Chlapci uniká vám pointa. Tá cyklotrasa medzi Devínom a Rivierou nie je v podstate určená pre väčšinu užívateľov tohto fóra.
Cyklotrasa ktorá sa tu rieši má byť určená pre normálnych ľudí, pre rodiny s deťmi pre ľudí, ktorí použijú bicykel občas na výlet.
A pre týchto ľudí nie je dobrým riešením znížiť rýchlosť, alebo podobné nezmysly, ktoré sa tu vyskytujú. Z tohto pohľadu je Sihoť asi najrozumnejšie riešenie.

Ja osobne aj tak chodím z Devínskej na Riviéru (a naopak) cez Kobylu :D

BSP Bikers
Športový klub Devínska Kobyla
http://www.zupnypohar.sk
http://www.bratislavskymtbmaraton.sk
http://www.bsp.sk

:yes: (TRM)

08.05.2012 - 19:22:09
00
kto je uz vazne tak lenivy alebo nevladny tak co nepouzije bus alebo lod? Pripadne cez novy cyklomost a rakusko to ma po rovine :). Aj ked cyklomost je tiez kopec tak neviem ci to zvladnu :)
08.05.2012 - 19:24:21
00
Ja osobne som tiez za Sihot, a viem ze trasa ma byt pre 90% normalnych ludi, ktori nejazdia bezne po kopcoch ako my :D ale naozaj, ak je spominana trasa mozne riesenie, myslim ze by sme mali byt radi aj s tym, neviem ake velke su tam tie kopce, ale myslim ze nie su take dlhe aby to niekto kusok nepotlacil, ked uz to nezvladne vyslapat. A ked niekto niekam nevladze vyslapat alebo ani vytlacit, tak nech tam nechodi. Polovica BA su aj tak pristahovalci (vratane mna), ktori vedia co su kopce, a ked je niekto moc fajnovy tak nech naozaj sedi doma alebo sa vozi autom/MHD.
08.05.2012 - 19:30:38
00
...a aj preto toto mesto Marek tak vyzerá lebo pár tupých paštekárov ako ty myslí nie na tých pre ktorých tá cesta má byť robená.

gora ta gora Euskadi,aintza ta aintza,bere goiko Jaun Onari

Euskal Presoak Euskal Herrira

08.05.2012 - 20:09:06
00
Zacitujem CraObsa z inej témy keď sa riešil BK (ale hodí sa to):
"popravde sme tak trochu zmagorený vlastnou kondíciou"

BSP Bikers
Športový klub Devínska Kobyla
http://www.zupnypohar.sk
http://www.bratislavskymtbmaraton.sk
http://www.bsp.sk

:yes: (TRM)

08.05.2012 - 20:38:10
00
sihoť má zmysel až keď bude vyriešený zvyšok trasy .. inak je to prázdne hádanie sa podľa môjho názoru

Aj z čisto sebeckých pohnútok je dobré konať nesebecky

09.05.2012 - 10:24:17
00
lapaloma:
zbytok trasy by bol vyrieseny... len vsetci cakaju, az kym sa doriesi Sihot... Potom uz nie je problem to spojit. Kamenolomy maju zmluvu z mestom,tam sa da jednat, a mesto tam nevidi problem... na zbytku sa uz cyklotrasa zmesti popri ceste a napoji sa na jestvujucu cyklotrasu v protipovodnovom mure...
09.05.2012 - 14:02:41
00
Dnesna prehliadka Cyklomosta v Devinskej Novej Vsi. Prace finisuju, este nie je hotove osvetlenie a povrchova uprava. Dokoncuje sa montaz zabradlia a opravuju sa a doplnaju povrchove natery mosta.
V prilohe zopar foto...

Prílohy:

Komentár súboru: Najazd na Cyklomost od Devinskej Novej Vsi...
SAM_1551.JPG
SAM_1551.JPG 580.55 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohlad z vrchola mosta, smer Devinska Nova Ves...
SAM_1562.JPG
SAM_1562.JPG 453.48 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohlad z vrchola mosta, smer Schlosshof
SAM_1565.JPG
SAM_1565.JPG 387.03 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zrekonstruovane historicke obluky na rakuskej strane mosta
SAM_1584.JPG
SAM_1584.JPG 473.16 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Netradicny pohlad na most z rakuskej strany... :)
SAM_1583.JPG
SAM_1583.JPG 465.87 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohlad na Cyklomost z rakuskej strany
SAM_1599.JPG
SAM_1599.JPG 492.99 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Rakuska strana Cyklomosta
SAM_1618.JPG
SAM_1618.JPG 450.35 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: rameno Moravy pri Cyklomoste
SAM_1622.JPG
SAM_1622.JPG 470.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: na Cyklomoste sa usilovne pracuje...
SAM_1652.JPG
SAM_1652.JPG 470.24 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: i najazd na Cyklomost sa uz upravuje...
SAM_1667.JPG
SAM_1667.JPG 395.1 KiB thumb_up0thumb_down

09.05.2012 - 14:15:03
00
Pekná fotodokumentácia Laco, ale nabudúce pekne zober bicykel a odfoť ho na moste, budeš možno prvý čo tam na ňom bol. Teda ak už máš tú možnosť tam byť, prečo to nevyužiť :)

K ceste z centra do Devína: nejaké nereálne úvahy o kopcovitej cyklotrase sú zlý nápad. Pár príspevkov to dobre vystihlo.
Plus ani úsek od Mosta Lafranconi k Riviére nie je nič moc, buď hore okolo Botanickej záhrady a potom znova dole-zbytočné kľukatenie alebo po rozbitej hrboľatej trase okolo protipovodňového múrika do lodenice-tam to asi vyznačené ako C nie je.
Rovnako úsek okolo PKO a FTVŠ je tuším nejaký rozbitý-asfalt vydutý od koreňov, tak si to aspoň pamätám, nechodím tadiaľ. Čiže aj to je nič moc, ale čo by sme chceli, v tomto meste je všetko len tak zbúchané a zachvíľu sa to tu aj tak rozpadne.

Plus pri návrhu na cyklodopravnú dostupnosť cyklomosta sa akosi zabudlo na úsek Líščie údoli-Dúbravka-Devínska, viď post554140.html#p554140

Nech téma cyklotrasy cez Sihoť dopadne akokoľvek, tu vidím reálnejší potenciál skoršieho vybudovania cyklochodníka/cyklotrasy a teda spojenia mesta s mostom.
09.05.2012 - 21:24:38
00
od lafran. po zátoku sa to dá jednoducho vyriešiť a to len natiahnuť asfalt od lodenice tatranu po most.Tá cesta tam je akurát povrch je hlina a to som nikdy nepochopil,prečo to nanatiahli až po most.To je naozaj smiešny kúsok a nič by sa nemuslo kľukatiť ponad botanickú.

gora ta gora Euskadi,aintza ta aintza,bere goiko Jaun Onari

Euskal Presoak Euskal Herrira

09.05.2012 - 21:47:19
00
kokos ak uz niekomu vadi ten kusok trasy od botanickej po lafranconi co neni asfalt tak uz fakt neviem co by ste chceli? vytah? :)) sa divim ze sa vam vobec chce sadat na bajk ked tam nie je uplne hladky asfalt celu cestu od domu az kam idete a ze to je mozno az +-5m prevysenie..., uz som si dal namahu najst ten obrazok co to dokonale vystihuje

Prílohy:

funny-elevator-fitness.jpg
funny-elevator-fitness.jpg 30.33 KiB thumb_up0thumb_down

09.05.2012 - 23:02:18
00
boze capulo piseme tu o cyklistickych cestach ktore by mali aj splnat nejake normy. nezijeme niekde v Mozambiku. ludia chcu napriklad aj do roboty jazdit na biku a ked v cistom obleceni rano nasadnu chcu aj v robote cisty vysadnut. nam tu samozrejme nevadi ten kusok hlinenej deravej cesty medzi Lafranconi a Karl. ramenom. ked zaprsi je tam kopa blata a kaluzi.
ja jazdim aj do prace na biku a keby som mal takyto usek v necase zdolavat sa na to radsej vy...
capulo ano "kokos" chcely by sme cyklotrasy na urovni susednych zapadnych statov kde to ma nejaku kulturu a uroven.

iii ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ®

10.05.2012 - 00:04:16
00
nie len to, ale aj na galusky treba mysliet :)
10.05.2012 - 08:03:22
00
galusky po pevnej hline kilometer určite prejdú.. hlavne nech tam nadrbané deti nerozbíjajú flaše a podobne..

CHUPACABRA :devil:

10.05.2012 - 08:32:03
00
no ved ja chapem :), ale tak ked tam zaprsi tak sa to da krasne obist kolo botanickej, na cestaku sa ten kusok tiez da bez problemov

no a ak chceme byt ako zapadniari tak na to trebalo mysliet pri stavbe domov a ciest uz a nie hned vsetko zapratat, teraz sa uz da len improvizovat
10.05.2012 - 08:38:24
00
keyboard_arrow_up