Mam zaujem o pripravu trate pre DH v Kavecanoch?

Anketa bola ukončená dňa 04.03.2011 - 23:53:52

Ano, chcem si to pozriet vopred. 85% [ 23 ]
Nech to urobi niekto iny. 11% [ 3 ]
Nema to zmysel. 4% [ 1 ]
Celkový počet hlasov : 27
Vazeni bikeri, mam taky napad - vyznacit trate pre DH na lyziarskom areali Kavecany, vymysliet profil, skoky, prekazky a vsetko, co sa da realne urobit pre pekny zjazdik. Hladam bikerov, ktori chcu prispiet skusenostami, navrhmi do planu trate a mozno to spolu urobime hned na jar 2011.

Navrhujem urobit pracovny miting na Chate Hresna s prechadzkou terenu v (niektoru) sobotu o 11:00.
Dakujem za Vase prispevky, nazory, navrhy a hlasovanie. Laco


Potesila ma navstevnost tejto temy (zatial 834) a Vase prispevky. Navrhujem termin 19.2.2011, sobota o 10:00hod pred Penzion pod Hresnou a prejdeme si peso trate zdola nahor. Tesim sa na vsetkich bikerov, ktori prijdu. Laco, tel: 0940 821 097, chatahresna@gmail.com

Prílohy:

Komentár súboru: Navrhujem tieto zakladne trate.
Orto_Kavecany_1.jpg
Orto_Kavecany_1.jpg 295.16 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Chata Hrešná dňa 12.02.2011 - 00:06:01, celkovo upravené 2 krát.

02.02.2011 - 23:53:52
00
v tom lesiku severne od zjazdovky?
03.02.2011 - 10:40:00
00
A ako to mas osetrene s najomnikom zinmeho strediska. p. Svecom (SWAM). Mas povolene terenne upravy v stredisku? Pred casom som s nim riesil snowboardovy park v Kavecanoch a s terennymi upravami ma problem. Majitelom pozemkov je miestny urbariat on to ma len v prenajme. Hresna ma prevysenie do 150 m a to je na DH malo, ked to porovnam napr. s Plejsami. Tam startuju nad "generalom" a ciel je az pri hotely.
03.02.2011 - 13:41:01
00
Pokiaľ nie je niečo na úrovni seriózneho podnikateľského zámeru, tak nemá zmysel o tom uvažovať.

Čiže,...

... najprv treba niekoho presvedčiť, že je to pre neho také výhodné, že do toho vrazí vlastné peniaze. V opačnom prípade to ostane asi na takej úrovni, ako keď sme si ako deti u starých rodičov v Lucia Bani v lese stavali bunkre. S nadšením sme bunker postavili, asi pol roka sme sa oň aj starali, možno sme ho počas toho pol roka aj trocha zveľadili. Potom nás to prestalo baviť, mali sme už iné záujmy. ... a výsledok bol taký, že možno po niekoľkých rokoch spadla v lese do nečakanej jamy nejaká babka, ktorá bola na hubách. Tá jama ostala po našom bunkri.

... a teraz mi vyčítajte, že iniciatíve hádžem polená pod nohy.

P.S.: So Švecom sa ťažko jedná.


Ešte jedno P.S.: Najčistejšie riešenie je kúpiť si kus svahu s vhodným prevýšením a po vybavení všetkých papierov postaviť si vlastnú DH trať.
03.02.2011 - 14:21:18
00
Dakujem za Vase prve prispevky.
S p.Svecom mam zatial velmi dobry vztah a viem, ze nebude branit aktivitam, ktore tento areal v Kavecanoch budu rozvijat. Som presvedceny, ze ak bude dostatocny zaujem zo strany bikerov, predlozime riesenia a nebudeme pozadovat "velke investicie" ale budeme sa spoliehat na vlastne ruky, krompac, lopatu a ine tak urcite sa to podari. :-))

Ja nie som DH jazdec a myslim si, ze Kavecany maju nasledovne vyhody pre DH:
- je to v dosahu MHD c.29 (Stanica - ZOO) alebo na biku z Kosic,
- svah, teren sa urcite da vyuzit ako TRENINGOVY DH, ak parametrami nevyhovuje na pretekanie - staci, ze sa tu bude jazdit kazdy vikend a mozno budu preteky pre mladez v DH,
- vieme vyuzit 2 az 3 lyziarske vleky ak bude zaujem,
- su tu zakladne sluzby, bufet Chata Hresna, Restauracia v Penzione, WC, voda na umyvanie bikov,
- "Pozicovna lyzi" bude zaroven Servis, mini predajna - cca 8 mesiacov.

Rokovanie s vlastnikmi pozemkov som uz urobil. Zatial reagovali kladne a mam "otvorene dvere" na dalsie rokovanie.

Kto si vyhrnie rukavi spolu so mnou pre zdolanie prekazok ? :-)) Laco
03.02.2011 - 15:07:39
00
- s tým bolo treba začať v prvom príspevku. Dosť často totiž s takými aktivitami prichádzajú aj veľmi mladé ročníky a niekedy je to ťažko rozlíšiť.

DRŽÍM PALCE!
03.02.2011 - 16:41:30
00
Ja som urcite za takyto projekt a poznam hned 1O ludi co by sa do toho vedela zapojit.
Cize sa chce zapojit a do organizacie a aj prace . . . a pocuj som aj o tom ze vedia aj zabezpecit drevo a naradie tiez nebude problem :)
08.02.2011 - 00:17:04
00
Ten nápad znie dobre určite by som vedel aj ja poriešiť pár ludí čo by sa pridali :)
08.02.2011 - 08:50:50
00
Myslim, ze pre zacinajucich DH a starsie rocniky poskulujuce po viac adrenalinoch, prima napad. Aj ked si tam viem predstavit jazdit skusenych terennych pilotov.
Neviem, ci tie farebne ciarky su realne trate, alebo iba len tak nazorne nakreslene, ako by to mohlo vyzerat. Krizenie cervenej a zltej trate je planovane nejakym nad/podjazdom?
Myslienka sa mi fakt paci, drzim palce.
08.02.2011 - 10:06:30
00
Laco (myslím Laca, kt. sa podpisuje pod chatu Hrešná), ako dopadlo včerajšie lovenie sponzorov? :) Vyskúšaj kontaktovať Gejzu tu z fóra, možno Ti poradí. Tuším niečo podobné plánovali na Kojšovke a chceli využívať sedačku. Neviem v akom je to štádiu. Kavečany sú dostupnejšie. Možno aj z mesta, keďže budeme európske mesto kultúry, by sa dalo niečo vytiahnuť. Ja som len radič, s lopatou tam nepôjdem, ale keď to bude hotové prídem sa pozrieť a možno aj zviesť. :rofl:


Naposledy upravil boris.ko dňa 09.02.2011 - 01:36:52, celkovo upravené 1 krát.

08.02.2011 - 10:18:14
00
mne sa ten nápad páči a kľudne by som prišiel aj priložiť ruku k dielu. výborný nápad, držím palce :)
08.02.2011 - 12:17:47
00
Aj ja som za, dobry napad...ak sa bude aj realizovat pridem pomoct (manualne)...
08.02.2011 - 13:11:42
00
ja idem do toho :) staci povedat kedy
08.02.2011 - 18:33:05
00
na kojši sa už stavia :) ...ale nemám problmém príjsť pridať ruku k dielu aj na Kavečany konečne sa aj v Košiciach a v okolí niečo začína diať :beer:
08.02.2011 - 19:13:45
00
good idea chlapci :D ... kontaktujte ma a urcite sa pridem pridat ;) ... aa tieez by sme mohli dojst viacej... (samuray23@azet.sk)
08.02.2011 - 20:19:58
00
keyboard_arrow_up