Ahojte,

spolupracuje nova verzia cyklotras nejakym sposobom s GPS ???

da sa v nej vygenerovat tracklog ? alebo aspon waypointy pre GPS ?
10.11.2005 - 12:14:30
00
Kazdy bod v Cyklotrasach ma GPS suradnice. Nova verzia vsak nevie spolupracovat s GPS.
10.11.2005 - 13:49:55
00
Verzia 2.05 vie pri navrhu oblasti spolupracovat s OZI explorerom (mozno aj inymi, ale viem o Ozim), pri importe plosnych objektov. Export zatial nie je funkcny, ale pracuje sa na nom.
18.05.2006 - 10:55:12
00
Vo verzii 2.06 SK pribudla funkcia exportu do GPS formátov:

"Export trasy do formátů PLT a WPT, které dokáže software OziExplorer nahrát do přístrojů GPS (pozn.: pozor, ne všechny oblasti v Cyklotrasách jsou na takové úrovni, že je podle nich možno provádět GPS navigaci)"
23.06.2006 - 13:38:01
00
Nešla by nejakým spôsobom spojiť s GPS-kom tá lesnícka mapa na http://wags.nlcsk.org/LC/Default.aspx
Keby mi červená blikajúca (no blikať by nemusela) bodka ukazovala kde som, to by bola pecka!
Myslím to vážne, ak by to bol niekto schopný spraviť, som ochotný podieľať sa na nákladoch.
04.09.2007 - 09:51:33
00
myslim, ze by nemal byt problem na tej mape prehrat GPS zaznam (vykreslit trasu). Ale napchat to do GPS zariadenia asi take lahke nebude...
04.09.2007 - 11:39:20
00
Ja som myslel na Gps pda. Takže SD kartu vopchám dnu, pustím a idem. Aspoň či je to technicky možné. Keď tak si nejakého báťu programátora v okolí ulovím.
04.09.2007 - 16:42:35
00
bud je mozne to nejako prekonvertovat do formatu pouzitelneho beznym GPS software (TomTom etc.), alebo si napisat vlastny software. Ono vykreslenie bodky na mape by az take problematicke nemuselo byt, problem vidim v komunikacii s GPS modulom a v rychlosti prekreslovania (hento su JPEGy, bezne sa pouzivaju vektorove mapy). Moc nadeji by som do toho nevkladal...
04.09.2007 - 16:59:51
00
Ja som myslel na Gps pda. Takže SD kartu vopchám dnu, pustím a idem. Aspoň či je to technicky možné. Keď tak si nejakého báťu programátora v okolí ulovím.


Myslíš asi takto?

img233.imageshack.us

Do PDAčka treba soft OziexplorerCE a k nemu mapy. Všetko sa povaľuje na nete. A pozri si aj iné témy v tomto fóre.

Oziexplorer (verzia pre PC) používa rastrové mapy (bmp, jpg ...). Má aj vlastný formát ozf. Utilita na prevod formátov je free. OziexplorerCE (to je tá verzia pre PDAčka) pozná iba formát ozf.

Preto je lepšie radšej zabudnúť na tie lesnícke mapy, naskenované turistické od VKÚ sú určite lepšie. Ale možno sa niekto nájde a strávi niekoľko desiatok hodín ich sťahovaním, prevedením do rastru, pospájaním a skalibrovaním. Ja by som ich však nechcel. Pre české on-line turistické mapy to už je urobené.

img90.imageshack.us
13.12.2007 - 14:46:45
00
...
Preto je lepšie radšej zabudnúť na tie lesnícke mapy, naskenované turistické od VKÚ sú určite lepšie. Ale možno sa niekto nájde a strávi niekoľko desiatok hodín ich sťahovaním, prevedením do rastru, pospájaním a skalibrovaním.


tady sou :wink:
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=15348
24.01.2008 - 22:35:14
00
zapomněl sem dodat, že ty mapy sou sice ve formátu *.png ale do formátu *.ozf2 se dají lehce převést sw Img2ozf.exe, kterej je sou částí oziho :)
24.01.2008 - 22:40:00
00
Ja mam Garmin Nuvi 760 a ku tomu je soft co sa vola MapSource. V nom sa da zobrazit kazda mapa co si clovek kupi. Napr aj mapa slovenska. No a cyklotrasy vedia vyplut waypointy, tieto sa daju importnut do MapSource. Z nich sa sama vygeneruje route. No a tato cesta sa da supnut do primaca a v nom povedat aby po nej navigoval. Easy a intuitivne. Ale nehral som sa s tym vela lebo som si cyklotrasy este nekupil a opisovat v kuse ten kod kazdu chvilu ma nebavilo.
06.05.2008 - 19:06:47
00
keyboard_arrow_up