Joko, opäť raz trepeš *****....
Vieš koľko rodičov by chcelo ísť s detmi na bicykli smerom na Devín a popri Morave ? Nie každý má auto aby sa tam vyviezol. Porozmýšľaj čo som napísal ;)
24.08.2011 - 07:44:25
00
nejde len o deti ... aj moja manželka má problém ísť takto po ceste kde ta rýchlo a natesno mínajú autá ... a ja si myslím že presne ona je ten obyčajný cyklista pre ktorého by tieto cyklocesty mali byť ... ale joko má svoju rokmi overenú pravdu a nezlaví snej aby bohovi ... zbytočne sa nad tým vôbec zamýšlať

Aj z čisto sebeckých pohnútok je dobré konať nesebecky

24.08.2011 - 08:03:40
00
.

Naposledy upravil wukie dňa 25.10.2011 - 09:25:04, celkovo upravené 1 krát.

24.08.2011 - 08:10:01
00
kikili napísal:
ale vybrali sa tvrdohlavo z DNV smerom na Vysoku pri Morave ... :headbang:

No ... :y: ... to je predsa pekná trasa. V Záhorskej Vsi kompou do Angernu a cez Marchegg do Schlosshofu... pokračovaním cez Hainburg dom.
Jazdievam túto trasu niekoľkokrát ročne obojsmerne a môžem doporučiť cesťákom. Osobne nevnímam absenciu mostu cez Moravu ako tragickú.

Mám rád keď všetko šlape

24.08.2011 - 16:16:50
00
tadeas napísal:
Vieš koľko rodičov by chcelo ísť s detmi na bicykli smerom na Devín a popri Morave ?

S týmto postojom plne súhlasím ... je to hádam jediný úsek v BA, ktorý sa nedá nijako kultúrne a bezpečne prejsť na bicykli. Určitá snaha našich mešťanostov o vytváranie a údržbu cyklotrás je naznačovaná, ale tak atraktívnu lokalitu ako povodie Moravy nevedia/nechcú sprístupniť. Pritom popri Morave je možné bezpečne dobicyklovať až do Břeclavy.
Predtým bola táto lokalita zakázaná, nakoľko šlo o hraničné pásmo, ale dnes? Velice ukazujeme korunovaným hlavám Európy akéže tu boli ostatné drôty, ale dôsledky Železnej Opony nie sú odstránené dodnes. Devín ako obydlie bolo totižto osúdené na zánik - útlmom akéhokoľvek frekventovaného spojenia s BA.
Svinstvo.

Mám rád keď všetko šlape

24.08.2011 - 16:33:26
00
tadeas napísal:
Joko, opäť raz trepeš *****....
Vieš koľko rodičov by chcelo ísť s detmi na bicykli smerom na Devín a popri Morave ? Nie každý má auto aby sa tam vyviezol. Porozmýšľaj čo som napísal ;)

Problém je v tom, že každý si predstavuje pod bežným obyčajným cyklistom niečo iné...
Ty bicyklujúcich sa rodičov s deťmi, niekto ťažkotonážneho diaľkoplazového cykloturistu, iný poskakovača na bicyklíku pripomínajúceho kolobežku, ďalší pohojdávajúceho sa batôžkára, prípadne dedka idúceho na Ukrajine z krčmy domov... Nuž a ja pod bežným obyčajným cyklistom chápem Cyklistu... Ktorý sa nehanbí za obtiahnuté gate, nie je posraný z toho, že má prejsť krížom cez Bratislavu po uliciach a nie chodníkoch, na Devínskej ceste sa správa ako účastník cestnej premávky a v Rakúsku ide na výjazde po ceste v skupine cyklistov, lebo pozná heslo, ktoré platí na rakúskych policajtov - "trainingsfahrt"...

Len tak, medzi rečou, s vnučkou by som po Devínskej ceste na bicykli tiež určite nešiel, lebo jeden nikdy nevie, či si Rasťo Žitný opäť nesadne za volant namiesto do basy.

Cyklistika je len jedna. Sú len rôzne bicykle a rôzne formy jazdenia na nich.
Keď ide Bratislavčan domov, tak ide do Bratislavy. Keď ide domov Blavák, tak odchádza z Bratislavy.
Wilier = W Italia Libera e Redenta

24.08.2011 - 20:59:27
00
heca napísal:
No ... :y: ... to je predsa pekná trasa. V Záhorskej Vsi kompou do Angernu a cez Marchegg do Schlosshofu... pokračovaním cez Hainburg dom.
Jazdievam túto trasu niekoľkokrát ročne obojsmerne a môžem doporučiť cesťákom. Osobne nevnímam absenciu mostu cez Moravu ako tragickú.

... no len oni vyrazili (asi) z Hainburgu na city bikoch (kovove blatniky, stojan, vzadu nosic, vpredu droteny kosicek na nakupy ...) a z DNV do Zahorskej Vsi je to este cca 33km, no nemenil by som s nimi ...
proste sa spolahli na znacenie ... na druhej strane, ked si predstavili, ze sa maju vratit s5 cez Devin do Karlovej Vsi :?: ...
25.08.2011 - 08:15:59
00
JoKo napísal:
Len tak, medzi rečou, s vnučkou by som po Devínskej ceste na bicykli tiež určite nešiel, lebo jeden nikdy nevie, či si Rasťo Žitný opäť nesadne za volant namiesto do basy.

No a o tomto to je :). Ja mam 5 rocneho syna, na dlhsie cesty ho taham na tyci. Jediny bezpecny smer je ist popri Morave na Zahorie. Dokonca aj v Stupave to nie je bovieco. Ked chceme ist inde, musim nahodit na auto nosic, odviezt cely ansambel aj s bicyklami pod most Lafranconi a odtial uz kde chceme.

Taktiez, ak poco vyda, chodim tak cca 3x tyzdenne z DNV do prace do Avionu na biku. Nemam velky problem ist po ceste (idem na ziletke), ale ten usek Devin - Sihot je fakt pakaren, casto ma tam vylozene 'olizu' stovkou iduci borci.
25.08.2011 - 08:22:17
00
Treba vymenit vedenie vodarni a tych obmedzenych uradnikov co rozhoduju o povoleniach pre Sihot. Vsetci do jedneho sa tvaria, ze ak by po cestach, ktore na Sihoti existuju, chodili cyklisti, tak to ohrozi vodny zdroj. Pritom riecistom prichadza k Sihoti tyzdenne mnohonasobne viac bordelu (aj chemickeho), nez by aj nezodpovedni cyklisti boli schopni vyprodukovat za rok (a ti aj tak vyprodukuju len povrchovy odpad typu obal a pod.). Ak by pri vstupe na Sihot bola 2 metre vysoka vystrazna tabula zakazujuca znecistovanie a osadili by sa odpadkove kose kazdy kilometer trasy, prip. by tam na trase hliadkovala aj ta strazna sluzba, ktora teraz len sedi v budke pri hlavnom vstupe a dokopy nic nerobi, tak si myslim, ze aj uplny debil by ten obal z keksika hodil do kosa a nie na zem. Ale ako uz bolo napisane - tu sa hladaju sposoby ako to nejde a nie ako to ide.

Hrádzar, lesnoasfaltkár, listobrod aj blatošľap.
Lidé jsou různí, povětšinou hovada.
https://youtu.be/2gwbZdC1GhI?t=19

25.08.2011 - 10:07:13
00
Tú cestu do Devína aj tak časom uzavrú pretože im to tam stále padá a vždy to len tak narýchlo opravili.Tie svahy zvetrávajú takže to možno úplne uzavrú kvôli skalám.
Tá sihoť je tiež záplavové územie takže neviem,asi by to bolo ako popri morave.

gora ta gora Euskadi,aintza ta aintza,bere goiko Jaun Onari

Euskal Presoak Euskal Herrira

25.08.2011 - 13:01:27
00
Páni, vrátim sa trochu na úvod témy. Ak dovolíte ;)
Viete o tom, že sa uvažuje/uvažovalo nahradiť aj kompu vo Vysokej p.M. mostom?
http://spravy.pravda.sk/zahorsku-ves-s-angernom-ma-spojit-most-dyz-/sk_regiony.asp?c=A080725_132130_sk_regiony_P09
Mne osobne pripadá kompa romantickejšia, ale dôležitejší je samozrejme názor domácich. Pritom Záhoráci majú rozumné názory ;)

Mám rád keď všetko šlape

25.08.2011 - 16:45:06
00
Uvažovať môžu, o čom chcú. No v prvom rade by som uprednostnil stavbu tam, kde nič nie je. Až potom prípadne nahradiť jednu formu druhou (napr. kompa vs. most). Teda ak domáci nemajú s kompou problémy, ale okrem ceny (ak vôbec platia) nie je o čom. Až na vysoký stav Moravy...

Ovál letí svetom, kruh nechajme deťom!
Your worst day on a bike is better than your best day in an office.
tracklogs: http://bit.ly/1sR9qtr | http://bit.ly/gps-tour-tmax

25.08.2011 - 17:30:33
00
Z hľadiska pripravenosti predsa nemôžeš tieto dve stavby vôbec zrovnávať.

Mám rád keď všetko šlape

25.08.2011 - 19:25:06
00
.

Naposledy upravil wukie dňa 25.10.2011 - 09:21:50, celkovo upravené 1 krát.

28.08.2011 - 20:00:55
00
To maju az tak pripravene? Aj A6-ku z Kittsee postavili neskutocne rychlo.
Necudoval by som sa keby sa nastvali a postavili si vlastny
cyklo-polo-most bez nasej ucasti len do polky Moravy.
To by bola blamáž.
28.08.2011 - 21:34:04
00
keyboard_arrow_up