Len pre informáciu pre tých čo sú z Pezinka alebo plánujú cestu Pezinok (alebo Limbach) na Pezinskú Babu.

Išiel som dnes z Pezinskej Baby klasicky cyklocestou ktorá ide súbežne s modrou turistickou značkou.
Horný úsek v pohode ako vždy, zábava.
Prichádzal som ale na stredný široký úsek-značka ide po lesnej ceste lesníkov. A tu nastali komplikácie. Lesníci vyrúbali niekoľko stromov a museli ako vždy k tomu použiť ťažkú techniku,
ktorá zanechala hlboké brázdy v ceste. K tomu mazľavé blato (pár dní dažďa robí svoje).
Ako tak sa to dalo zísť (nemám fulla ale len hardtaila) no na niektorých miestach som radšej
tlačil a blato obchádzal. Je to prerušovaný úsek v dĺžke do kilometra.

Nieže by sa to nedalo všetko prejsť, stopy po iných cyklistoch cez to blato občas viedli,
ale našiel som aj stopy od ich topánok v blate.

Posledný úsek už zase v pohode (ja som išiel po modrej do Pezinka nie po cyklo do Limbachu).

Berte to len ako informáciu, ak sa niekto po dažďoch bude chystať na svoju obľúbenú trasu na Babu, nemusí ju spoznať, a hlavne smerom na hor to bude riadna zaberačka. To blato pekne spomaluje a lepí sa všade.

Peter
15.05.2010 - 21:13:45
00
Minuly rok s kamaratom...

Prílohy:

DSCF0220.jpg
DSCF0220.jpg 350.62 KiB thumb_up0thumb_down

15.05.2010 - 21:45:50
00
Stále tajne dúfam, že to robia pre dobro lesa!
16.05.2010 - 21:30:11
00
Ale dúfaš márne ;( v poslednej dobe sa ich činnosť rapídne zvýšila ,čo som ich popri jazde pozoroval posledné tri mesiace.
17.05.2010 - 18:25:20
00
Jasne, ze je to pre dobro lesa ... dobry les = vyrezany les :lol: .. ma info, ze manici z Perneku maju povolenku na kompletny vyrub Konskych Hlav, takze sa mame na co tesit :)
17.05.2010 - 18:33:31
00
To snáď nemyslíš vážne?! ;( Budeme jazdiť po vyholených Karpatoch. ;(
17.05.2010 - 18:43:06
00
Zial ano :( ... a vyholene + lesne cesty od LKTciek.

Cervena od Troch Kamennych uz postupne takato je. Vojensky priestor povedla sa uz prakticky nepouziva, a tazi sa tam o105. Napravo nad Slnecnym udolim sa zacina tazobna aktivita zvysovat tiez (plus to co posielal zakladatel temy). Smerom dalej .. na Vapennu tazia na obvyklych, aj neobvyklych miestach. Od roku 1993 som v MK myslim nevidel jednu jedinu lesnu skolku novu a vsetky stare vyzeraju tak, ako vyzeraju. Okrem toho su vyholene mnohe casti lesa, kde predtym rastli dubaky, kozaky a kadeco ine, krasne lesne porasty. Dnes je tam povetsine hustina a malincie, v lepsom pripade tam zacina prerazat novy les, ale .. (o hodne rokov pozadu).

Tazba apriori je ok, ale s rozumom (ziadne ponicene stromy navokol, ako napr. dnes trasa greenbike) .. a primeranou nahradou (sadenice a starostlivost o les). Co samozrejme dnes nehrozi. Zatial. Sice ma posledne velice prekvapilo, ze po tazbe zacali po sebe upratovat a drevo ukladat do siahovic, ale neviem ci to nebola nejaka extra vynimka.

Dalsi problem .. lesne stroje zadrbavaju asfaltky kde-kade humusom .. V3Sky jazdiace po MK po asfaltke castokrat mi pripominaju rally 1000jazier .. do toho kadejaki potmehudi na autach, co sa vyvazaju na opekacku, casto bez povolenia, obcas nejaka motorka, alebo 4kolka, rybar, polovnik, ci motorizovany diviak. Holt, doba je taka .. ale neplacme, este to moze skoncit tak, ze napriklad cervenu z BK na Babu vyasfaltuju .. ako to urobili napr. v Cechach v Brdoch :D
17.05.2010 - 19:01:34
00
neplacme? bil by som ich palicou po hlave... ten bordel co vedia narobit v krasnych castiach lesa je nepopisatelny. da sa proti tomuto nejak konat?
17.05.2010 - 19:54:03
00
Dá sa ,sama príroda v tento hnusný čas koná :rain: :rain: , keď pozriem z okna tak 30% z hory na ktorú mám výhľad je preč len z toho hnusného vetra a premočenej zeme sú, popadané stromy.Ráno sa človek zobudí a chce sa pozrieť z okna na nádherné Karpaty a namiesto toho vidí len vyholené vrcholy kopcov. :puke:
17.05.2010 - 20:12:50
00
Nechcem lesníkov obhajovat, ale poznám miesta, kde to po výrube vyzeralo vselijako a dnes tam je parádny mladý les.
Pokial rúbaniská zarastajú na divoko, tak to je len a len dobre - v zmysle, ze tak je to blizsie k prírode.
MK sú aj hospodársky les, tak to treba tak brat.
17.05.2010 - 22:29:57
00
a kde u nas nie je hospodarsky les? najradsej by ho maly vsade, ved preco nevyrubeme a nevytazime kludne cele Tatry a nenaskrabeme si :cash: :cash: kym sa da...
17.05.2010 - 23:00:37
00
Tidli pre teba, pre mna a mnohých dalsích je les relax a pod., ale na druhej strane je to tiez ako pole s psenicou, ibaze v lese sú stromy a úroda sa zberá raz za 100 rokov, nie kazdý rok ;)
17.05.2010 - 23:12:32
00
Kto si pocka, ten sa docka. Tidli, ak chvilu vydrzis, tak aj Tatry pojdu. :D
17.05.2010 - 23:14:32
00
Nieje to sice k téme ale kedže sa tu píše o Pezinskej babe, tak to sem dám.
Na ceste od Pezinka na pezinskú babu je vdieť oproti na kopci niečo podobné ako pred pár rokmi vo Vysokých Tatrách.
Polámané stormy na rozlohe cca. dvoch fotbalových ihrisk. Neviem čo je to za kopec ale vyzerá to hrozne.

Takže sa dá predpokladať že v tej oblasti to bude vyzerať podobne....ked tam nabehnú LESNICI.
19.05.2010 - 18:00:18
00
lesnikom este budeme v okoli pezinka vdacni, tam kde "nebudu parcovat" sa nebude dat bajkovat vobec
23.05.2010 - 22:29:20
00
keyboard_arrow_up