mam otazku (inac po par minutach prace super program :y: :y: diky Laco) :
ked davam stahovat vybrane oblasti ....napr. vytvorim oblast Banskej Bystrice, dalsiu oblast Zvolena atd.....tak pri navigacii - teda prechode z jedneho uzemia do druheho si aplikacia sama zmeni mapovy podklad alebo ho budem musiet rucne vybrat a nacitat??? Myslim, ze SmartMaps tak funguje. Dik
16.06.2011 - 16:53:57
00
Neviem, neskúšal som. Ja ten program nepoužívam, momentálne fičím na Garmine Oregon 450 s vlastnými rastrovými mapami. Ale autor Locusu je tiež aj autorom androidovej verzie SmartMaps, takže hádam aj áno.
16.06.2011 - 17:01:10
00
zdravim , vytvroril som mapy podla navodu ale v orux maps sa nezobrazuju vo volbach na vyber mapy ta zlozka tam je kde ma byt ale aj tak ju nezobrazi mapu nacita iba obcas , proste raz to ide raz nie, kde robim chybu? ak treba nieco upresnit tak napisem dakujem
20.06.2011 - 12:54:03
00
- Podľa akého návodu?
- Popíš cestu (postupnosť priečinkov) a názvy súborov máp, ako ich máš na karte.
- Iné mapy sú O.K.?

Daj skrínšot obrazovky s výberom máp.
20.06.2011 - 13:37:25
00
ano ine mapy su ok daju sa aj vybrat v pohode a aj funguju moje mapy ked ich vlozim tak tam niesu na vyber ked, zoberem ktoru kolvek s tejto temy co tu niekto vytvaral ta funguje, robim nejaku v mob atlas creatore, ale enviem aku ked mi te mapy neukaze, nevadi to ze ta mapa ma 400 mb neroby problem ta velkost? alebo co ked ine idu , a podla navodu co je v tejto teme a cesta suboru je root/oruxmaps/mapfiles/ a priecinok s mojou mapou takto mam ulozene aj ine mapy te idu ale moje nie , diky
20.06.2011 - 13:47:31
00
prave som zistil ze v mojich mapach co mam vytvorene nezobrazuje v telefone subor s koncovkou otrk2, na pc je viditelny ale v telefone neni vidiet, skusal som aj zmenu atributov na archivny a nepomohlo to bude asi problem preco sa mapy nezobrazuju ale neviem ako ho vyriesit
20.06.2011 - 13:55:09
00
skusal som zmenu tych atributov v pc je nastaveny ako viditelny subor, ale v telefone ho zobrazuje ako skryty zrejme preto ho orux nevie najst, nechapem preco v pc ukazuje neico ine kao v mobile ked je raz subor nastaveny ako vidielny
20.06.2011 - 14:04:45
00
sorry ze tolko pisem za sebou ale dosiel som na to ze asi bude problem s fontami, v menu na vyber mapy je prazdne miesto a to su presne moje vlozene mapy ked kliknem na prazdne miesto nacita mi moju mapu , ona tam fyzicky je aj orux ju vie pouzit ale proste nevie zobrazit pismo nazvu tej mapy, uz sa to niekomu stalo ? ze orux nevedel zobrazit fonty? pouzivam windows 7 myslim ze nepouziva odlisne fonty ako android ci orux aspon som s tym nemal nikdy problemi

Prílohy:

a.jpg
a.jpg 255.07 KiB thumb_up0thumb_down

20.06.2011 - 14:36:51
00
Posledný príspevok sa dá editovať.

1. Mapový adresár OruxMaps:

HD2 T8585\Storage Card\ORUXMAPS\MAPFILES
--- Kosice-Poprad (adresář)
------ Kosice-Poprad.otrk2.xml (soubor / 4,17 kB)
------ OruxMapsImages.db (soubor / 185,36 MB)
--- Kosice-Poprad_1 (adresář)
------ Kosice-Poprad_1.otrk2.xml (soubor / 1,83 kB)
------ OruxMapsImages.db (soubor / 212,92 MB)
--- Pokus_OruxMaps (adresář)
------ OruxMapsImages.db (soubor / 23,59 MB)
------ Pokus_OruxMaps.otrk2.xml (soubor / 5,72 kB)
--- Pokus_OruxMaps_LC (adresář)
------ OruxMapsImages.db (soubor / 25,39 MB)
------ Pokus_OruxMaps_LC.otrk2.xml (soubor / 1,83 kB)
--- WORLD (adresář)
------ OruxMapsImages.db (soubor / 146,00 kB)
------ world.otrk2.xml (soubor / 1,75 kB)
--- OruxMapsCacheImages.db (soubor / 5,64 MB)

Vieš urobiť podobný výpis, alebo aspoň skrínšot? Alebo aspoň napíš názov a veľkosť súborov prislúchajúcich k tej problémovej mape.

2. S tými fontami sa mi to nezdá, ale všetko je možné. Veľkosť súboru nevadí.

3, Akú verziu MOBACU si použil, aký bol mapový zdroj, akú máš nastavenú veľkosť mapy v MOBACe (Settings --- Map Size)
20.06.2011 - 15:07:19
00
myslim ze keby bolo nieco zle v mape tak mi tu mapu necita ale ono ju cita a pekne ju zobrazi aj presne suradnice akurat ze vo vybere namiesto nazvu mapy je prazdne miesto, no a to neni len jedna konkretna mapa je to akakolvek co vytvorym, je jedno s akeho zdroja, ale proste neni vidiet vo vybere, a verzia je upravena nejaka neviem ci nie od teba nasiel som ju v tejto teme mobil atlas creator 1.8 beta 1
20.06.2011 - 15:15:34
00
ORUX mi po vypnuti obrazovky ( defaul nastavenie pri necinnosti - 30s)
prestane trackovat, vypne GPS, a vpodstate sa asi vypne aj on...
ked vypnem automaticke vypinanie obrazovky tak to normalne ide....l
a este mi pri trackovani nekresli ciaru -aj ked mam nastavenu cervenu, aj hrubku....

nerobi to niekomu...???

skusal som to na Samsung S II....

dik..
24.06.2011 - 17:35:01
00
Výroba mapy pre program LOCUS v PC

Pre LOCUS si môžeme vyrobiť mapu aj v PC. Použijeme na to program MOBAC (Mobile Atlas Creator), túto verziu: http://www.4shared.com/file/37czlImz/Mobile_Atlas_Creator_19_beta_6.html

Pre LOCUS vyberieme výstupný formát "RMaps SQLite" (cez tlačidlo "NEW"). Odporúčam zaškrtnúť všetky zoomy. Výsledkom je jeden súbor s príponou .sqlitedb. Ten si môžeme premenovať tak, ako chceme, napr. na "mojamapa.sqlitedb". Potom ho stačí iba nakopírovať do priečinka "Locus/maps/".

O programe MOBAC je táto téma: gps-navigacia-mapy/sasplanet-a-mobac-dva-programy-na-jednoduchu-vyrobu-map-t24405.html

Poznámka: Týmto postupom tiež možno obísť limit 25000 stiahnutých dlaždíc na deň, ktorý je implementovaný v LOCUSe.
01.07.2011 - 10:27:43
00
Dá sa nastaviť v oruxmaps zaznamenanie prejdenej trasy na display ako u oziexplorera?
04.07.2011 - 18:19:58
00
Pokiaľ máš na mysli zobrazenie trasy na mape, tak áno.
04.07.2011 - 21:20:47
00
Presne to mám na mysli. Neviem to nastaviť, aby zaznamenávalo,kade som išiel.
05.07.2011 - 06:57:55
00
keyboard_arrow_up