelene, ak kliknes na lubovolny z nich, tak najdes menu. Daju sa kopirovat do tabule alebo zmazat (je tam aj prakticka moznost zmazat od zaciatku resp. zmazat od konca).

Prílohy:

CMAPS-chod_na.jpg
CMAPS-chod_na.jpg 222.77 KiB thumb_up0thumb_down

CMAPS-oznacene_body.jpg
CMAPS-oznacene_body.jpg 181.22 KiB thumb_up0thumb_down

17.06.2015 - 13:17:39
00
rozumiem, ze nastava rozdiel medzi tabulou a editorom. to si viem ustrazit. nevadi, prisposobim sa, prestudujem dalsie ficurky, nejako ich skombinujem
17.06.2015 - 13:40:13
00
keyboard_arrow_up