Ahojte,
Potreboval by vediet ake mate skusenosti s tymito dvoma gps-kami vzhladom na velkost a vyuzitelnost rychlosti pristroja a velkosti/kvality displeju u oregonu600 pri cyklistike a vyuzitelnosti edgu pri turistike. Parametre oboch zariadeni poznam len ma trochu odradza ta velkost pri oregone. Na druhu stranu obcasne vyuzitie pri turistike by som privital.
Kedze sa jaksi neviem sam rozhodnut, na zaklade parametrov potreboval by som nejake rady.

Velmi pekne dakujem
B.
12.01.2014 - 10:41:47
00
Ak chces len mapovu navigaciu tak jednoznacne Oregon, lepsi display, napajanie na alk.baterky, lepsia odolnost,spracovanie pre pohyb v terene,kompas...Jednoznacne intuitivnost a komfort je lepsi....Ak vsak bikujes a pozadujes aj ine treningove ficurky a nasledne analyzy tak jednoznacne Edge 800/810...Je ho mam a som nadmieru spokojny.
12.01.2014 - 12:55:32
00
Ja som dal Oregon z bicykla do preč! Absolútne zlá viditeľnosť na slnku. Prešiel som na Edge 705. Na biku výborný ale orientácia ma mape biedna. (malý display a rozlíšenie)
12.01.2014 - 13:07:53
00
Mna hlavne zaujima ze ci to na tom predstavci nie je moc velke neforemne, a ze ci ten vacsi dispalej ma vacsi prinos. Ohladom tych treningovych funkcii je to bonus ale nie priorita a pokial viem tak aj ten oregon to zvladne (aspon ciastocne). Ta velkost je u mna dolezita, takze to je ten parameter podla ktoreho sa chcem rozhodnut.

GaliPe54 akeho oregona si mal plz ?

Dik
B.
12.01.2014 - 15:12:32
00
Mal som 550tku. Zobral ju odo mňa kamarát a dodnes ju využíva na biku. No on chodieva aj na turistiku a keškuje. Inak je to riadna "briketa" (veľký a ťažký) Na biku to máva umiestnené na volante originál uchytením. vydržalo mu to aj na hrboľatom teréne a prežilo zopár pádov.
Displej je (keď je pod mrakom) slušne čitateľný a voči Edge sa na mapovom podklade lepšie orientuje. Má väčší rozmer a väčšie rozlíšenie. Okrem toho, že displej na slnku nie je žiadna "výhra" , že je to "briketa" , zrejme ťažko nájdeš lepšiu a univerzálnejšiu mašinu.
12.01.2014 - 15:38:05
00
Pokial viem tak 600 by mala mat lepsi displej. Ma tu niekto tu 600 na denne bicyklovanie plz/skusenosti?

harec pouzivas plz tu 800 aj pri turistike? Nie na geocaching ale len tak pri turach?
GaliPe54 Dik za info sak to ze briketa .. to ma trochu odradza od nej.

Dik
B.
12.01.2014 - 16:45:13
00
Ja som mal moznost porovnavat Oregon 600 a Edge 800 cca 2 tyzdne. na tomto odkaze http://www.sportreport.sk/index.php/ako-sportovat/pouziva-hw-sw/851-test-garmin-oregon600 asi v polke mas aj fotku ako to vyzera aj popisane ako som vnimal rozdiely. Kazde ma svoje pre aj proti.
12.01.2014 - 17:22:38
00
Pokial viem tak 600 by mala mat lepsi displej. Ma tu niekto tu 600 na denne bicyklovanie plz/skusenosti?

harec pouzivas plz tu 800 aj pri turistike? Nie na geocaching ale len tak pri turach?
GaliPe54 Dik za info sak to ze briketa .. to ma trochu odradza od nej.

Dik
B.

Nepouzivam,neviem si to predstavit..Ovela lepsie mi pride smartfon s aplikaciou LOCUS...
12.01.2014 - 17:58:37
00
rasto_t mohol by si mi hodit tel cislo do spravy, zavolal by som ti ak si ochotny mi odpovedat na par otazok plz.
13.01.2014 - 08:51:30
00
800-ka je na turistiku nevhodná, nakoľko uvažuje len s horizontálnou vzdialenosťou, tým pádom v prípade strmých stúpaní napr. vo Vysokých Tatrách je celkový údaj o prejdených km je menší, ako v skutočnosti
13.01.2014 - 09:55:45
00
Všetko záleží na tom, že čo prevláda. Cyklistika, alebo turistika. Používam Oregon 450 a mám výhrady k nespolupráci s niektorými komponentami. Oregon napríklad nespolupracuje s počítačom kadencie Bontrager, napriek tomu, že je ANT+. Taktiež nevie čítať rýchlosť z kombinovaného zariadeia Garmin snímač rýchlosti a kadencie (GSC 10). Na druhej strane zas spolupracuje s hrudným pásom od Bontrageru. Dá sa k nemu pripojiť externý merač teploty Garmin tempe™. Umiestnenie na bicykli je uspokojivé. Mám dva bicykle s originál držiakom na bicykel. Jeden je úplne v pohode, druhý zas trochu drkoce, tak používam k lepšiemu uchyteniu gumičku, aby mi to nehrkotalo. Za tie peniaze by to malo byť lepšie vymyslené.

Čo sa týka turistiky, tak nemám vlastne žiadne výhrady. Dajú sa tam dohrať v podstate akékovek mapy, je ich dosť na internete aj legálne a zadarmo.

Čitateľnosť displeja je uspokojivá. Pokiaľ budeš Oregon používať ako navigátor, tak vlastne ťa na zmenu smeru zariadenie zvukovým signálom a je jedno či na displej vidíš, alebo nie. Spolupráca s PC je na dobrej úrovni, ale to asi u oboch zariadení.
13.01.2014 - 10:47:45
00
pio Ahoj, povedzme 80% cyklistika a 20 % turistika.
13.01.2014 - 16:10:56
00
Bran00 , u mňa je to tak 70/30 v prospech cyklistiky a som spokojný.
13.01.2014 - 17:45:09
00
keyboard_arrow_up