Kedze sa nam cyklisticka sezona pomaly rozbieha, prichadzaju nove Cyklotrasy 2.11 SK. Tie prinasaju okrem ineho podporu geocachingu, moznost ukladania a pracovania (aj v denniku) s trasami, ktore prekracuju hranice spajanych oblasti, rychlejsie vyhladavanie a kopu drobnosti. Updatovane boli oblasti Orava a Liptov, Saris. Coskoro by mal pribudnut velky update Povazia a Zahoria (hura) a nova oblast, ktora potesi predovsetkym Vychodniarov.

http://cyklotrasy.mtbiker.sk

Takisto by som rad upozornil vsetkych, ktori este nevlastnia licenciu programu na akciu 1 + 1 = 3. Matematicky to vzdy spravne nie je, ale v nasom pripade to znamena, ze za kazde 2 zakupene oblasti dostanete jednu (podla vlastneho vyberu) zdarma. Viac v cenniku na http://cyklotrasy.mtbiker.sk/index.php?section=6 .

Tu su novinky vo verzii 2.11 SK:
* Podpora geocachingu. Uživatel může otevírat, prohlížet a ukládat cache ze souborů LOC a GPX.
* Dokonalejší spojování sousedních oblastí.
* Ukládání a otevírání tras ve spojených oblastech (nový formát *.t).
* Používání tras ze spojených oblastí v deníku.
* Více pěšího značení podél cest.
* Rychlejší vyhledávání trasy.
* Spouštění Cyklotras do spojených oblastí.
* Pro tvůrce oblastí: automatické přiřazení míst při importu cesty z formátů PLT, TXT, GPS a při kopírování cest. Hromadné nastavování značení a druhu všem cestám v trase. V režimu administrace jiné zobrazování výškového profilu.
* A další drobné úpravy programu.
* Od vydání poslední verze přibyly oblasti Moravská brána, Brdy - Příbramsko, České středohoří a na Slovensku Bodvianská pahorkatina.
* Přepracovány oblasti Havlíčkobrodsko, Olomoucko - Haná a Ostravsko.
* Desítky oblastí aktualizovány.
15.04.2008 - 20:18:34
00
Caute, neviete ci je to chyba, ked sa mi v programe cyklotrasy 2.11 SK zobrazuju cesty len priame čiary. Je to v oblasti Sl.raj a Spiš. Ked som pozeral Šariš, tak tam boli uz cesty krivoľaké :lol:
30.05.2008 - 17:00:32
00
Caute, neviete ci je to chyba, ked sa mi v programe cyklotrasy 2.11 SK zobrazuju cesty len priame čiary. Je to v oblasti Sl.raj a Spiš. Ked som pozeral Šariš, tak tam boli uz cesty krivoľaké :lol:


ahoj,

to zalezi od urovne spracovania oblasti. Nie vsetky oblasti uz maju spracovany tvar a profil ciest (a preto sa zobrazuju ako priamky). Slovensky raj a Spis je jedna z takych. Ale pracuje sa na odstraneni tychto nedostatkov.
30.05.2008 - 17:08:00
00
Inak, parada ta mapa. Mozno by som daco dohodil, nejake tie trasy. Hovoris, ze sa musim najprv nakontaktovat na administratora oblasti? Ako mam potom spravit trasu, aby to bolo potom vidiet nielen na mojej mape, to Ti potom mozem poslat a Ty to aktualizujes, alebo ako to vlastne je ak mam zaujem o doplnenie trás? diky za odpoved
30.05.2008 - 17:16:57
00
Inak, parada ta mapa. Mozno by som daco dohodil, nejake tie trasy. Hovoris, ze sa musim najprv nakontaktovat na administratora oblasti? Ako mam potom spravit trasu, aby to bolo potom vidiet nielen na mojej mape, to Ti potom mozem poslat a Ty to aktualizujes, alebo ako to vlastne je ak mam zaujem o doplnenie trás? diky za odpoved


staci sa skontaktovat so spravcom oblasti (kontakt najdes v programe pri vybere oblasti). Mechanizmus je taky, ze zakazdym, ked spravca ma nejaky vacsi update svojej oblasti, posle to mne a ja to zakomponujem priamo do programu.
30.05.2008 - 17:20:48
00
keyboard_arrow_up