Ahojte,

neviete mi niekto poradit, kupil som si update Slovakia Topo v4, dostal som microsd a ten adapter. Mam vsak problem na zariadeni mapu rozbehat, microsd som zasunul do slotu na zadnej strane Garmina a podla manualu by to malo ist po zapnuti pristroja automaticky, mne tu mapu ale vobec nanecita. Cez nainstalovany BaseCamp na PC a po pripojeni pristroja viem pouzivat aj Topo V4 v BaseCamp na PC, ale v pristroji sa vsak nerozbehne.
Ako na to?
28.04.2014 - 20:14:51
00
Ako na to v 705-ke neviem, ale v 800-vke musím v nastaveniach povoliť použitie ďalšej mapy.

Druhá možnosť je, keďže je to update, natvrdo prekopírovať predchádzajúcu verziu - ale to by mal potvrdiť väčší odborník...
28.04.2014 - 23:54:24
00
mondzo a inštaloval si novú mapu do Garmina cez BaseCamp? Odomkol si mapu?
Nemám síce žiadne skúsenosti s update Slovakia Topo v4 na microsd ale cez BaseCamp do 705 natlačím aj banány. (preštuduj si manuál k BaseCamp)
29.04.2014 - 09:17:36
00
ok, uz som to vyriesil, bolo treba za pomoci klub.garmin.sk:

Pre navigátory, ktoré nepodporujú načítanie mapového súboru z pamäťovej karty s názvom "gmapprom.img" je potrebné mapu premenovať na "gmapsupp.img" a súbor "gmapprom.unl" na "gmapsupp.unl".

Uz to fici :)
29.04.2014 - 10:14:03
00
Zdravím všetkých bajkerov trápiacich sa s nastaveniami kadejakých navigačných zariadení. Pridávam sa k vám a dúfam, že sa nájde nejaká dobrá duša, ktorá poradí. Mám EDGE 810 a origo ToPo Slovakia 4 na 4 GB karte Kingston legálne nadobudnutú kúpou prístroja + v zložke Birdseye mám vyrobené mapy JNX z Google Hybrid + LC + TZT, ale len SVK. Jedná sa mi o to, ako to všetko dostanem na inú, väčšiu kartu 16 GB tak ( prístroj ju načíta ), aby mi tam všetko normálne šlapalo včetne tej ToPo mapy, pretože v režime navigácie sa to prepne práve na túto mapu. Na ostatných mapách - JNX - to nenaviguje, alebo to neviem nastaviť..?! Chcem si totiž vyrobiť aj okolité štáty a chcel by som aby to navigovalo aj v Čechách a aj inde. Ak som neuviedol všetko potrebné pre prípadnú pomoc rád doplním ďalšie údaje...Vďaka
29.04.2014 - 19:01:02
00
Nie všetky mapy sú "routovateľné" (nepodporujú navigáciu)
30.04.2014 - 09:21:25
00
Hmmmm, tak to mi došlo ale na to by som sem nebol písal..Vďaka za snahu, ale mal som predstavu o tom ako / aké mapy si mám vyrobiť, ak to ide, aby to plnilo moje požiadavky, o ktorých som písal. Tj. či som schopný si vyrobiť mapy v SAS alebo MOBAC pre zariadenie Garmin, ktoré budú schopné ma navigovať, respektíve kde nájdem routovateľné free mapy..
30.04.2014 - 12:52:18
00
Obrázok navigovať nevie.

Naučil si sa vyrábať JNX mapy. JNX mapy sú rastrové. Rastrová mapa je obrázok. Obrázok sa skladá z pixelov. Pixel je nič iné, iba nejakou farbou zafarbená bodka.

Ale! ... V "Garmine" môžeš mať nad sebou zobrazené kľudne dve mapy. Jednu rastrovú (JNX) a jednu vektorovú - rútovateľnú. Navigovať sa môžeš pomocou tej vektorovej/rútovateľnej a súčasne môžeš mať zobrazenú aj tú rastrovú JNX. Čo nad čím vidno, závisí od tzv. "draw order" JNX mapy a "draw order" jednotlivých prvkov vektorovej mapy. "Draw order" pre JNX sa dá nastaviť v JNXCustomizeri.

Veľa vecí sa dá. Ale treba ti to naozaj? Jazdím MTB po lesoch, GPS navigáciu používam 11 rokov a ešte som také niečo nepotreboval. Keď sa chcem navigovať, navigujem sa podľa vopred vyklikaného tracku.
30.04.2014 - 13:08:50
00
Tak ako píše hovorí laco. Ak spustíš navigovanie v teréne, zblázniš sa. Samé hlásenia, približovanie mapy a iné rozptyľovanie pri jazde. Najlepšie sa ide po načítanej, vopred vyklikanej trase.
30.04.2014 - 13:50:35
00
Kua chlapi. Viem čo je pixel, GPS navigáciu používam od 1999 roku. Ešte na Sliači som lietal na Mig21 s krabičkou od Garminu, ktorú som kúpil v Žiline asi tri mesiace po vzniku prvej pobočky na Slovensku. Mal som ju upevnenú na fotokulomete, kde sa dalo uložiť 500 bodov a 20 tratí, ale stačilo. Potom som mal Etrex 30 s farebným displejom. Neskôr PDA s WM a OziExplorerom. Keď prišiel Android používal som Orux potom Locus. Teraz kvôli výdrži som kúpil Edge 810 a vyrobil si mapy aj do neho ( Laco aj s tvojou pomocou ). Používam ho nielen na bajk, ale aj v aute, pri lietaní ale aj turistike. Na bajk som nikdy dopredu nevyklikával trať. V Tatrách po kalamite sa mi stalo, že som došiel na rozcestie, kde v papierovej mape boli len tri cestičky, ale v reále tam bolo minimálne 15, od strojov ktoré tam pracovali a celé okolie bolo úplne na nepoznanie. Vtedy pomohol Ozi s novými rastrovými mapami Googlehyb...Nikdy som však hlbšie nebádal nad rozdielmi medzi mapami a nie som počítačový guru. Chcel som iba premiestniť zo 4 GB karty na 16 GB kartu Slovakia ToPo 4, tak aby mi to išlo. Klasické prekopírovanie ctrl C a ctrl V nepomohlo...V PC som to na novej karte videl, ale v prístroji nie. Neviem, či je tá origo karta nejak chránená, alebo v čom je zádrhel. Napísal som toho trochu viac, ale dúfam, že to nevadí, veď sme tu jedna partia so spoločným záujmom, ktorý nás spája tj. čudo na dvoch kolesách v tandeme, kde treba točiť kľukami aby išlo. Čús
01.05.2014 - 11:21:36
00
Sorry, že som ťa podozrieval, že nevieš, čo je pixel. ;) Ale podľa toho, ako si to napísal (či som schopný si vyrobiť mapy v SAS alebo MOBAC pre zariadenie Garmin, ktoré budú schopné ma navigovať), tak som si myslel, že nevieš, že rastrový obrázok nedokáže navigovať. Alebo sa nerozumieme, čo si predstavujeme pod slovom "navigovať".

OK - je možné, že IMG súbor mapy je viazaný na špecifické sériové číslo SD karty. Bežne sa to tak robí aj u iných firiem ako Garmin. Obráť sa na podporu slovenského Garminu, povedia ti ako to je. Ak to bude viazané na kartu, skús sa s nimi dohodnúť, aby ti mapu oni dali na väčšiu kartu.
01.05.2014 - 11:49:14
00
Laco vďaka. Skúsim a poreferujem, ako som dopadol... Zatiaľ ešte raz dík
01.05.2014 - 15:13:20
00
gulo358 Poslal som ti súkromnú správu s tým, ako to zatiaľ poriešiť, kým ti nepomôže Garmin.
01.05.2014 - 21:28:53
00
v manuale sktopo v 4 je nasledovna veta: ochrana a viazanosť na dodanú pamäťovú kartu vid http://www.garmin.sk/img.asp?attid=30370
02.05.2014 - 11:20:15
00
keyboard_arrow_up