Ak chces, tak niektore objekty napriklad uvidis, ak si na Trone naklikas Akcie 2008 / Levocske vrchy 23.9.2008 a v pribehu si tuknes na "objekt" alebo "najvacsie zbytocne kasarne". 8)
19.01.2009 - 18:38:48
00
Je tam naozaj pekná príroda a veľa pamätníkov a pre mňa zaujímavých vojenských vecí. Cez leto sa tu teda vyberiem. bikerxnx môžeme sa potom dohodnúť keď to bude aktuálne na spoločnom výjazde, ty to tam lepšie poznáš...
19.01.2009 - 19:17:34
00
Je tam naozaj pekná príroda a veľa pamätníkov a pre mňa zaujímavých vojenských vecí. Cez leto sa tu teda vyberiem. bikerxnx môžeme sa potom dohodnúť keď to bude aktuálne na spoločnom výjazde, ty to tam lepšie poznáš...

...tak sa potom ozvite aj mne a ako ex-levočan vám ukážem aj zopár pekných singlov a lesných cestičiek, aby sme nejazdili len po asfaltkách a šotoline.
19.01.2009 - 20:10:45
00
pri tom by som bol rad.
dohodneme volajaky vikend v Levocskej Doline?
alebo kde su tam ubytovacie kapacity?
motal som sa pred dvoma rokmi okolo pramena Torysy aj okolo Derezovskej Jaskyne, ale tu sme nenasli:) je to tam krasny kraj.
19.01.2009 - 20:24:26
00
Ubytovanie je možné v Levočskej Doline http://www.skicentrelevoca.sk/ubytovanie-stravovanie.php?lang=&ski=alebo v chatkách či penzióne (podľa náročnosti a peňaženky...) na Kováčovej Vile http://www.travelguide.sk/svk/ubytovanie/penzion-pod-marianskou-horou_52424_0_1.html, to je cca 3 km od LE smer Levočská Dolina,
alebo v Levoči.
20.01.2009 - 07:54:31
00
no, nebolo by od veci nieco take zorganizovat prave v spominanych levocskych vrchoch...pre cyklistov je to cyklisticky raj a nadsencov vojenskej techniky doslova "technicko-vojensky skanzem" :D ..k tym ubytovacim zariadenam, tak tie su aj v Levocskej doline, myslim ze aj v Levoci nieco je, tak ako aj v Kezmarku, pripadne v okolitych obciach, napr. vo Vrbove a podobne

2 Ja?No!
tu derežovsku jaskynu sme ani my nenasli..ale niekde tam urcite bude :) a ak sa pamatam, davnejsie na JOJ-ke davali reportaz, ze nasli novy, vraj nemecky bunker, ale presne miesto neuviedli, iba ze v niekde Levocskych vrchoch
20.01.2009 - 16:04:15
00
Niekedy v máji (v roku 2008 to bolo 10.) organizuje TJ Javorinka prechod Levočskými vrchmi, aj na bikoch. Možno by sme sa mohli stretnúť v tom termíne, akurát že trasu by sme si určili "svoju".
Tohtoročný termín zatiaľ neviem, ale posondujem...
20.01.2009 - 16:44:21
00
TJ Javorinka ?? viem o jednej partii, neviem ci je to klub, alebo nejake zdruzenie, mozno prave je to ta Javorinka, len viem ze su zo Starej Lubovni, a tiez organizuju kazdy rok podobne vylety v Levocskych vrchov.
20.01.2009 - 16:56:25
00
No Javoriniek je asi viac... :D ako voľakedy Rudých hvězd :D
Ten mnou spomenutý klub je určite levočský, ale v podstate je to jedno, na ktorej strane Levočských vrchov dáme pivko :oops:
20.01.2009 - 17:01:25
00
pivko mozete dat na kazdej strane :D od levoce, cez kezmarok po lubovnu, a pripadne aj po Lipany ......javorina, teda levocske vrchy maju vymeru takmer 32 000 ha :)
20.01.2009 - 17:11:57
00
tak tu som nasiel tych zo Starej Lubovne:
http://www.kstsl.sk/novinky-detail-sk/na-bicykli-cez-levocske-vrchy/
20.01.2009 - 17:15:46
00
Tak to je veľká grupa cyklistov :shock: mám pocit, že som sa s nimi stretol v teréne, ale len sme sa pozdravili a pokračovali svojim smerom.
Tak až sa stratí sneh a roztopia záveje na hrebeňoch... môžme pojazdiť!
Nemám síce žiadnu elektronickú výbavičku v podobe GPS, ale dám dokopy podľa mapy popis trate, ktorú by som vám rád ukázal. Potom to môžme rozšíriť tak, aby to dalo na celý deň jazdenia.
20.01.2009 - 17:27:53
00
Ja som išiel smerom od SL do nejakej doliny, fotky bohužial nemám, ale bolo tam krásne.
20.01.2009 - 23:00:12
00
Pokúsim sa opísať nad mapou trať, ktorú som s kamarátom absolvoval minulý rok.
Začiatok je v LE, cez dolinu Rúrová (Rohrgrund) sme vystúpali na Druhú lúku za Mariánskou horou. Tento úsek je po asfalte, takže ideálne na zahriatie. Iná možnosť je priamo na Mariánsku horu, je to kratšie, ale strmé... Z M.Hory po modrej TZ na Kúty, tu odbočíme pri kríži doprava na neznačenú cestu vedúcu okolo starého kamenolomu, ktorý slúžil na ťažbu kameňa pri stavbe kostola na M.Hore, okolo prameňa s výbornou vodou a niekoľkých kaplniek (tuším, že sú postupne 4, na mape označené malými krížikmi) do dediny Úloža. Pri kostole sa napojíme na červenú TZ, vychádzame na asfaltku a pokračujeme do kopca. V stúpaní za dedinou na pravej strane míňame kravíny a pri stožiari mobilného operátora odbočujeme doľava na lúku, sledujeme červenú a po miernom klesaní zase stúpame, točíme doprava a vchádzame do lesa na pekný singltrek. Na mieste označenom ako Pod Krúžkom opúšťame červenú TZ a chvíľu ideme žltou, po cca 500 m ju ale tiež necháme a zatočíme mierne doľava na neznačenú cestu - v zime je to trasa pre bežkárov. Dovedie nás až na hornú stanicu lyžiarskeho vleku v Závade, spustíme sa najprv popod vlek, po cca 300 m zatočíme doprava na zjazdovku a obec Závada obchádzame oblúkom po lúkach. Tu je možné trochu poblúdiť, pretože cestičky nie sú vyjazdené a je potrebné trafiť tú správnu - podľa mapy obchádza vrchol Klin a smeruje k zarasteným rybníkom a chate na Blažove.
Pri chate Blažov točíme doprava a po asfaltke stúpame na Javorinu, až k pamätníku havárie vojenského lietadla. Na mape je to vyznačené tesne za vrcholom Javorina 1154 mnm malým krížom. Tu zchádzame z asfaltky a púšťame sa šotolinovým zjazdom, ktorý má dľžku cca 8 km. Končí v Levočskej Doline, odtiaľ cca 2,5 km po asfalte okolo Levočských kúpeľov až na križovatku ciest, kde točíme doprava a okolo malého domčeka, ktorý kedysi slúžil vojakom pri strážení vstupu do vojenského obvodu stúpame rozbitou asfaltkou okolo Voliarne až na vrchol, teda do sedla. V sedle pokračujeme po asfalte dole kopcom a po niekoľkých serpentýnach pri malej vodnej nádrži odbočujeme doľava a zase mierne, potom už prudšie stúpame. Tu sa treba držať najvyjazdenejšej cesty, lesáci sa snažia. Táto nás privedie až na červenú TZ, meníme smer do prava a o chvíľu sme na vrchole Brezová. Výhľad... :shock:
Odtiaľ je viacero možností návratu, ja mám najradšej technický, ale krásny zjazdík po kamennýh schodoch a neskôr lúkach až do LE, končí to blízko Shell-ky. Tento posledný úsek už nedokážem opísať, pretože spomenutý zjazdík snáď ani nie je na mape, objavil som ho náhodou a v podstate nechtiac - stojí však za to.
Celá trasa má cca necelých 50 km (tuším to bolo 48), asfaltu je menej, ako 1/4.
Úsek medzi pamätníkom leteckej havárie a sedlom nad Voliarňou môže byť zmenený, nemusí sa zísť až na Levočskú dolinu - popis trate, síce v opačnom smere je opísaný v diskusii vyššie.
21.01.2009 - 21:37:45
00
Niekedy v máji (v roku 2008 to bolo 10.) organizuje TJ Javorinka prechod Levočskými vrchmi, aj na bikoch. Možno by sme sa mohli stretnúť v tom termíne, akurát že trasu by sme si určili "svoju".
Tohtoročný termín zatiaľ neviem, ale posondujem...


Inac fakt super akcia
je to tu:
http://www.turistikaonline.sk/index.php?m=902&id=11&det=akcie

10.05.2009 - Letný prechod cez Levočské planiny
P: 10, 20, 35 km, C: 40, 55, 80 km
Typ akcie: Cyklo, Pešia turistika, TOM
Miesto konania: Pri Košickej bráne 7:30 - 9:30
Čas: 07:30
Ing. Ernest Rusnák
Kováčova vila 2
054 01 Levoča, mob.:0903 25544
E-mail: rzlevoca@pobox.sk
21.01.2009 - 22:42:08
00
keyboard_arrow_up