Potreboval by som poradit

Mam mapy VKU Slovensko, pre Ozi Explorer, a chcel by som ich prekonvertovat aby sa dali pozit na mobil s Androidom pre Orux Maps. Pouzil som program Demapper a ziskal zo suboru ozfx3, subor png. Tento som vlozil do mobilu, kde mam nainstalovany Orux maps. Ked chcem vybrat v menu mapu tak sa mi neukazuje ziadna. Treba subor v png este dalej konvertovat cez Oruxmaps Destktop?
Dakujem
02.09.2010 - 18:36:06
00
Určite PNG musíš konvertovať, ale to ti skôr poradia tí, ktorí OruxMaps používajú.

Ja by som upozornil na možnosť výroby máp pre OruxMaps pomocou programu Mobile Atlas Creator. Určite to budú podrobnejšie a aktuálnejšie mapy obsahujúce aj lesné cesty od Národného lesníckeho centra (NLC).

Ako na to nájdeš v tejto téme: gps-navigacia-mapy/sasplanet-a-mobac-dva-programy-na-jednoduchu-vyrobu-map-t24405.html

Ako formát mapy si môžeš zvoliť "OruxMaps" alebo "OruxMaps Sqlite".

Formát "OruxMaps Sqlite" je jednoduchší, sú to dva súbory. Prvý s príponou .db obsahuje mapu a druhý .xml je kalibračný.
Formát "OruxMaps" obsahuje tiež kalibračný .xml súbor a priečinok s rozkúskovanou mapou na malé kachličky.

V oboch formátoch môžeš zvoliť aj viacero zoomov mapy, takto sa ti vytvorí viacvrstvová mapa.
02.09.2010 - 19:13:53
00
Musíš to png prekonvertovať OruxMaps Desktopom....spúšťa sa tým *.jar - kom :)
Na stránke OruxMaps máš návod ako na to, je to jednoduché.
03.09.2010 - 21:41:07
00
Zdravim, hladam nejaky sikovnu cyklo-turisticku navigaciu pre HTC Desire s OS Android.
Co by ste poradili, resp. s cim mate najlepsie skusenosti ?
21.09.2010 - 11:21:58
00
Nemám Android, ale podľa toho, čo píšu iní, by som vyskúšal OruxMaps. Je na AndroidMarkete. Možno sa ozve aj niekto, kto ho reálne používa a povie nám viac.

Zaujímalo by ma porovnanie s OziExplorerom, ktorý beží pod Windows Mobile.
22.09.2010 - 10:21:32
00
no ten Orux vyzera dobre, len som si vytvoril cez MAC mapu je to naprd nic tam nevydno. Potrebujem len mapu s cyklotrasami SR (Martin, Kysuce, Zilina a okolie) kto by mi s tym pomohol?
22.09.2010 - 14:02:46
00
OruxMaps pouzivam, mam mapy pre cele Slovensko. V pripade, ze chces naucit ako spravit vlastnu custom mapu, doporucujem navstivit MOBAC http://mobac.dnsalias.org/, ktorym sa mapy pre dany region alebo celu SK vytvoria.

V pripade, ze by si si nevedel rady, napis mi SS, skusim poradit.

PS: to ze mapu nevidno je pravdepodobne preto, ze adresarova struktura dat z MoBACu nezodpoveda ocakavanemu formatu ORUXMAPS.

Spravny format je nasledovny:

Data ukladas v adresari /sdcard/oruxmaps/mapfiles/ -> da sa zmenit v nastaveni aplikacie ORUXMAPS->SETTINGS-> Application->Maps directory.

Adresarova struktura musi vyzerat nasledovne>
vzdy NAZOV_SUBORU prava velkost

adresar: /sdcard/oruxmaps/mapfiles
ls -l -a
/sdcard/oruxmaps/mapfiles/MKARPATY drw 0 (adresar)
cd /sdcard/oruxmaps/mapfiles/MKARPATY
ls -l -a
MKARPATY 14 drw 0
MKARPATY 15 drw 0
MKARPATY.otrk2 -rw 0

Priklad dobrej mapy ti mozem poslat/uploadnut/
23.09.2010 - 10:21:02
00
Neskúšali ste vyrábať mapy pre OruxMaps vo formáte Sqlite? Tam odpadá zložitá adresárová štruktúra. Mapa, alebo celý atlas (tá istá mapa v rôznych zoomoch), sa skladá iba z dvoch súborov, databázového a kalibračného.

Kto by mal záujem, nech si stiahne poslednú verziu UPRAVENEJ inštalačky programu Mobile Atlas Creator (MOBAC), sú v nej integrované aj knižnice sqlite, aby sa mapy vo formáte sqlite pomocou MOBAC dali vôbec vyrobiť. Inštalačka na stiahnutie je tu: http://lacop.gpsteam.eu/vyroba_map-sw/Mobile_Atlas_Creator_CS_Plus_v1.0_inst.exe Súčasne sa nainštaluje aj návod v PDF formáte. Inštalačka obsahuje naviac aj "custom" mapové zdroje pre mapu lesných ciest NLC a mapu Cykloatlas s vloženou vrstvou lesných ciest NLC.

Pokusne som pomocou MOBAC vyrobil dve takéto mapy. Neviem to však vyskúšať, nemám Android. Kto by ich chcel vyskúšať, nech si ich stiahne tu: http://www.4shared.com/file/LFzMkN1S/2atlasySqlitePreOruxMaps.html

V pripade, ze by si si nevedel rady, napis mi SS, skusim poradit.

Možno by bolo lepšie komunikovať cez fórum ako cez SS. Určite to bude zaujímať viacerých.

Prílohy:

OruxMaps Sqlite.jpg
OruxMaps Sqlite.jpg 208.45 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2010 - 15:33:30
00
Ahojte nieje toho vela, no zatial tu su nejake mapy:
108 - javorniky_puchov
120-,ala_fatra_martinske_hole
121_vela_fatra
127_male_karpaty

Kód:
http://rapidshare.com/files/408471057/OruxMaps.rar.html


Okolie Galanty:

Kód:
http://rapidshare.com/files/419961516/Galanta-Martin_14.rar.html


S touto aplikaciou som nadmieru spokojny.. :)
23.09.2010 - 21:23:45
00
Ahoj,

sqlite som skusal ako prve, ale android mi nic nezobrazoval. Pouzival som MOBAC 1.8 nejaku betu XX.
Tvoje sqlite archivy mi normalne zobrazuje, takze skusim este raz :).

Skoda, ze MOBAC vie vytvarat regiony len podla kockatych oblasti a neda sa presne definovat vo viacerych vrstvach, ktoru oblast brat a ktoru nie (musi to byt vzdy stvorec/obdlznik). Ak som sa pokusil vynechat nejake oblasti okolo hranic, vysledny archiv sa na androide nezobrazil. Ale moze to byt bug aj oruxmaps...

Mgx

PS: ako cislujes uverejnene mapy? Podla VKU? Ak ano, kde najdem rozdelenie, alebo to robite len tak viac-menej od oka?
24.09.2010 - 10:52:57
00
Sanc0, aku vydrz ma Tvoj Samsung I5700 Spica pri zapnutom/trekujucom OruxMaps? Kolko hodin sa da z tych 1500 mAh dostat?
24.09.2010 - 12:37:46
00
dnes som vyskusal doma orux maps poprvykrat, len neviem preco ma na mape ukazuje o 1-2km dalej, da sa to nakalibrovat?
26.09.2010 - 22:21:54
00
Chyba bude v kalibrácii mapy. Kalibráciu treba opraviť, to sa dá. Alebo si pomocou MOBAC urob novú, dobrú mapu, a tak to vyskúšaj.
26.09.2010 - 22:48:10
00
mapu som vytvoril v MOBACu, len obdlznik nad slanskymi, napr. orux ma vpohode nasiel v Presove v skole presne na 10metrovu odchylku, teraz ked som bol v lese tak ma nenaslo vobec, mobil mam samsung galaxy 3...
27.09.2010 - 18:58:01
00
... orux ma vpohode nasiel v Presove v skole presne na 10metrovu odchylku, teraz ked som bol v lese tak ma nenaslo vobec ...


Tak sa viac zdržuj v škole.

Ale vážne. Prvý fix GPS môže trvať dlho. GPS čip má svoju pamäť, do ktorej si načítava isté dáta, ktoré dostane zo satelitov. Ak je tých dát málo, fix trvá dlho. Ak sú k tomu ešte zlé príjmové podmienky (roklina, hustý les), nemusí byť vôbec.
Tých dát je málo, ak je GPSko dlho nepoužívané, alebo aj keď s ním prejdeme vo vypnutom stave na vzdialené miesto. Pre prvý fix treba GPS zapnúť na mieste s dobrým netieneným výhľadom na oblohu (a takto so zapnutým choď do hustého lesa). Čím častejšie budeš mať GPSko zapnuté, tým menej budeš čakať na fix polohy. (Daj si do Googlu výrazy "GPS, almanach, efemeridy" a dozvieš sa prečo to tak je.) Pozri aj tu: http://navigovat.mobilmania.cz/Clanky/Ar.asp?ARI=114495
28.09.2010 - 10:35:20
00
keyboard_arrow_up