Zdravim Vas, kedze podobnu temu som nenasiel, chcem poprosit o tip na MTB trasu v okoli Kremnice s peknymi vyhladmi. Chystame sa tam tento vikend a chceli by sme nieco pojadit, prosim a tip na offroad trasu strednej narocnosti s dlzkou cca 25-40km. Dakujem. Budeme ubytovani pravdepodobne v obci Krahule, co je asi cca 8km od Kremnice.
25.04.2012 - 12:55:15
00
Ak chceš výhľady tak najlepšie ich smerom na bystrickú stranu. Ťažko takto bez mapy - najlepšie je si kúpiť mapu Kremnické vrchy - určite ju kúpiš niekde v Kremnici (IC, Trafika) alebo aj na Krahuliach...

Ja byť tebou, tak zídem dole z Krahúl smerom do Kremnice a dostaneš sa smerom na pílu - tá píla je hneď za tým tunelom, ktorý je pri stredisku Toliar. Čiže ideš dole a po pravej strane máš pílu a pred sebou tunel. Smerom doprava je odbočka na lesnú asfaltku a tam aj odbočíš. Tam je to jednoduché, lebo je to už označené aj cyklistickým značením. Takže pôjdeš po červenej značke. Asi 1,5 - 2 km je potom odbočka smerom doprava (nepôjdeš rovno, to už je modrá značka) a ideš stále hore, až kým neskončí asfaltka a pokračuješ ďalej a dostaneš sa až na Slobodné (ono je to všade na križovatkách označené, kde sa nachádzaš). Zabočíš doprava a ideš stále rovno. Potom príde "križovatka". Nepôjdeš rovno, ale smerom doľava (opäť by tam malo byť značenie, ideš smerom na chatu Hostinec) a rovno až sa dostaneš na Trojicu (opäť by tam mala byť tabuľka, opäť ideš na Hostinec). Takže ideš rovno (nie doprava), a o nejakých 300 metrov sa dostaneš na Šindliarku. Pokračuješ hore doprava (nie tým strmákom dolu). Tu možno budeš musieť aj potlačiť :) a ideš stále smerom na chatu Hostinec. Tu si môžeš pekne oddýchnuť. Tečie tu aj voda. Od Hostinca ideš opäť rovno (nie doprava) po červenej a ideš na Tri kríže. Na Troch krížoch je opäť posedenie. A odtiaľ už ideš rovno na Skalku, myslím, že to je značené. Kúšťok za Tromi krížmi to môžeš seknúť dole skratkou na cestu alebo pôjdeš rovno a obídeš to dookola, pričom zabáčaš vždy doľava... Stále ideš po červenej až po Pod zlatou studňou. Odtiaľ rovno smerom na Králické sedlo (stále ideš vlastne na Skalku), ale nie smerom dolu na Králiky čo je doprava, ale ako som povedal rovno hore a keď vyjdeš na kopec tak doprava. A tu už ideš stále (takmer) rovno smerom na Skalku (cez Bystrické sedlo). Budeš sa riadiť podľa vysielača :) A dostaneš sa až takmer k stredisku Skalka - tam potom môžeš hneď pod vysielačom (tam už vydíš budovy, búdy) ísť popri jeho pravej strane hore na krásnu vyhliadku alebo pôjdeš smerom vľavo rovno do strediska. Od vyhliadky zídeš dolu do strediska. A môžeš ísť BUĎ po asfaltke dolu smerom do Kremnice, a na rázcestí už len vybehneš na Krahule (teda normálnou cestou). ALEBO pôjdeš rovno cez parkovisko smerom k chate Limba (väčšia chata po ľavej strane + po pravej strane máš menšiu chatu). Ideš rovno kúšťok hore a potom už ideš (po pravej strane máš menšie chatky a za tými ideš buď doľava (modrá) alebo doprava (strmšia verzia)) len takmer stále dolu až do Krahúl po modrej značke.....

Najlepšie by bolo, keby si si zriešil tú mapu, potom by ti bol môj popis jasný. Druhá otázka znie, ako je na Skalke, teda či je sneh a tak - ja som tam ešte tento rok nebol...

EDIT: Tu som našiel nejaké trasy:
http://www.bielastopakremnica.sk/docs/cyklotrasy-mapy-znacenia-2008.pdf

Riaď sa z časti trasou č.1 a bodmi 4,5,8,11,12,9 od 9viatky ideš smerom naspäť na Krahule...
25.04.2012 - 20:03:23
01
http://www.euroloppet.sk/meteo.php je to sice iba info o stadione, ale aj tam su vidiet este zvysky snehu
mam obavy ze na tratiach v tienistych miestach bude tiez sneh. tuto zimu ho bolo pozehnane a trate sa upravovali...
skus zavolat priamo na skalku
25.04.2012 - 20:29:18
00
Veď preto sa ja ani ešte netrepem hore - až niekedy v polovici mája to bude stopercentne prejazdné... ak bude teplo a nebude pršať, ale tak bude sa musieť tlačiť :)
26.04.2012 - 08:05:51
00
Ja by som chcel zase poradiť trasy v okolí Kremnice ale na cestne bicykle.
27.07.2015 - 21:54:33
00
Asfaltkou na Skalku a zase dole, odbočiť na Krahule, potom povedzme Turček a Horná Štubňa. Na/Cez Šturec (tiahle mierne stúpanie).
Ďalšia možnosť je dole z Kremnici a cez Jastrabú až do Trnavej Hory a zase hore cez Nevoľné (fajnový stupák). Z Trnavej Hory cez Nevoľné a Kremnicu až na Skalku je to celkom fajn tréning. Len ten tankodrom z Nevoľného do Kremnici je nepríjemný, ale však sme zvyknutí.
Od Hronskej Dúbravy sa dá ísť hore na Železnú Breznicu (horšia cesta) a potom dole do Budči (dobrý asfalt).
Ak by si chcel dáke roviny, tak tam v doline Hrona - Lutila, Dolná Ždaňa, Hronská Dúbrava.
30.07.2015 - 21:54:42
00
keyboard_arrow_up